Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 17 d. 18:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naująjį turnyrą tikisi paversti tarptautiniu

Nors dalis komandos vietoj varžybų ėjo į paskaitas arba darbą, “HC Vilniaus” rankininkai tapo pirmaisiais Vytauto Sakalio atminimo turnyro nugalėtojais

V.Sakalio atminimo rankinio turnyras Vilniuje.
Alekso Jauniaus nuotr.
V.Sakalio atminimo rankinio turnyras Vilniuje.
   

“Jei šis turnyras taps tradiciniu, tai bus gražiausias Vytauto atminimas”, - sakė Jūratė Sakalienė. Buvusio garsaus rankininko, šios sporto šakos trenerio, federacijos vadovo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sportinio gyvenimo siela vadinto Vytauto Sakalio našlė penktadienį apdovanojo varžybų dalyvius.
 

Rekonstruotoje VGTU salėje vykusį keturių komandų turnyrą laimėjo “HC Vilnius” rankininkai. Finale jie 30:28 (14:12) palaužė varžybų šeimininkę VGTU ekipą. Mače dėl trečiosios vietos  Vilniaus “Abipa-SM Tauras” 28:26 (16:13) įveikė Molėtų sporto centro komandą.
 

Pusfinalyje VGTU 20:17 (12:9) pranoko Molėtų SC, o “HC Vilnius” 36:26 (14:13) – “Abipą-SM Taurą”.
 

Vieninteliams iš turnyro dalyvių aukščiausioje šalies rankinio pakopoje rungtyniaujantiems “HC Vilnius” rankininkams nugalėti nesutrukdė ir tai, kad jie varžėsi vos devyniese.
 

“Paskaitos, darbas. Ką padarysi”, - šyptelėjo nugalėtojų treneris Gintaras Paškevičius.
 

Visos kitos turnyre dalyvavusios ekipos rungtyniauja šalies pirmojoje lygoje.
 

Visoms komandoms atiteko taurės ir atminimo prizai, o pirmąją vietą iškovojusiai ekipai – ir medaliai.
 

Buvo išrinkti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai. Jais tapo: Povilas Žarnauskas (“HC Vilnius), Deividas Pranka (VGTU), Vytas Strakšys (“Abipa-SM Tauras”) ir Vitalijus Baronovas (Molėtų SC).
 

“Idėja surengti turnyrą gimė spontaniškai. Galvojome, kad žmogus, tiek padaręs mūsų katedrai, buvęs jos siela, turi būti pagerbtas ne tik gėlėmis kapinėse. Rektoratas šią mintį palaimino. Ėmėmės organizacinio darbo, suradome komandas ir idėja virto realybe. Be to, turnyru ne tik pagerbiame Vytautą, bet ir populiariname rankinį”, - džiaugėsi VGTU Kūno kultūros katedros vedėjas profesorius Povilas Tamošauskas.
 

Vienas pagrindinių idėjos įgyvendintojų buvo VGTU lektorius Jonas Pečiūra.
 

“Pati svarsčiau, kaip galima būtų įamžinti Vytauto atminimą. Pagalvojau ir apie turnyrą. O čia skambina Jonas Pečiūra ir sako: “Rengiame turnyrą”. Tarsi perskaitė mano mintis”, - prisiminė J.Sakalienė.
 

2009-ųjų sausio 13-ąją netikėtai miręs tada 78 metų V.Sakalys didžiąją dalį savo gyvenimo atidavė sportui (plačiau apie V.Sakalio gyvenimą – čia).


 

“Retas žmogus taip save atiduoda sportui. O Vytautas juo tiesiog gyveno, nuolat žiūrėdavo per televizorių varžybas, palaikydavo mūsų komandas.
 

Aš tikrai nepavydėjau jo sportui, nes pati visada mėgau sportuoti. Man labai patinka rankinis. Štai šiandien visą dieną žiūrėjau varžybas ir buvo labai įdomu, nors tai buvo ne koks tarptautinis turnyras”, - neslėpė J.Sakalienė.
 

Kad V.Sakalio turnyras jau kitąmet būtų tarptautinis, per varžybų atidarymą linkėjo rankinio pradininkas Lietuvoje Janis Grinbergas. Šią idėja palaiko ir P.Tamošauskas.
 

Kūno kultūros katedros vedėjas teigė, jog dirbdamas VGTU V.Sakalys neskyrė viso dėmesio rankiniui, nors ši sporto šaka jam buvo artimiausia.
 

“Rankinis VGTU pastaraisiais metais net buvo prigesęs, nes sporto bazė buvo avarinės būklės, studentai irgi mažiau domėjosi šia sporto šaka. Tad Vytauto sąmonėje nebedominavo rankinis. Labiau – bendri sporto, sveikatingumo renginiai. Bendras sportinio gyvenimo vystymas, tarpfakultetinės spartakiados, mūsų rinktinių dalyvavimas aukštųjų mokyklų varžybose, SELL žaidynėse”, - aiškino P.Tamošauskas.
 

Jo teigimu, VGTU kūno kultūros katedrai V.Sakalio mirtis buvo labai skaudus smūgis.
 

“Vytautas didžiąją dalį gyvenimo leido čia. Prižiūrėjo kiekvieną kampelį, pastebėjo kiekvieną smulkmeną, rodė iniciatyvą, sugalvodavo idėjas ir pats jas įgyvendindavo. Juk pasiūlyti galima daug ką, bet padaryti ne visi ryžtasi. O Vytautas ką sugalvodavo, tą ir padarydavo. Neužkraudavo kitiems. Todėl jo netektis buvo didžiulis smūgis katedrai. Nes kol kas nematau, kas jį gali pakeisti. Kai vyksta katedros atjauninimas, labai trūksta ir kitų mūsų veteranų, kurie buvo tikrai kieti žmonės, tvarkingi, principingi.
 

Vytautas čia buvo pagrindinė figūra. Kaip patikimas draugas ir kaip puikus sporto specialistas, į kurį galima atsiremti, pasikliauti juos Visos sritys – ir sporto, ir sveikatingumo – jam dirbant klestėjo”, - kalbėjo P.Tamošauskas.
 

Anot katedros vedėjo, VGTU pastaruoju metu atsigauna ir rankinis. Universiteto komanda žaidžia šalies pirmojoje lygoje. O pagrindinės sporto šakos šioje aukštojoje mokykloje yra krepšinis, futbolas, tinklinis,  stalo tenisas, tenisas, dziudo, lengvoji atletika.
 

VGTU atstovai šių sporto šakų arenose skina pergales ne tik studentų varžybose. Tinklinio komanda net žaidžia šalies aukščiausioje lygoje.
 

“Yra ir daug kitų sporto šakų, kurioms negalime skirti tiek dėmesio. Bet stebime, kas įstoja į mūsų universitetą.
 

Mūsų sportinis gyvenimas ypač atsigavo kai buvo baigtas trejus metus trukęs salės renovavimas. Nesutrukdė net krizė”, - džiaugėsi P.Tamošauskas.
 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas