Jolanta Mockevičienė 2010 m. gruodžio 22 d. 09:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas - Europos jaunių čempionatas

Marius Vasiliauskas tikisi, kad Vilniuje prie Baltojo tilto kitais metais gali būti surengtas Europos jaunių paplūdimio tinklinio čempionatas

M.Vasiliauskas (dešinėje)
A.Četkausko nuotr.
M.Vasiliauskas (dešinėje)

Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės finalinį vyrų turnyrą Šalčininkėliuose stebėjo ir ilgametis šalies rinktinės žaidėjas bei daugkartinės Lietuvos čempionės Vilniaus „Oklikemos“ komandos žaidžiantysis treneris Marius Vasiliauskas.


„Lietuvos tinklinis labai atjaunėjo, Šiaulių „Elgos-Starto“ tinklininkų amžiaus vidurkis tiktai 17 metų, o vaikinai jau rungtyniauja su vyrais. Komandų meistriškumas buvo lygus, nebuvo nei ryškių lyderių, nei autsaiderių. Finalinio turnyro komandų žaidimą buvo malonu stebėti, negalėdavai pasakyti, kas laimės rungtynes“, - sakė M. Vasiliauskas.


O ką pastebėjote negero?

Norėtųsi, kad tinklininkai užaugtų iki 2 m ūgio, nes dabar tinklinyje be aukštaūgių žaidėjų sunku laimėti gero lygio varžybas. Tačiau bėda ta, kad aukštaūgiai eina į krepšinį ar rankinį. Mūsų komandos neturi ir ryškių lyderių, kurių žaidimas kristų į akis. Lietuvos čempionatai, pasaulio čempionatai yra kažkuo panašūs, tiktai jų greičiai nevienodi ir komandos nevienodai daro klaidų. Mūsų geriausios komandos daug šiurkščių klaidų nedarė, tačiau greičio ir žaidėjų ūgio trūksta.
 

Dabar Vilniuje didelį dėmesį skiriate paplūdimio tinkliniui, gal į Šalčininkėlius atvykote ieškoti  talentingų paplūdimio žaidėjų?

Kitais metais vyks Europos (U 18, U 20 ir U 23) paplūdimio čempionatai. Vieną jų norėtume surengti Vilniuje prie Baltojo tilto. Dabar teiksime paraišką ir lauksime palankaus atsakymo. Tose mūsų tinklinio aikštelėse dar reikėtų nemažai ką padaryti. Jeigu bus patenkintas mūsų prašymas surengti jaunųjų tinkininkų čempionatą, Lietuvos rinktinės žaidėjus jau reikėtų pradėti rengti kovoms uždarajame „Auksmos“ sporto klubo aikštyne, kuris yra Vilniuje, Žirmūnuose.  
 

 

Ar mūsų komandose pastebėjote gabaus jaunimo?

Šiauliuose, Kelmėje yra gabių žaidėjų, su šių komandų treneriais Aivaru Strockiu ir Algimantu Petrovu kalbėjausi dėl jų tolesnio rengimo Vilniuje. Treneriai yra geranoriškai, tačiau reikės išspręsti rūpimus tinklininkų mokslo, apgyvendinimo, maitinimo  klausimus.
 

Ar Jūsų vadovaujamo „Auksmos“ sporto klubo uždaras tinklinio aikštynas jau veikia visu pajėgumu?

Aikštynas kol kas yra vienintelis Lietuvoje ir jau veikia visu pajėgumu. Kiekvieną sekmadienį čia vyksta mėgėjų turnyrai. Šį sekmadienį bus surengtas atviras Vilniaus čempionatas, tikimės sulaukti mūsų tinklininkų, žaidžiančių Latvijoje,  Vokietijoje, Ispanijoje. Planuojame pasikviesti svečių iš Seimo, Sporto departamento bei surengti tinklininkų vakarėlį.
 

Aikštynas yra tikrai geras, jame idealios sąlygos žaisti paplūdimio tinklinį. Aikštynas dar yra įrenginėjamas, gražinimas, tačiau jame jau treniruojasi ir perspektyvios Lietuvos jaunosios paplūdimio žaidėjos. Tikimės, gal kada nors Lietuvos rinktinės žaidėjo dalyvaus pasaulio suaugusiųjų čempionatuose.
 

Tinklininkių yra iš Kelmės, Šiaulių, kurios studijuoja Vilniaus aukštosiose mokyklose, prie jų prisijungs talentinga klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė, kuri šiemet dalyvavo Europos jaunių čempionate ir užėmė tryliktą vietą.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas