LASF inf. | 2018 m. lapkričio 30 d. 12:48 |
![]() ![]() |
Drifto padėtis Lietuvoje - liūdna
Drifteris Aurimas Vaškelis: "Jeigu kažko labai nori, tai turi būti užsispyręs ir atiduoti visą save."
Aurimas Vaškelis – driftu užsiimantis automobilių sporto atstovas, kuris šiais metais daugelį nustebino puikiu pasirodymu Didžiosios Britanijos drifto čempionate, kuriame laimėjo paskutinį etapą ir galutinėje vairuotojų įskaitoje užėmė trečią vietą. Sportininkas pasakoja, kad siekdamas aukštų rezultatų jis didžiausią dėmesį skiria psichologiniam pasiruošimui, stengiasi nepasiduoti aplinkinių kalboms ir koncentruojasi į save bei laukiantį pasirodymą. Aurimas sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su Lietuvos autosporto atstovais.
Aurimai, papasakokite, kaip prasidėjo jūsų karjera automobilių sporte?
Automobiliai mane traukė nuo pat mažens, tikriausiai, dėl to, nes augau aplinkoje, kurioje buvo daug technikos, o tėvai itin dažnai vesdavosi mane į įvairias varžybas. Kai pradėjau augti supratau, kad norisi save kažkur išreikšti, o autosportas tam puikiai tiko. Pradėjau dalyvauti vietinėse slalomo varžybose, bet laikui einant norėjosi kažkokio įdomesnio sporto ir taip mano gyvenime atsirado driftas. Pradžioje šis užsiėmimas buvo labiau mėgėjiškas, bet maždaug prieš 5 metus susirinkau bolidą, startavau PRO lygoje ir važiuoju iki šiol.
Turite nemažai patirties dirbdamas su automobilių technika, kaip šios srities žinios padeda, kuomet pats sėdate už bolido vairo?
Visa automobilio valdymo patirtis ateina iš praktikos – aš jau labai daug metų vairuoju automobilį, tad čia tų techninių žinių reikia minimaliai. Tačiau jos labiausiai padeda tada, kuomet reikia priimti greitus sprendimus. Pavyzdžiui, važiuojant varžybose sugęsta automobilis, o laikas tam gedimui sutvarkyti – labai ribotas, tuomet į pagalbą ateina visos techninės žinios, kurias esu sukaupęs.
Kodėl iš daugelio autosporto šakų pasirinkote būtent driftą? Kuo jums patraukti ši sporto šaka?
Prieš 5 metus, kuomet pradėjau profesionaliai užsiiminėti automobilių sportu, tai dar buvo viena iš pigiausių autosporto šakų. Man tuomet tai buvo labai svarbus kriterijus. Taip pat, driftas – nenuobodi sporto šaka, ji įdomi tiek lenktynininkui, tiek varžybas stebinčiam žiūrovui. Trasoje niekada nepravažiuosi taip pat, kiekvienas pasirodymas unikalus ir atnešantis vis kitokį jausmą.
Kaip galėtumėte apibūdinti drifto padėtį Lietuvoje bei Didžiojoje Britanijoje, kurioje gyvenote keletą metų?
Manau, kad Lietuvoje drifto padėtis šiuo metu yra ganėtinai liūdna – dažnai keičiasi renginių organizatoriai, o patys renginiai tampa labiau komerciniai. Iš vairuotojų tikimasi labai daug, tačiau suprantama, kad jiems gauti finansavimą yra labai sudėtinga, tad dėl šios priežasties daugelis puikių sportininkų tiesiog pasitraukia arba daro pertraukas iki tol, kol ras geresnius rėmėjus. Reikėtų fokusuotis į patį renginį, į gerą sportininkų paruošimą, skirti kažkokią pagalbą, kad būtų rastas finansavimas ir pan.
Žinoma, Didžiojoje Britanijoje yra visai kitokie biudžetai, todėl ir patiems lenktynininkams yra kiek paprasčiau. Jie nejaučia tokio didelio spaudimo ir įtampos, užtenka tiesiog tiek, kad automobilis atitiktų pagrindinius techninio reglamento punktus.
Šį savo sezoną užbaigėte gana triukšmingai – Didžiosios Britanijos drifto čempionato paskutiniame etape laimėjote pirmą vietą, o bendroje įskaitoje likote trečias. Ką jums reiškia šis pasiekimas?
Iš tiesų, dar prieš galutinį čempionato etapą buvau ketvirtas bendroje įskaitoje ir kažkur giliai širdyje tikėjausi, kad galiu kilti aukščiau. Na, ir pavyko, galutiniame etape užėmiau pirmą vietą, ir visiškai pakako taškų tam, kad bendroje čempionato įskaitoje likčiau trečias.
Kai pasieki tokį rezultatą, jausmas tikrai labai geras. Jau ne pirmą kartą važiavau toje pačioje lygoje, tačiau vis pasitaikydavo visokių techninių nesklandumų, kurie sutrukdydavo laimėti ir pagaliau atėjo ta diena – tai buvo paskutinės mano varžybos šiais metais ir labai sėkmingos. Stengiuosi šio laimėjimo labai nesureikšminti, tačiau kuomet ilgą laiką eini tikslo link ir pagaliau matai, kad ima matytis rezultatai – tai tikrai smagu. Visada jaučiau didelį palaikymą ne tik iš lietuvių, bet ir iš užsieniečių, kurie sakydavo, kad jeigu mano mašina nesuges, tai aš tikrai laimėsiu.
Norint pasiekti aukštų rezultatų, reikalingas ir didelis darbas. Kaip atrodo jūsų psichologinis ir fizinis pasiruošimas prieš varžybas?
Psichologinis pasiruošimas užima didžiąją dalį laiko. Kai tik atvykau į Didžiąją Britaniją, tai jaučiausi labai išsekęs psichologiškai, buvau pavargęs ir nervingas, gaudavau daug spaudimo. Fizinis pasiruošimas man niekada nebuvo toks sunkus, kaip psichologinis. Turbūt, taip buvo dėl to, nes persikėliau į naują šalį, kurioje nebuvo mano komandos, su kuria dirbau Lietuvoje, jaučiausi lyg bučiau vienas karys lauke. Pats taisiausi mašiną, pats ruošiausi varžyboms, tuo pat metu dar ir stengiausi užsidirbti pinigų.


Mano visa šeima ir draugai buvo Lietuvoje, o jeigu dar paskaitydavau kokius komentarus socialiniuose tinkluose, kurie sako, kad kažką darau blogai, tai viską priimdavau labai asmeniškai ir skaudžiai. Tačiau kuo daugiau laiko praėjo nuo mano atvykimo, tuo daugiau pastangų ir dėmesio skyriau darbui ir pasiruošimui varžyboms, susikoncentravau į save, į savo mintis ir nustojau kreipti dėmesį į neigiamus aplinkos veiksnius. Pamažu viskas susitvarkė, o ir varžybose pradėjo sektis kur kas geriau.
Kokią didžiausią pamoką išmokote užsiimdamas automobilių sportu?
Turbūt, geriausiai išmokau niekada nepasiduoti ir siekti savo tikslo. Tikrai būna tokių dienų, kai kažkas nepasiseka, nėra pinigų, o jau kitą dieną turi išvažiuoti į varžybas. Didžiojoje Britanijoje šiek tiek paprasčiau, nes čia daugiau rėmėjų, tačiau būna ir tokių situacijų, kuomet ne viskas finansuojama ir turi dalį pridėti iš savo kišenės. Tačiau manyje yra begalinis noras važiuoti ir tobulėti, todėl stengiuosi, dirbu ir vis tiek kažkaip pavyksta. Šiemet, kai pasiekiau tokį laimėjimą, viskas tarsi prašvito, supratau, kad tos pastangos nenueina veltui. Jeigu kažko tikrai labai nori, tai turi būti užsispyręs ir, jeigu reikia, atiduoti visą save.
Kaip bendrai vertinate savo 2018 metų sezoną?
Buvo nesėkmių ir nemažai automobilio gedimų iš praėjusių metų, tačiau persivarėme automobilį iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą ir visas tas problemas po truputį pradėjome spręsti. Jau buvo net tokia situacija, kuomet galvodavau ne apie tai, kaip geriausiai pravažiuoti ir parodyti aukštą rezultatą, bet apie tai, kad mašina nesubyrėtų. Tačiau pradėjome daugiau dirbti prie to ir kažkur ties viduriu sezono pastebėjau, kad situacija gerėja. Praėjusiais metais Didžiosios Britanijos drifto čempionato galutinėje įskaitoje buvau aštuntas, o šiemet likau trečias, tai manau, kad tai ganėtinai neblogas rezultatas.
Kokie jūsų artimiausi ateities planai?
Šiuo metu svarbiausia susirasti gerą rėmėją ir važiuoti toliau. Senąjį savo bolidą jau pardaviau, tad tikiuosi, kad iki pirmųjų kitų metų varžybų pavyks susirinkti naują automobilį. Šiais metais gavau Formula Drift licenciją, tad galimybes važiuoti aukščiausiose lygose pasaulyje tikrai turiu, pavyzdžiui Amerikoje, bet kol kas tai labiau svajonė, kurios išsipildymo, manau, kad teks šiek tiek palaukti. Kitą sezoną norėčiau važiuoti Europos drifto varžybose ir pabandyti startuoti kokiame nors naujame čempionate.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.