Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 11 d. 08:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai mėgaujiesi žaidimu, ateina pergalės

Tenisininkas Laurynas Grigelis išplėšė Lietuvai pergalę Deviso taurės turnyre ir akimirksniu tapo žinomas. Kas šis jaunasis tenisininkas?

Laurynas nusiteikęs šturmuoti teniso aukštumas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Laurynas nusiteikęs šturmuoti teniso aukštumas
   
  
Ar Laurynas Grigelis, laimėjęs lemiamą mačą su Danu Evansu ir išplėšęs Lietuvai pergalę Deviso taurės turnyre: Lietuva - D.Britanija - 3:2, mintimis jau nuklysta į Airiją? "Dar ne, bandau šia pergale atsidžiaugti", - šypsosi tenisininkas, tik vėlyvą pirmadienio naktį drauge su komandos draugais baigęs švęsti istorinę pergalę. "Jaučiuosi fantastiškai, pažiūrėjau, visi laikraščiai rašo - dar taip nėra buvę. Mačiau, kad ir Italijoje spauda rašo, jog lietuviai nukalė anglus - juk treniruojuosi Italijoje", - kitą dieną po pasibaigusio turnyro dar šviežiomis emocijomis dalijosi nauja Lietuvos teniso žvaigždė.
 
Laimėti padėjo atsipalaidavimas
Paprašytas prisiminti mintis ir nuotaikas, lydėjusias dar prieš turnyrą, Laurynas pasakojo: "Maniau, kad lietuviai gali laimėti 3:2, neabejojau, kad Ričardas tikrai laimės du mačus. O pats galvojau, kad turėsiu atiduoti viską, jog nors tą vieną mačą laimėčiau. Taip ir įvyko".
Tai buvo pats ilgiausias mačas, kurį kada nors L.Grigeliui teko žaisti – 4 valandos. Pirmąkart jis žaidė ir penkis setus. "Pajusti nuovargį nebuvo laiko - publika buvo tokia, kad nebuvo kada galvoti apie tai. Galvojau tik, kaip iškovoti tašką". Laimėti lemiamą kovą L.Grigeliui padėjo atsipalaidavimas: "Prieš pirmą mačą buvau daug labiau susinervinęs, įtampa buvo didžiulė. Prieš antrą mačą abu treneriai, Remigijus Balžekas ir Willjamas Rota, su kuriuo dirbu nuo 2008 m. rugsėjo, sakė: eik į aikštę ir pabandyk pasilinksminti, pabandyk žaisti dėl publikos. Išėjau užsivedęs, kovojau dėl kiekvieno kamuolio ir laimėjau. Laimėti padėjo atsipalaidavimas". „Jis nejautė tokio spaudimo, kaip penktadienį. Jau žaisdamas dvejetus šeštadienį, Laurynas atsipalaidavo ir mėgavosi žaidimu. Kai tu mėgaujiesi tuo, ką darai, įtampos nebelieka. Tai vienas geriausių jo maču, bet ne dėl rezultato, o dėl to, kad jis žaidė išdidžiai. Puiki savaitė, puikus savaitgalis“, - kalbėjo L.Grigelio treneris W.Rota.
 
Po istorinės pergalės Laurynas dalijo teniso gerbėjams autografus. Išmoko juo raityti jau anksčiau, tačiau tiek daug pasirašinėti teko pirmą kartą. "Gal kokį šimtą išdalijau", - šypsosi ir prisipažįsta, jo turėjo sprukti nuo gerbėjų, nes jau ir taip vėlavo į nugalėtojo spaudos konferenciją. "Net riešo traumą gavo", - patenkintas auklėtinio sėkme juokiasi šalia sėdintis treneris italas W.Rota. "Nesitikėjau, kad taip bus", - švyti patenkintas ir Laurynas. 
 

 
Italijoje - šešeri metai
Laurynas jau šeštus metus gyvena ir treniruojasi Italijoje. Kartu su savo tėveliais įsikūrė 50 km nuo Milano esančiame nedideliame, puspenkto tūkstančio gyventojų turinčiame Bruzaporto miestely, Bergamo provincijoje. Kai Laurynas išvažiavo į Italiją, jam tebuvo trylika, tad kartu su sūnumi išvažiavo ir mama, vėliau prisijungė ir tėtis. "Pradžia nebuvo lengva, - prisimena L.Grigelis. - Buvau jaunas, pripratęs prie namų, keisti vietą nelengva. Bet dabar tikrai džiaugiuosi, kad tėveliai taip nusprendė", - džiaugiasi tėvų pasiaukojimu dėl jo karjeros sūnus.
 
Kodėl Italija? "Prieš septynerius metus nuvažiavome mėnesiui ar dviem pasitreniruoti į Italiją kartu su trenere Valdone Pavilionienė ir dar viena mergaite. Po to ji gavo traumą ir trenerė nusprendė padaryti poros metų pertrauką. Taip likau be trenerės. Maniau, kad kilti aukštyn Lietuvoje būtų buvę sunku. Su tėveliais išsiuntinėjome elektroninius laiškus į Angliją, į Italiją, kitur. Kadangi Italijoje jau buvau lankęsis, jie buvo suinteresuoti, kad atvažiuočiau", - savo kelią į Italiją, kur tobulėja ir toliau siekia teniso aukštumų, prisiminė lietuvis.
 
Su šeima įleidęs šaknis Italijoje, į gimtąją šalį Laurynas parvyksta retai. "Praėjusiais metais buvau Lietuvoje tik pavasarį ir gal po penkerių metų pertraukos visi grįžome švęsti Kalėdų ir Naujų metų". Gyvendamas Italijoje iš Klaipėdos kilęs Laurynas kartais pasiilgsta lietuviško maisto, pavyzdžiui, cepelinų. Galėtų mama jų išvirti, tačiau Italijoje nėra grietinės, kuria mėgsta pagardinti cepelinus tenisininkas: "Man patinka valgyti su grietine, o kadangi jos Italijoje nėra, tai ir cepelinų nevalgau. Kai grįžtų į Lietuvą, būtinai jų pavalgau. Šiandien pirmą kartą cepelinų valgiau", - pasibaigus Deviso taurės turnyrui, prieš antradienio skrydį į Italiją mėgstamu patiekalu dar spėjo pasimėgauti tenisininkas. Pasiūlė paragauti šio tradicinio lietuviško patiekalo ir į Lietuvą jį atlydėjusiam treneriui Willjamui Rotai. "Man pasakojo, kad tai bulvės su mėsa viduje, tačiau tos bulvės neatrodo kaip bulvės", - nesusižavėjo auklėtinio mėgstamu patiekalu pirmą kartą mūsų šalyje apsilankęs treneris. "
 
Klasės draugų nepažįsta
Pagrindinė priežastis apsilankyti gimtinėje - egzaminai. Mokosi jis neakivaizdiniu būdu - internetu, o metų pabaigoje reikia laikyti egzaminus. Aštuoniolikmetis Laurynas - vienuoliktokas. Praėjusius mokslo metus, dalyvavęs daugybėje turnyrų, tenisininkas praleido: "Reikėjo daug treniruotis, buvo daug turnyrų. Tad kam mokytis blogai? Nusprendžiau, metus praleisti". Beje, dabartinių savo bendraklasių Laurynas net nėra matęs - iki dešimtos klasės mokslus krimtęs vienoje mokykloje, dabar perėjo į kitą, kad galėtų baigti dvylika klasių.
 
Kas geriau sekasi L.Grigeliui - mokytis ar žaisti tenisą? "Sakyčiau, žaisti tenisą. Na, gal koks septintukininkas, aštuntukininkas esu. Geografija patinka, matematika. Į mokslus labai netraukia, bet vis tiek reiks studijuoti", - įvertina savo laimėjimus moksle. Ką studijuos ateityje, šiandien Laurynas dar negalvoja: "Bandysiu baigti 12 klasių, gauti atestatą, žiūrėsiu, kaip seksis žaisti tenisą. Jeigu neblogai, gal moksluose padarysiu pauzę kelerius metus, o po to jau stosiu mokytis toliau", - rimtai apie profesionalaus tenisininko karjerą mąsto jaunasis sportininkas. 
 
Šuolis aukštyn – per 1000 vietų
Tenisą Laurynas žaidžia nuo šešerių metų. "Tėvelis perskaitė žurnale, kad renkama teniso grupė. Neužsiiminėjau jokiu sportu, eiti į krepšinį, tad nutarėm pabandyti kažką naujo. Nuėjau, patiko, pradėjau truputį geriau žaisti ir užsikabinau rimčiau", - apie pirmąją ir vienintelę savo sporto šaką pasakoja Laurynas.
 
Įprastinė L.Grigekio diena praktiškai visa skirta treniruotėms. "Pradedam nuo 9 valandos ryto ir dirbam iki kokios 12.30 val. Po to pertrauka, tada treniruotė nuo 14.30 val. iki 18 val. Žaidžiam ne tik tenisą, bet užsiimu ir fiziniu pasirengimu", - dėsto tenisininkas. Jis prisipažįsta, kad nors tenisas ir mėgiamas žaidimas, treniruotės kartais pabosta: "Ko gero, tai normalu, kaip kad atsibosta eiti ir į darbą bet kuriam kitam. Apskritai manau, kad dirbu dabar labai gerai, kad tik jokių traumų nebūtų".
 
2009 m. sezonas L.Grigeliui įsiminė kaip itin sėkmingas. Buvo daug gražių pergalių, laimėjo savo pirmąjį turnyrą, beje, vykusį Anglijoje. "Nugalėjau daug gerų žaidėjų, kurie reitinge buvo antrame ar trečiame šimtuke. Praėjusį sezoną pradėjau užimdamas 1500 poziciją ATP reitinge, o šiuo meu esu 519 vietoje", - akivaizdžiu šuoliu aukštyn džiaugiasi jaunuolis. Dabar svarbiausias mačas L.Grigeliui - pergalė Deviso taurės turnyre. "Tokios dar nėra buvę, ir dar - savų žiūrovų akivaizdoje".
 
Vienetai – įdomiau, dvejetai - linksmiau
Kad aukštesnes pozicijas ATP reitinge užimantys tenisininkai L.Grigeliui įveikiami, matėme ir Deviso taurės turnyre: pralaimėjęs Jamsui Wardui pirmąją turnyro dieną, Daną Evansą, kuris tuo metu reitinge buvo269 pozicijomis aukščiau, jis įveikė gražioje ir dramatiškoje kovoje. "Man labiau patiko žaisti su D.Evansu, nes jis buvo parankesnis varžovas - leido atakuoti ir žaisti taip, kaip man patinka", - sakė Laurynas.
 
Stiprioji jo, kaip tenisininko, pusė, mano pats sportininkas, padavimai ir žaidimas iš kairės pusės: „Iš kairės vakar, manau, žaidžiau puikiai, bet dar galima pagerinti. Silpnoji pusė? Susitvarkyti su jauduliu, kuo mažiau aikštėje apie tai galvoti ir žaisti mėgaujantis". Sekmadienio mače savo silpnąją pusę L.Grigeliui pavyko įveikti: „Dėkui ir publikai, kad taip palaikė. Kai šitaip publika palaiko ir užveda, nesijaučia ir nuovargio".
 
Stebint tokiam žiūrovų būriui, kiek buvo susirinkę Vilniuje, jaunasis tenisininkas žaidė pirmą kartą. Tiesa, Lauryno tėvų tarp jų nebuvo – jie liko Italijoje. Prieš tai L.Grigelis savo jėgas buvo išbandęs tik 300 teniso mėgėjų akivaizdoje: "Todėl penktadienį įeiti į aikštę buvo labai sunku. Prieš 1500 žiūrovų ne taip lengva žaisti". Visa laimė, kad šie žiūrovai buvo savi: "Pavyzdžiui, jeigu būtume žaidę Anglijoje, geriau būtų buvę žaisti be žiūrovų. O namie geriau, kai jų yra, kai jie palaiko", - publikos dėmesį jau spėjo įvertinti tenisininkas.
 
Išbandę jėgas žaisdamas ir vienetus, ir dvejetus, sportininkas prisipažįsta, jog žaisti vienam jam įdomiau: "Sudėtingiau žaisti vienetus - aikštėje esi vienas, dėl to ir įtampa didesnė. Žaidžiant dviese, atsakomybė tenka komandai, dviem žmonėms. Dvejetus žaisti linksma – juk esi dviese". L.Grigelis su Dovydu Šakiniu nusiteikęs tapti stipriausiu Lietuvos dvejetu: "Bandysim, neblogai sutariame su juo aikštelėje, kodėl gi ne? Žaidėme tik antrą kartą - pirmą kartą buvom žaidę gal 2008 m. Vilniuje, todėl, manau, pasirodėme labai puikiai".
 
Ir jau atsisveikinant, Laurynas paklausė manęs: „O galite padėkoti? Noriu padėkoti masažuotojui Mariui, fizinio parengimo treneriui Sauliui, kapitonui, Remigijui, visiems žaidėjams, kad buvo labai gera atmosfera, rakečių tempėjams, Teniso sąjungai, personalui ir visai publikai, kuri sukūrė puikia nuotaiką. Dar noriu padėkoti komandai, su kuria dirbu - treneriui Willjamui ir kompanijai „Futures talent", kuri Italijoj man padeda. Taip pat kamuolių padavinėtojams, teisėjams – padėkokite visiems, kuriems galite…“ - pergalę iškovojęs jaunasis tenisininkas dėkingumu tryško visiems.

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas