Ingvaras Butautas 2018 m. lapkričio 14 d. 09:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Italijoje – ne tik futbolo pamokos

Iš Vilniaus „Žalgirio“ į „Serie A“ klubą persikėlęs 18-metis Karolis Uzėla jaučiasi savas ir tarp žvaigždžių, ir tarp bendraamžių.

Dar šį sezoną K. Uzėla atstovavo „Žalgiriui“.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Dar šį sezoną K. Uzėla atstovavo „Žalgiriui“.
„Sunkesnės buvo pirmos savaitės. Be šeimos, be draugų. Prasidėjo čempionatas ir visą dėmesį skyriau futbolui ir mokslams. Taip pavyko apsiprasti ir dabar jau viskas gerai. Kol kas žaidžiu tik dublerių čempionate. Nors buvau kviestas ir pasitreniruoti su pagrindine komanda“, – kalba 18-metis Lietuvos jaunių futbolo rinktinės saugas Karolis Uzėla, rugpjūtį tėvų namus Vilniuje iškeitęs į pirmą karjeros užsienyje stotelę – Italijos „Serie A“ rungtyniaujančią Feraros SPAL.

K. Uzėla laikomas vienu talentingiausių „Žalgirio“ sistemos išaugintu futbolininku. Legionierių iš užsienio pilnoje Vilniaus komandoje jaunasis saugas debiutavo pernai. Šiemet Vilniaus moksleivis buvo jau ant „Žalgirio“ pagrindinės sudėties slenksčio.

Likimo vingiai

 
Kitaip nei dauguma bendraamžių, svajojančių kuo greičiau išvykti į kokį nors užsienio klubą, K. Uzėla yra ne kartą kalbėjęs, kad pirma jo svajonė – kuo daugiau pasiekti su „Žalgiriu“. Tačiau likimas nusprendė kitaip. Po vieno apsilankymo treniruočių stovykloje Feraroje jis buvo „Žalgirio“ paskolintas SPAL metams su galimybe išpirkti kontraktą. Taip jaunasis talentas atsidūrė SPAL 19-mečių komandoje, žaidžiančioje Italijos jaunimo „Primavera“ lygoje. 
 
Kita vertus, treniruotės ir žaidimas Feraroje galbūt kiek priartino Karolį prie antrosios jo svajonės – sužaisti Anglijos „Premier“ lygoje.

Vilniuje gimęs ir augęs, „Žalgiriečio“ futbolo mokykloje brendęs 18-metis, pradėjęs treniruotis SPAL, greitai pastebėjo lietuviško ir itališko futbolo skirtumus.

„Pirmas skirtumas – sąlygos. Su „Žalgiriu“ treniruodavomės LFF stadione. SPAL turi savo bazę. Čia yra viskas: medicinos kambariai, treniruoklių salė, keturios aikštės, kurių dvi – dirbtinės dangos, dvi – žolės. Jose treniruojasi ir mūsų, ir pagrindinė komanda. Tad sąlygos čia, aišku, kur kas geresnės. Treniruotės kiek skiriasi pobūdžiu. Čia daugiau dėmesio skiriama taktikai. Kiekviena treniruotė būna su taktine mintimi. Ir, aišku, skiriasi lygis. Jaunimas yra aukštesnio lygio negu Lietuvoje, taip pat ir pagrindinė komanda. Jos žaidėjai tikrai aukšto meistriškumo“, – kalba K. Uzėla.

Laukia debiuto „Serie A“

Apie debiutą „Serie A“ jaunam lietuviui vis dar lieka svajoti, tačiau su SPAL pagrindo žvaigždėmis K. Uzėla susipažino treniruotėse. 
 
„Iš didesnių žvaigždžių čia žaidžia Slovėnijos rinktinės saugas Jasminas Kurtičius, Manuelis Lazzari – jaunas italas, neseniai pakviestas į šalies rinktinę, Londono „Arsenal“ žaidęs šveicaras Johanas Djourou, lenkas Thiago Cionekas (jis gal ir nėra labai didelė žvaigždė, bet Feraroje labai mėgstamas), dar tokios vietinės žvaigždės, kaip Andreaְ’as Petagna, Mirco’as Antenucci. Jie kartais per treniruotę pataria ar pagiria ir tikrai nėra labai pasikėlę“, – pasakoja K. Uzėla.

Suprantama, daugiau K. Uzėla bendrauja su savo komanda – SPAL jaunimu. 


Tęsia mokslus Ozo gimnazijoje

Išvykęs į užsienį dar nebaigęs vidurinės, futbolininkas mokslus tęsia nuotoliniu būdu Vilniaus Ozo gimnazijoje. Be lietuviškų mokslų, K. Uzėla dar bando išmokti italų kalbą.
 
„Vaikštau į italų kalbos pamokas, lankau kursus. O visa kitą mokausi nuotoliniu būdu per kompiuterį. Ir tam tikrai reikia skirti nemažai laiko, – sako saugas. – Italų kalbos dar toli gražu neišmokau. Vyriausiasis treneris ir jo asistentai kalba angliškai, todėl, ko nori, paaiškinti gali. Bet futbolo kalbą jau beveik moku. Vis dėlto su komandos draugais, ypač italais, sunku komunikuoti, nors ir jie, ir aš labai stengiamės. Kita vertus, čia yra keli kiti, tik šiemet iš užsienio atvažiavę, futbolininkai. Jie kalba angliškai. Tai su jais daugiausia ir bendrauju.“

Gyvena lietuvis viename bute su žaidėju iš Prancūzijos. 

„Visi gyvename viename pastate, turime savo butus, juose gyvename po du. Kiekvienas turime savo atskirą kambarį. Aš gyvenu kartu su futbolininku iš Prancūzijos. Gyvenimo sąlygos – tikrai geros. Kai komanda visada kartu, vidaus santykiai taip pat geri. Gal iš pradžių kas žiūrėjo iš šono, kad naujokas atvažiavo, bet, kai gerai sekasi aikštėje, tai ir komanda gerai priima. Jokių problemų neturiu, o komandai sekasi puikiai, turim daug pergalių ir esame pirmoje vietoje dublerių čempionate. Tai tikrai mus suburia. Žodžiu, labai geras kolektyvas ir viskas puiku“, – pasakoja K. Uzėla.

Šalia SPAL komandos būsto yra restoranas, kur futbolininkai valgo pietus ir vakarienę. Pasryčius dažniausiai pasigamina namie.

„Nors Lietuvoje man maisto tekdavo gamintis labai retai, nėra sunku pasiruošti pusryčius“, – tikina K. Uzėla.

Futbolininkų namai yra netoli Feraros centro, treniruočių bazė – užmiestyje. Anot lietuvio, kiekvieną dieną atvažiuoja keli autobusiukai, juos pasiima, nuveža į treniruotę ir parveža iš jos atgal.

„Pirmą kartą Ferarą apžiūrėjau jau peržiūros metu. Kai čia įsikūriau, ne kartą teko pavaikštinėti po ją. Tai nedidelis, bet labai gražus miestas su Romos imperijos laikų istoriniu centru, gražia pilimi“, – pasakoja Lietuvos jaunių rinktinės saugas.

K. Uzėla teigia dažnai bendraujantis su tėvais, draugais, likusiais Lietuvoje. O mergina?

„Merginų, kurios laukia, Lietuvoje yra daug. Bet tos vienintelės, tikrosios, dar nėra...“ – prisipažįsta 18-metis futbolo talentas. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas