bckibirkstis.lt | 2018 m. spalio 24 d. 14:14 |
![]() ![]() |
D. Virbickas: „Kiekvieni metai - ypatingi“
„Kibirkšties“ vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir susimetimą Eurolygai.
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas sostinės klube pradėjo jau šeštą sezoną. Buvęs ilgų nuotolių bėgikas, kuris dalyvavo ir 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse, pripažįsta, kad per tą laiką buvo ir itin džiugų, ir sunkių momentų.
Tiesa, į dabar prasidėjusį sezoną, D.Virbickas žiūri optimistiškai. 46-erių metų vyras nori, kad Vilniaus klubas sugrįžtų į Lietuvos čempionato – „MultiGyn“ moterų lygos – viršūnę, kurioje paskutinį kartą buvo 2013-2014 metų sezone.
„Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją, – sakė D.Virbickas. – O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti.“
„Kibirkšties“ klubas vadovas tikina, kad šiuo metu visam šalies moterų krepšiniui yra ganėtinai sunki padėtis, o pats Vilniaus klubas be savivaldybės pagalbos sunkiai išgyventų.
„Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą“, – teigė D.Virbickas.
„Kibirkšties“ komanda po penkerių metų pertraukos į pergalę veda naujas treneris. Europos čempionę Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę pakeitė Valdas Gecevičius. Išsamiame interviu D.Virbickas pasakojo apie klubo trenerę ir žmoną viename vaidmenyje, ekipos komplektaciją, situaciją moterų krepšinyje, džiaugsmus ir problemas.
– Dainiau, sezonas prasidėjo, ar gyventi tapo ramiau?, – bckibirkstis.lt paklausė D.Virbicko.
– Pasiruošimą pradėjome anksti, sužaidėme 6 draugiškas rungtynes ir pagaliau pradėjome oficialų sezoną, žaidėme trejas rungtynes Europos moterų lygoje (EWBL) ir dvi „MultiGyn“ čempionate. Išvadas kol kas daryti anksti. Žinoma, prieš sezoną buvo daugiau darbo, ypač, organizacinio. Dabar, kai viskas įsivažiavo, truputį ramiau, bet darbų yra visada. Kai tik atrodo, kad viskas padaryta, ima ir atsiranda netikėtumų: užlietas krepšininkės butas, autoįvykis, žaidėjų traumos ar ligos, operacijos, padidėję salės nuomos kaštai.
– Koks tarpsezonis buvo „Kibirkšties“ komandai?
– Mums jis buvo įprastas, viskas gerai, todėl ačiū Vilniaus miesto savivaldybei.
– Kokiems darbams buvo prioritetas ir kaip juos pavyko atlikti?
– Svarbiausias buvo komandos suformavimas, kad ji būtų ne tik stipriausia Lietuvoje, bet ir konkurencinga bendrame Baltijos šalių čempionate ir EWBL. Yra noras būti daugiau matomiems ir žinomiems, dirbame, ne viskas pavyksta, bet stengiamės kiekvienam sezonui sugalvoti ką nors naujo ir eiti į priekį.
– Vienas iš didžiausių pakeitimų – trenerių pasikeitimas?
– J.Štreimikytė-Virbickienė pastaruosius 8 metus dirbo klubiniame krepšinyje, o paskutinius penkis „Kibirkšties“ vyriausia trenere. Vasaromis laukdavo įvairaus amžiaus jaunimo rinktinės, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės asistentės pareigos. Akivaizdu, kad ji norėjo poilsio, o man, kaip vadovui, norėjosi pokyčių tiek treniruočių procese, tiek rungtyniaujant.
– Ar V.Gecevičius buvo pirmasis pasirinkimas?
– Taip, pirmas. Yra ir daugiau trenerių apie kuriuos galvojau, bet norėjosi komandą formuoti nuo vyriausiojo trenerio, nesiblaškiau, juolab, kad V.Gecevičius jau trejus metus buvo asistentas, tai jam viskas puikiai žinoma.
– J.Štreimikytė-Virbickienė buvo vyr. trenerė, jūs – komandos vadovas. Ar daug reikalų tekdavo iš darbo parsinešti namo?
– Jeigu atvirai, tai be krepšinio temų retai pavykdavo pakalbėti ir, manau, tai beveik viską pasako. Dabar namuose ramiau.
– Ar sunku būnant valdovu išsakyti kritiką treneriams, kai viena iš trenerių yra jūsų žmona?
– Jeigu nori kritikuoti, tai reikia būti geru krepšinio ekspertu. Žinoma turiu savo nuomonę tam tikrais klausimais, bet stengiuosi kalbėtis su treneriais, jei kas man neaišku arba kodėl daroma taip.
– Ar dabar sulaukiate patarimų iš Jurgitos?
– Jei ji stebi „Kibirkšties“ rungtynes, tai visada paklausiu nuomonės, kuri man yra labai svarbi. Tačiau dabar turime du trenerius, kurie mato žaidėjas kiekvieną dieną treniruotėse, formuoja komandos žaidimo braižą, pasitaria.
– Vasarą komandoje nepavyko išlaikyti lyderių: L.Juškaitės, L.Jurčiūtės, Sh. Landry. Kaip pavyko jas pakeisti?
– Man asmeniškai labai norėtus L.Juškaitę matyti kiekvienais metais komandoje, tačiau toks yra sportas. Jos netektis jaučiama labiausiai. Atvykusios naujokės tikrai gali pakeisti išvykusiais, tik joms dar reikia šiek tiek laiko.
– Į ką daugiausiai kreipėte dėmesį rinkdami naujokes?
– Visus sprendimus priėmėme kartu su treneriu. Žiūrėjome pagal pozicijas, bet tiek treneriui, tiek man svarbu ir žaidėjų žmogiškosios savybės. V.Gecevičius turi tokią komandą, kokios ir norėjo.
– Kokią iš viso dabar matote situaciją Lietuvos moterų krepšinyje?
– Situacija ganėtinai prasta, rinktinė 2 kartus iš eilės nepateko į Europos čempionatą, čempionato lygis kritęs, mažai komandų. Mažėja gyventojų skaičius šalyje, mažėja studenčių universitetuose, mažėja mergaičių lankančių krepšinį. Tačiau labai tikiuosi, kad visi bendru darbu šią situaciją pagerinsime.
– Atėjo nauja „MultiGyn“ moterų lygos valdžia. Ko tikitės iš jos ir bendro projekto su Latvijos krepšinio lyga?
– Iš valdžios nieko nereikia laukti. Reikia dirbti savo darbą ir bendradarbiauti. Malonų įspūdį paliko tiek lygos prezidentė, tiek naujas direktorius Giedrius Gustas. Jis daug dirba, kalbasi su klubų atstovais, jam daug kas nauja. Iš bendros lygos tikimės tarptautinės patirties, kuri mūsų komandą darytų stipresne. Daug naudos gausime vien žaidžiant su Rygos TTT, kuri šiais metais iškovojo vietą moterų Eurolygoje.
– Kokius tikslus esate iškėlęs „Kibirkšties“ komandai?
Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją. O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti
– Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria Vilniaus moterų krepšinio klubas?
– Žinome, kad visame Vilniuje yra labai opi krepšinio aikštelių problema, o mes patys tikimės, kad kada nors turėsime ir savo namus. Dabar treniruojamės M.Romerio universiteto sporto salėje, o beveik visos rungtynės vyks „Ryto“ arenoje, už tai esame labai dėkingi „Ryto“ klubui ir Vilniaus miesto savivaldybei.
– Ar sunku rasti rėmėjų?
– Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą.
– O kas labiausiai džiugina?
– Tai man jau šeštasis sezonas šioje komandoje. Sunkiausi buvo pirmi dveji metai, bet džiaugsmingi tikrai visi. Teko daug patirti, ypač, kai atėjau tiesiai į Eurolygos klubą, o finansiniai reikalai nebuvo geri. Būdavo, kad prieš Eurolygos rungtynes net tekdavo susimesti, kad galėtume gerai joms pasiruošti. Aš, žmona, fizinio rengimo treneris ir dar finansininkę „nuskriausdavau“… Džiugu, kad tuo metu komanda garbingai atstovavo Vilniui, o žaidėjos neišsilakstė, laimėjo Baltijos lygą, taurės varžybas ir Lietuvos čempionatą. Kitais metais komandą buvo dar sunkiau surinkti, bet surinkome ir dalyvavo Europos taurėje, o starto penkete žaidė net trys aštuoniolikmetės. Kiekvieni metai buvo ypatingi.
– Komanda ir toliau turi dublerių ekipa. Kiek šiuo projektu esate patenkinti?
– Dublerių komanda sudaryta Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių pagrindu ir dalyvauja žemesniame divizione, kuriame pagrindinis tikslas yra tobulėti. Kiekvienais metais pagrindinę sudėtį papildo kelios dublerės. Visada norisi, kad būtų geriau tiek pagrindinėje komandoje, tiek dublerių, o dabar džiugina, kad pagrindinėje komandoje turime net 8 vilnietes.
– Kaip po įtempto darbo krepšinyje pailsite?
– Gyvenu gražiame gamtos kampelyje Trakų rajone, aplink ežerai, miškas. Jei tik atsiranda galimybė, tai lekiu pasivaikščioti, mėgstu fotografuoti, jei nepasiimu fotoaparato, tai būtinai telefonu kokį nors vaizdą nufotografuoju. Gamtoje pabuvus ramiau. Reiktų atnaujinti ir bėgimo treniruotes, per kurias prasivalo galva, kyla minčių, pagerėja savijauta. Labai pykstu ant savęs, kad vis neprisiverčiu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.