2010 m. kovo 10 d. 08:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviškosios savigynos turnyras

Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti Kazlų Rūdoje vyko lietuviškosios savigynos turnyras, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui

Nepriklausomybės taurė 2010
pliadisfoto.lt
Nepriklausomybės taurė 2010
   

Kovo 10 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centre vyko lietuviškosios savigynos turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui paminėti. Turnyre, kuriuo taip pat siekiama populiarinti lietuviškąją savigyną tarp sukarintų struktūrų, dalyvavo penkios Lietuvos kariuomenės ir dvi Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos komandos. Pagrindinį prizą – Nepriklausomybės taurę – įsteigė Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centras.  Turnyro organizatorius – Lietuviškosios savigynos federacija, turnyro partneris - Krašto apsaugos ministerija. Susumavus visų varžybų rezultataus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Viešojo Saugumo Tarnybos pirmoji komanda, antra liko Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų pirmoji rinktinė, trečia – VST antroji komanda.

Pateikiame interviu su Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo fizinio rengimo karininku, Lietuviškosios savigynos federacijos prezidentu majoru Kęstučiu Tumšiu, buvusiuoju Lietuvos sunkiaatlečių rinktinės nariu, kuriam nuo pat karinės tarnybos pradžios 1992 metais kovinė savigyna tapo rimtu pomėgiu.

Kaip galėtumėte apibūdinti Lietuviškąją savigynos federaciją?
Lietuviškosios savigynos federacija – tai dvikovinių menų mokymo sistema, dažniau naudojama kariuomenėje, jėgos struktūrose. Ji taip pat naudojama ir tarp civilių, bet iš esmės sukurta kariui, kad jis galėtų apsiginti artimoje kovoje, kai neturi ar negali panaudoti ginklo. Naudojami įvairūs imtynių veiksmai, smūginė technika, apribota tam tikrais draudimais, kai, pavyzdžiui, negalima smūgiuoti į sąnarius, stuburą, kitas pažeidžiamas vietas, draudžiama naudoti traumuojančius laužimo ar smaugimo veiksmus. Pagrindinis tikslas – išsaugoti sveiką karį. Yra sukurtos taisyklės, kurios, atsižvelgiant į tradicijas, įvairiose šalyse šiek tiek skiriasi, pavyzdžiui, Rusijoje yra Rukopašnyj boj, Lenkijoje – Cunami ir pan.

Ar populiari šį sporto šaka Lietuvoje, kariuomenėje?
Nemažai karių užsiima šia sporto šaka, tačiau sunku pasakyti, kiek tiksliai. Vyksta Lietuvos kariuomenės čempionatai, įvairūs turnyrai Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų žaidynės. Šis sportas kariams patinka, todėl jį stengiamės populiarinti.  Varžybose taip pat dalyvauja Vidaus reikalų ministerijos atstovai, turintys savo kovos menų sistemą, pritaikytą atsižvelgiant į jų tarnybos specifiką. Jų taisyklės yra panašios.

Pagal kokias taisykles kovojama?
Yra Lietuviškosios savigynos federacijos patvirtintos taisyklės. Pagal jas leidžiama kovoti naudojant visus imtynių veiksmus, dziudo, sambo, dziudžitsu, kikbokso, bokso elementus. Visi veiksmai apjungti, susisteminti. Galioja tam tikra vertinimo sistema. Kova trunka tris minutes gryno laiko Laikas yra stabdomas, jeigu kovotojas laimi nokautu, smaugimo ar skausmingu veiksmu, taip pat, jeigu kovotojas vengia kovos. Jis tiesiog diskvalifikuojamas.

Kodėl šis turnyras vyks Kazlų Rūdoje? Kokia šių varžybų istorija?
Dar 1995 m. kartu su tuometiniu Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadu brigados generolu Jonu Vytautu Žuku nusprendėme populiarinti šią sporto šaką tarp kitų sukarintų struktūrų Lietuvoje. Tais metais komandinis čempionatas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti , vyko Panevėžio sporto rūmuose. Čempionate dalyvavo „Aro“ komanda, Vidaus reikalų ministerijos, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Lietuvos karo akademijos komandos. Tuomet nugalėjo Motorizuotosios pėstininkų brigados „ Geležinis Vilkas“ komanda. Nuo tada varžybos vykdavo kartą per dvejus metus. Buvo įsteigta pereinamoji taurė, kurią visam laikui pasilieka komanda, laimėjusi varžybas 3 kartus iš eilės.


2001 metais savanoriai laimėjo trečią kartą ir išsivežė pereinamąją taurę.
Anksčiau varžybas organizuodavo entuziastų grupelė, o nuo 2003 metų sukūrus savo šios sporto šakos federaciją vėl pradėjome populiarinti šį sportą. Ši sporto šaka bus įtraukta į karių kovinio rengimo programą, todėl manau, kad sportuojančių pagausės. Kodėl Kazlų Rūdoje? Savo iniciatyva pradėjome ieškoti galimybių organizuoti varžybas šiais metais, kadangi gerai sugyvename su savivaldybės vadovybe, kartą bekalbėdami apie tai ir gavome pasiūlymą organizuoti pas juos. Taip buvo nuspręsta rengti šias varžybas Kazlų Rūdos sporto centre. Pagalvojome, kodėl gi ne? Beje, savivaldybės teritorijoje yra kariuomenės poligonas.

Ar sportininkai turi tarptautinių varžybų patirties?
Kai kurie sportininkai anksčiau yra nemažai pasiekę gerų rezultatų ir turėję didelėsvaržybų patirties, dalyvavę Universalios kovos federacijos organizuotose pasauliniomasto varžybose. Majoras Renatas Spėčius, kapitonas Dmitrijus Smirnovas, viršila JanKačanovskij, vyresnysis seržantas Maksim Akulšin, vyresnysis seržantas TomasSvirskis, vyresnysis seržantas Saulius Šeškevičius yra tapę pasaulio ir Europosuniversalios kovos čempionatų prizininkais. Viršila Jan Kačanovskij du kartusiškovojo Europos čempiono vardą ir kartą tapo pasaulio kikbokso čempionu.Jaunesnysis puskarininkis Mindaugas Godliauskas 2002 metais yra tapęs Universalioskovos Europos taurės laimėtoju, pasaulio vicečempionu, Lietuvos kikbokso čempionu.Šiuo metu šie kariai varžybose nebedalyvauja, tačiau kai kurie iš jų yra tapętreneriais, fizinio rengimo specialistais.

Kokias gi savybes ugdo kovinė savigyna?
Kovinė savigyna ugdo valios savybes, drąsą, ištvermę, taip pat mandagumą, pagarbą priešininkui. Reikia įdėti daug darbo ir pastangų, kad visa tai išsiugdytum. Tai tikrai vyriška sporto šaka.  Moterys kol kas šiose varžybose nedalyvauja, nors gal kada ir dalyvaus, nes jų kariuomenėje yra tikrai nemažai.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas