Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 7 d. 16:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų rankinio rinktinė – kryžkelėje

Bus svarstoma, ar burti komandą iš jaunų žaidėjų ir kelerius metus būti daužomoms, ar mėginti toliau remtis dabartiniu rankinio rinktinės branduoliu

Lietuvos moterų rinktinės treneris A.Perovas.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Lietuvos moterų rinktinės treneris A.Perovas.

Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Andrejus Perovas neabejoja: “Reikia kažką daryti”. Nes mūsų šalies nacionalinė komanda kasmet vis labiau užleidžia anksčiau turėtas pozicijas.
 

Italijoje vykusiame 2011 metų pasaulio čempionato 4-osios grupės turnyre lietuvės 29:23 įveikė Bulgariją, tačiau 23:24 pralaimėjo Italija ir 21:37 – Čekijai.
 

Vienintelį kelialapį į kitą atrankos etapą iškovojo visas varžoves įveikusios čekės.
 

Prieš atrankos turnyrą Italijoje Lietuvos rinktinė žaidė Ukrainoje vykusiame Igorio Turčino atminimo turnyre. Ten lietuvės, kurių gretose buvo beveik vien mūsų šalies klubų žaidėjos, pralaimėjo visus tris mačus - baltarusėms (24:39), ukrainietėms (20:35) ir Azerbaidžano rankininkėms (24:27).
 

Ar galėjo Lietuvos rinktinė patekti į kitą atrankos etapą? - paklausėme trenerio A.Perovo.

Itales galėjome nugalėti ir tokia sudėtimi, nes rungtynės buvo lygios, tik labai dažnai klydome. Puldamos žaidėjos net 26 kartus prarado kamuolį. Jau pradžioje atsilikome 4:9, teko vytis. Pasivijome – 10:10, 13:13. Antrojo kėlinio pradžioje vėl pasipylė klaidos. Ir vėl italės pabėgo. O mes vėl jas pasivijome. Ir tik pabaigoje neatsilaikėme.
 

Kita vertus, pergalė prieš itales būtų leidusi užimti tik antrąją vietą grupėje. O ji nieko nereiškia.
 

Norint patekti į kitą etapą, reikia kalbėti apie pergalę prieš Čekijos komandą. Tačiau mums trūksta dar daug, kad ją įveiktume. Žinoma, galėjome pralaimėti ne 16 įvarčių skirtumu, o 8 ar 9, bet pabaigoje leidome pažaisti ir atsarginėms.  Per pirmąsias 15 minučių žaidimas buvo lygus, mes net pirmavome.
 

Prieš turnyrą visa rinktinė kartu pabuvo vos pusantros dienos. Per tiek laiko komandiniame žaidime nedaug gali nuveikti. Mėginome, bet deriniai greitai baigėsi – vieną sykį nepavyko, kitą, ir teko juos padėti į šalį. Prasidėjo improvizacija. Kai improvizuoja labai aukšto lygio žaidėjos, kartais būna net geriau, nei atliekant derinius. Bet mūsų meistriškumas dar ne toks, todėl ir pilasi klaidos.
 

Turėtume rodyti komandinį žaidimą. Bet jį sustyguoti reikia daug laiko. O mes jo neturėjome.
 

Prieš atrankos varžybas rinktinė dalyvavo I.Turčino atminimo turnyre. Ar labai skyrėsi į Italiją važiavusi komanda, nuo kovojusios Ukrainoje?
Tai buvo visai kita rinktinė. Jų net lyginti negalime. Kai planavome pasirengimą, tikėjomės, kad į Ukrainą atvažiuos ir visos stipriausios mūsų rankininkės, galės susižaisti.
 

Tačiau pagrindinės žaidėjos atvyko prieš pat atrankos turnyrą. Kai kurios prieš kelionę į Italiją su rinktine treniravosi tik vieną kartą. Tad pasirengimas net ne minimalus, o jo nebuvo.
 

Kodėl rankininkės neatvyko anksčiau. Juk kai vyksta atrankos turnyrai, klubai privalo išleisti žaidėjas į pasirengimo stovyklas?

Ši taisyklė galioja tik aukščiausiose lygose, o dauguma mūsų rankininkių rungtyniauja žemesnėse lygose, tad klubai labai nenoriai ir tik prieš pat varžybas išleidžia į rinktinę.
 

 

Ar daug pajėgių žaidėjų išvis neatvyko į rinktinę?

Nemažai. Nors pirmasis septynetas tikrai buvo geriausias, ką šiuo metu turime. Jame pasikeitimų nebūtų buvę. Trūko Rūtos Latakaitės, jau daug anksčiau suplanavusios atostogas, Laimos Bernatavičiūtės, kuri atsisakė žaisti rinktinėje, labai norėjome, kad atvyktų Ramunė Pekarskytė, bet lapkričio viduryje Norvegijoje jai buvo atlikta menisko operacija.
 

Gal buvo žaidėjų, kurios maloniai nustebino?

Geriausiai atrodė Sonata Vijūnaitė. Ji buvo komandos lyderė, nors linijos žaidėjoms labai retai tenka toks vaidmuo. Daug kas ją jau buvo nurašę, Sonata ir pati abejojo, ar pajėgs sėkmingai žaisti rinktinėje. Ji ir gynyboje uždegė komandą. Italijoje Sonata žaidžia žemo lygio varžybose, bet čia atrodė puikiai.
 

Ar su šia rinktine įmanoma ateityje įveikti pasaulio ar Europos čempionato atrankos barjerą?

Kartu su rankinio federacijos vadovais turime numatyti tolimesnę strategiją.
 

Aš manau, kad ši komanda gali pasiekti daugiau. Bet vėl trukdys tos pačios problemos. Klubai vėl nenorės anksčiau išleisti žaidėjų.
 

Kai kurios rankininkės turi ir kitus darbus.  O norint rimtai pasirenti varžyboms, reikia atvykti į rinktinę bent dviem savaitėms. Mes kompensuoti už patirtus nuostolius negalime. Tad rankininkėms savo sąskaita reikėtų imti atostogas. Bet juk tada neliks atostogų vasarai, kai reikia pailsėti po sezono. Neįsivaizduoju, kaip tai suderinti.
 

Kai kurioms žaidėjoms jau yra apie 30 metų. Rezultatai jau turi būti. O mes dar tik pradedame lipdyti komandą.
 

Tad kita galimybė – burti ir auginti jauną rinktinę. Visas jaunimas žaidžia Lietuvoje. Yra tikrai talentingų rankininkių. Dabartinėje rinktinėje jos sėdi ant suolo. Žinoma, pasitreniruoti, pamatyti kitokį rankinį verta. Bet reikia daug žaisti, nes I.Turčino turnyre su jaunomis žaidėjomis atrodėme silpnai.
 

Galima surinkti naują branduolį. Dauguma talentingiausių žaidėjų dar moksleivės, paskui jos studijuos, tad turime 5-6 metus. Per tiek laiko galima paruošti visą rankininkių kartą.
 

Tačiau atrankos varžybose su jaunomis žaidėjomis viską pralaimėtume. O rankinio mėgėjams nepaaiškinsi, kad auginame jauną kartą, pakeitėme strategiją. Niekas juk nemato žaidimo.
 

Jei nutartume nedalyvauti, praleisti vieną trankos ciklą, paskui labai iš toli tektų brautis aukštyn. Dabar vieną kitą komandą nugalime, užimame trečiąją vietą. Nors, pavyzdžiui, Latvija, Estija net nedalyvavo šiose varžybose.
 

Lietuvos moterų rankinis jau senokai eina žemyn. Anksčiau nugalėdavome ir Italiją, ir Čekiją. Net Ukrainą buvome įveikę – 2003 metais pasaulio čempionato atrankos atkrintamosiose varžybose. Namuose nugalėjome ukrainietes 5 įvarčiais ir tik savo aikštėje jos atsirevanšavo. Pasaulio čempionate Ukraina tada užėmė ketvirtąją, o dar po metų Atėnų olimpiadoje iškovojo bronzą.
 

Dabar mums toli iki tokių rezultatų. Todėl reikia nutarti, ką darysime toliau.  

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas