energija.hockey | 2018 m. rugpjučio 28 d. 19:22 |
![]() ![]() |
„Vietinė lyga žiūrovams neįdomi“
Vienas „Energijos“ vadovų K. Kubilius – apie artėjantį Lietuvos čempionatą, šalies ledo ritulio problemas, pinigus, fiktyvią Estijos pirmenybių komandą.
![]() |
Jau rugsėjo mėnesį prasidėsiantis Lietuvos ledo ritulio čempionatas bus visiškai kitoks, nei mes esame įpratę matyti pastaraisiais metais.
Praėjusių metų sezono viduryje iš čempionato pasitraukė „Juodupės“ ekipa, o artėjančiame sezone neliko ne tik praėjusiais metais atsikūrusios Klaipėdos „Baltijos“, tačiau ir nuolat jame dalyvavusios bei sidabro ir bronzos medalius iškovojusios „Rokiškio“ ekipos.
Nedaug trūko, kad Lietuvos čempionate nedalyvautų ir daugkartinė šalies čempionė Elektrėnų „Energija“, o mūsų šalies ledo ritulio pirmenybėse būtų likusios tik trys komandos ir tuomet būtų tekę spręsti sudėtingą rebusą, nes su trimis klubais šalies čempionatas pagal IIHF taisykles negali vykti.
Tarpsezoniu „Energija“ išlaikė nemažai ilgamečių komandos žaidėjų, tačiau taip pat ir nemažai jaunimo - 17-mečiai Martynas Miliūnas, Karolis Krasilnikovas ir Mantas Stankius, 18-metis Paulius Rumševičius ir 22-ejų Danielius Nomanovas pasuko svetur.
Visgi apsisprendęs dėl būsimo sezono, stipriausias šalies klubas nusiteikęs nukraujavusiame čempionate ir vėl apginti nugalėtojų titulą.
Apie tarpsezonio darbus, pasitraukimą iš Baltarusijos aukščiausiosios lygos, Lietuvos ledo ritulio situaciją, kryptį ir klubinio ledo ritulio mažą populiarumą kalbėjomės su vienu iš „Energijos“ vadovų ir ilgamečiu žaidėju 35-erių metų Karoliu Kubiliumi.
Kas lėmė, kad nežaisite Baltarusijos aukščiausioje lygoje?
Praradome „Lietuvos Energijos“ ženklią paramą, kuri siekė apie 25 tūkst. eurų. Taip pat trūksta jaunų žaidėjų. Praėjusį sezoną turėdavome problemų, kai į išvykos rungtynes važiuodavome su 10 žaidėjų ir dabar nebeteko prasmės mums ten dalyvauti, nes jaunimas išsivažinėjo po užsienį. Tuo tarpu vyresniems ritulininkams reikia pinigų. Samdant vyresnius žaidėjus, reikia mokėti jiems po 1500-2000 tūkst. eurų ir turėti bent du penketus, o tai jau susidaro didžiulė suma, kurios nėra. Niekas nenori vargti už mažus pinigus ir kiekvieną savaitgalį važinėti į Baltarusiją.
Ar nebuvo derybų su Latvijos čempionatu?
Galvojome, tačiau Latvijos čempionatas yra labai stiprus. Reikia nepamiršti, kad jis yra vyrų, o ne kaip Baltarusijos, kur dalyvauja jaunimas. Latvijoje lygis yra aukštas, pirmos keturios-penkios komandos yra labai stiprios. Neturime pinigų ir tiek žaidėjų, kad galėtume lįsti į Latvijos lygą.
Latvijos komandose rungtyniauja buvę šios šalies rinktinės žaidėjai, kurie gauna po daugiau nei 3 tūkst. eurų atlyginimą ir ten jau yra kur kas aukštesnis lygis ir rezultatai netenkintų nei mūsų, nei sirgalių.
Ar trenerių štabas keisis?
Ar nesvarstėte, kad galite nedalyvauti ir Lietuvos čempionate?
Svarstėme. Mūsų sprendimas paaiškėjo taip vėlai todėl, kad buvo labai daug abejonių dėl Lietuvos čempionato stiprumo, nes su mumis jame dalyvaus tik keturios komandos. Aš nemačiau tikslo registruoti, išleisti pinigus, nes reikės mokėti už treniruočių ledą, keliones ir per sezoną sužaisti tik 18 reguliaraus sezono rungtynių su tomis pačiomis trimis ekipomis.
Visgi po ilgų dvejonių ir pokalbių su Elektrėnų savivaldybe, kuri yra viena iš klubo steigėjų, buvo galutinai nuspręsta registruoti komandą Lietuvos čempionate.
Mažės ne tik rungtynių, bet ir treniruočių skaičius?
Taip, numatytas ir mažesnis treniruočių skaičius. Nėra tikslo išleisti daug pinigų treniruotėms, kai laukia 18 rungtynių ir dalyvaus tik keturios komandos.
Lietuvos vyrų rinktinė kyla į viršų, tuo tarpu Lietuvos klubinis ledo ritulys smunka žemyn. Kokios pagrindinės priežastys ir ką reikėtų keisti?
„Hockey Lietuva“ asociacijos kryptis yra linkusi į vaikų lygas. Nėra stiprinama vietinė aukščiausia lyga, tad jaunimas jau nuo 16-os metų nebeturi kur žaisti, užsienyje konkurencija yra didžiulė ir jie išvyksta rungtyniauti svetur. Vietinė lyga žiūrovams nėra įdomi, tuo labiau, kad joje dalyvaus tik keturios komandos. Rungtynių skaičius mažas, rėmėjams neįdomu, ažiotažo nėra, todėl ir Lietuvos klubinis lygis ir smunka žemyn. Nėra jaunimui stipraus vietinio čempionato, lyginant su tuo, ką jie gauna užsienyje.
Rinktinės rezultatai nėra tik Lietuvos ledo ritulio nuopelnas. Daugelis žaidėjų tiek jaunimo, tiek vyrų, yra emigrantų vaikai, kurie išvažiavo į stiprias ledo ritulio šalis ir ten susiformavo kaip žaidėjai. Paliečiant šį klausimą, tai jeigu ateityje nebus išvykusių į užsienį ir tie vaikai nežais aukštesnėse lygose, tai ir tas rinktinės lygis smuks žemyn. Lietuvos ledo ritulys neišaugina tokių žaidėjų, kad jie galėtų žaisti „Energijoje“ bent Baltarusijos čempionate.
Daug jaunimo yra, kuriems sukanka 20-21 metai ir jie nebeturi kur žaisti Lietuvoje, todėl visai meta ledo ritulį. Dabar, kai sumažėjo komandų, jaunimui konkurencija atsiranda ir patekti į tuos keturis klubus, likusius Lietuvos čempionate. Ateinantį sezoną, kai iširo keletas komandų, tų žaidėjų šiek tiek atsirado, tačiau liko tik keturios ekipos ir nebėra visiems vietų.
Žiūrint ne į jaunimą, o į profesionalų klubą, tai didžiausias trūkumas rėmėjų, kurių, žvelgiant į situaciją, nepanašu, kad atsirastų?
Taip, trūksta rėmėjų, pinigų. Nėra sutarimo su ledo ritulio asociacija, kad reikėtų turėti reprezentacinį Lietuvos klubą, kuris dalyvautų Latvijos čempionate, ar Baltarusijos pagrindinėje lygoje. Tiesiog nėra pinigų, nėra ir politinės valios asociacijoje, nes jie susitelkę tik į vaikų auginimą, tačiau tokia kryptis jau yra dešimt metų ir kaip matome, tai nepasiteisina ir Lietuvos čempionate liko tik keturios komandos.
Apskritai, Lietuvos čempionatas galėjo neįvykti, nes pagal IIHF taisykles, vietinis čempionatas turi vykti bent su keturiomis komandomis, o „Energijai“ nedalyvaujant jame, jiems būtų reikėję daryti taip, kaip darė estai: kurti fiktyvią komandą, kuri tiesiog užpildytų protokolą.
Visgi „Energijos“ tikslai nesikeičia ir toliau išlieka tik aukso medaliai?
Taip, jeigu jau nusprendėme dalyvauti, tai sakyti, kad tą darome ne dėl pirmos vietos būtų klaidinga, todėl neslėpsime, kad tikslas yra apginti čempionų vardą.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.