Jolanta Mockevičienė 2010 m. gruodžio 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkų žvilgsnis krypsta į Šalčininkėlius

Šalčininkėliuose paaiškėjo Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės vyrų finalinio turnyro nugalėtojai

Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
Augusto Četkausko/acfoto.lt nuotr.
Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
   
Stipriausia buvo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, vadovaujama trenerio Vasilijaus Burakinskio.

Nugalėtojų komandoje žaidė Paulius Valaitis, Dainius Čepas, Justinas Kalvelis, Motiejus Mėlynis, Tomas Vilimas, Andžejus Savostenokas, Arturas Vasiljevas, Justas Umantas, Radoslovas Adamovičius, Denisas Matuševas ir Marius Linartas. Vilniečiai visus varžovus nugalėjo 3:0, o kelmiškius – 3:2. 

Antrą vietą turnyre užėmė Kelmės „Antivis-Etovis“, trečią – Šiaulių „Elga-Startas“, o ketvirtą – Vilniaus VGTU-MRU. 

Geriausių komandos žaidėjų prizai įteikti vilniečiams Radoslovui Adamovičiui ir Andriui Moliui bei kelmiškiui Donatui Parnarauskui ir šiauliečiui Martynui Kolodavičiui. 

Šalčininkėliuose stipriausios Lietuvos tinklinio komandos kėlė įvairius uždavinius. Vieniems Didžiosios „Sporto“ vyrų tinklinio taurės finalinės varžybos buvo geras pasirengimas Lietuvos čempionato trečio turo varžyboms, varžovų įvertinimas, o Šiaulių „Elgos-Starto“ jauniesiems žaidėjams – puikus jėgų patikrinimas prieš sausio pradžioje prasidėsiančias Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos varžybas Charkove (Ukraina).

DIDŽIAUSIAS KRŪVIS. Taurę galėjo pelnyti visos keturios komandos, kurios buvo nusiteikusios kovingai ir siekė tiktai pergalių. Per dvi pirmąsias dienas ypač didelis krūvis teko Kelmės „Antivio-Atovio“ komandai, vadovaujamai Centrinės ligoninės gydytojo kardiologo Algimanto Petrovo. Pirmą dieną kelmiškiai, penktą partiją pirmaudami 14:10, skaudžiai pralaimėjo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ tinklininkams 2:3 (25:22, 22:25, 25:21, 10:25, 16:18), o kitą dieną tokiu pačiu rezultatu (23:25, 22:25, 25:23, 28:26, 15:6) įveikė ambicinguosius šiauliečius.Tai buvo vienintelis kelmiškių pralaimėjimas turnyre, neleidęs jiems laimėti „Sporto“ taurės. Jie šiemet patyrė didelių nuostolių, komanda neteko pagrindinių ramsčių, ilgamečių žaidėjų, kurie per Lietuvos čempionatus kelmiškiams padėjo pelnyti visų spalvų medalius: Mantas Beloglovis išvažiavo į Norvegiją ir žaidžia tos šalies aukščiausios lygos čempionate, yra vienas geriausių komandos užtvarų statytojų, sportinę karjerą baigė pagrindinis komandos kamuolių skirstytojas Ramūnas Barauskis, o Mantvydas Šuklys dabar žaidžia VGTU-MRU komandoje. Į Šiauliečių komandą sugrįžo ir Arūnas Kirsnys, kuris praėjusiais metais atstovavo Kelmei. 

„Neturime ilgo atsarginių suolelio, nėra kuo pakeisti komandos lyderius, - sakė kelmiškių treneris A. Petrovas. – Džiaugiuosi, kad į kiekvieną treniruotę vakarais iš Raseinių po 30 km atvažiuoja  Audrius Zagužauskas, mūsų pagrindinio šešetuko žaidėjas. Iš Šiaulių važinėja Arnoldas Barauskis, kuris tenai studijuoja, o Vytenis Šuklys – iš Vilniaus. Vyrai per taurės varžybas kovojo iš paskutiniųjų, pats stebiuosi, kaip jie surado jėgų toms dviems pirmosioms dienoms, kai teko žaisti po penkias partijas. Jiems tikrai užteko ir fizinių, ir psichologinių jėgų“, - sakė A. Petrovas.

Kelmiškių trenerio nuomone, pati stipriausia finaliniame turnyre buvo „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, tačiau jam patiko ir sparčiai tobulėjanti Šiaulių „Elga-Startas“, gerų fizinių duomenų VGTU-MRU komanda. O tai, kad Kelmėje gyvuoja tinklinis, nė abejoti nereikia: tai - gydytojo A. Petrovo nuopelnas. Kaip sakė varžybų teisėjas, mūsų tinklinio patriarchas Vytautas Jankus, kol gydytojas bus gyvas, tol iš jo širdies niekas neišraus tinklinio ir ši sporto šaka  gyvuos Kelmėje.   

NUGALĖTOJŲ LYDERIS. Savo žaidėjais pati stipriausia finaliniame turnyre buvo nugalėtoja „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda. Į jų komandą sugrįžo du pajėgūs žaidėjai: iš Suomijos – komandos kapitonas R. Adamovičius, kuris profesionalaus tinklininko duonos ragauja nuo 18 metų, kai žaidė Belgijoje ir Baltarusijoje, o iš Estijos - T. Vilimas. Vilniečių komandai – tai didelė paspirtis. Jų komandos kapitonas R. Adamovičius sakė, kad smagiausia žaisti gero lygio komandoje. Tada ir pačiam pasitempti reikia, ir azartas aikštelėje didesnis.

Geriausias vilniečių žaidėjas šiame finaliniame turnyre, 25-erių metų R. Adamovičius, tinklinį žaidžiantis nuo 14 metų, Suomijoje rungtyniavo pirmosios lygos pirmenybėse ir neprofesionaliai komandai (visi žaidėjai dirba, komanda treniravosi triskart per savaitę) buvo keliamas uždavinys iš jos neiškristi. Užduotį komanda įvykdė. Šalčininkėliuose R. Adamovičius savo „Flamingo Volley SM Tauras|“ jaunimą vedė į pergalę, azartiniu žaidimu stengėsi užkrėtė komandos draugus.

Dar prieš porą metų vilniečių komandoje buvo kiti žaidėjai, o dabartiniai taurės laimėtojai, išskyrus  R. Adamovičių, D. Matuševą ir T. Vilimą, buvo pagalbiniai tinklininkai. Praėjusiais metais komanda išsiskirstė, nebeliko pagrindinių žaidėjų. Rungtyniavo jaunimas, kuris niekuo nenudžiugino. Dabar komanda pamažu atsigauna, laimėjo „Sporto“ taurę, reiškia rimtas pretenzijas tapti ir Lietuvos čempione.

„Mums buvo labai geras šaltas dušas per rungtynes su kelmiškiais. Kitus susitikimus žaidėme jau susikaupę, nedalijom lengvai taškų ir tapome nugalėtojais. Namie treniruojamės kone kiekvieną dieną, tačiau per varžybas dar neatrodome taip, kaip prieš trejus metus, kai sportavome dukart per dieną. Tačiau viskas mūsų rankose“, - kalbėjo R. Adamovičius, kuris dirba jaunųjų tenisininkų bendro fizinio parengimo treneriu-patarėju. Prie vilniečių pergalės nemažai prisidėjo ir komandos senbuvis D. Matuševas.

ĮDOMIAUSIA KOMANDA
. Tai – finalinio turnyro debiutantė, ketvirtos vietos laimėtoja VGTU-MRU komanda, vadovaujama praeityje puikaus žaidėjo ir buvusio Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Jono Adomaičio. Šis treneris komandą pradėjo burti prieš penkerius metus ir vilniečiai jau trečius metus žaidžia Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. Dvyliktuke – 9 žaidėjai iš VGTU ir trys -  iš MRU.

„Išskyrus Mantvydą Šuklį, kiti žaidėjai – buvę krepšininkai, perėję į tinklinį. Jie pradėjo treniruotis pirmame kurse ir jau neblogai žaidžia tinklinį. Todėl nieko nuostabaus, kad mano vadovaujama tinklinio komanda – pati aukščiausia Lietuvoje. Vieno žaidėjo ūgis – 2.05, kito – 2.02, tačiau jie Šalčininkėliuose nežaidė, o Vytautas Beisokas – dvimetrinis. Puikioje VGTU sporto salėje turime galimybių treniruotis šešis kartus per savaitę, tačiau universitete nelengva mokytis, todėl tinkliniui skiriame keturias dienas per savaitę“, - sako treneris Jonas Adomaitis.

Vyriausias komandoje – kapitonas, jungiantysis žaidėjas  Simas Prišmontas šį pavasarį baigs magistro studijas. Jis N. Akmenėje kone 10 metų žaidė krepšinį. Šiemet vilniečių komandą papildė dar trys studentai iš Šiaulių, Radviliškio ir Ignalinos. „Mums svarbiausia – per šias tris dienas kuo geriau susižaisti, išbandyti įvairius variantus, nes per Lietuvos čempionato rungtynes daug eksperimentuoti negalima. Praėjusiais metais čempionate buvome šešti, o šiemet norime patekti į finalinį etapą“, - teigė J. Adomaitis.

Ambicinga studentų komandą nesirengė išbėgti į aikštelę ir pralaimėti. Per kiekvienas rungtynes jų tikslas buvo nugalėti varžovus. Tačiau šįkart visus susitikimus teko pralaimėti.
 
GARBĖ. Didžiosios „Sporto“ taurės finalinį turnyrą stebėjęs Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigė, kad finalines varžybas papuošė įtemptos kovos. „Komandos buvo apylygės, verta viena kitos. Kolektyvuose vyksta kartų kaita, išeina buvę neblogo meistriškumo tinklininkai, o juos keičia jaunimas. Mane labiausiai domino šiauliečiai, kurių komandoje rungtyniavo nemažai tinklininkų, po Naujųjų metų atstovausiančių šaliai Europos jaunių atrankos varžybose Ukrainoje. Vaikinų sportinė forma yra nebloga.

Tačiau blogai tai, kad komandų bendras lygis yra žemas. Lyginant su kitomis šalimis, mes nuo jų smarkiai atsiliekame. Mūsų tinkinio klubai stengiasi gyvuoti iš paskutiniųjų, iš savo kuklių resursų bando išspausti viską. Kodėl finalinės varžybos vyko  Šalčininkėliuose? Jų pagrindinės mokyklos sporto bazė yra labai gera. Joje – ir nedidelis viešbutukas, ir valgykla, kur sportininkai galėjo pavalgyti. Vilniuje praktiškai nėra sporto bazių, o į vieną kitą geresnę tinklininkai nepatenka.

Manau, kad Vilniaus klubai turi minčių rimčiau pasinaudoti Šalčininkėlių sporto baze, juolab, kad šiuo klausimu jų šeimininkai yra geranoriški. Lietuvos čempionės vilnietės, vadovaujamos trenerės Astos Jansonienės, šioje sporto bazėje rengiasi žaisti Lietuvos čempionato rungtynes. Vilniuje šalies čempionės niekam nereikalingos, jos vargsta jau daugelį metų. Negauna salių, neturi kur treniruotis, o Šalčininkėliai – nuostabi vieta. Tai, kad vilniečiai sporto bazės ieško kitur, o ne Vilniuje, sostinės sporto valdžiai garbės neturėtų daryti“, - sakė J. Lapeika. 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas