Jolanta Mockevičienė 2010 m. gruodžio 29 d. 13:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kartu nežaisi – nelaimėsi

Sausio 5 d. Lietuvos jaunių tinklinio rinktinė pradės rungtyniauti Europos jaunių čempionato atrankos varžybose Charkove

   

Lietuvos vyrų tinklinyje vyksta kartų kaita. Vyresnio amžiaus žaidėjai palieka komandas ir jų vietą užima jaunimas. Suaugusiųjų tinklininkų mažai ir beliko, komandoms atstovauja jauni žaidėjai. Lietuvos tinklinio federacija prieš trejus metus priėmė sprendimą, kad pagrindinį dėmesį būtent reikia skirti jaunimui, kuris augtų, tvirtėtų ir taip būtų užsiauginta nauja Lietuvos vyrų rinktinė.
 

Pačius geriausius Lietuvos jaunuosius Lietuvos žaidėjus ryžosi suburti Šiauliai bei jų „Dubysos“ sporto mokyklos direktorius ir tinklininkų ugdytojas Aivaras Strockis. Visi žaidėjai buvo sukelti į Vijolių vidurinę mokyklą ir, padedant miesto savivaldybei, jiems sudarytos visos sąlygos mokytis ir sportuoti.

„Kito kelio nebuvo. Norint sėkmingai dalyvauti tarptautiniuose turnyruose, Europos jaunių čempionato atrankos varžybose, komanda turi treniruotis kartu“, - sako Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika.
 

Jauniesiems tinklininkams Šiauliuose sudarytos visos sąlygos profesionaliai sportuoti dukart per dieną, gyventi ir mokytis. Į varžybas jaunieji šiauliečiai atvažiuoja aprengti vienodomis striukėmis, sportiniais krepšiais, treniruočių kostiumais. Turi ir autobusiuką, kurį išskyrė „Dubysos“ sporto mokykla, kuriai priklauso jaunieji žaidėjai. 
 

Jau sausio 5 d. Lietuvos jaunieji tinklininkai pradės laikyti rimtą egzaminą – Charkove dalyvaus Europos jaunių čempionato atrankos turnyre. Besirengdama šioms varžyboms Šiaulių „Elga-Startas“, kurios pagrindą sudaro Lietuvos jaunių rinktinė, gavo rimtas pamokas, dalyvaudama Lietuvos vyrų čempionate. Jų startas viltingas: komanda kol kas yra ketvirtoje vietoje ir tikisi šioje pozicijoje išsilaikyti iki čempionato pabaigos, kai prasidės finalinis turnyras.
 

Šiauliečių komandos ir Lietuvos jaunių rinktinės treneris A. Strockis paskaičiavo, kad jo vadovaujamų tinklininkų amžiaus vidurkis - 17,6 metų. O jinai jau sėkmingai rungtyniauja Lietuvos vyrų tinklinio čempionate. Pats jauniausias žaidėjas – 15-metis raseiniškis Arnas Rumševičius, kuris žais ir Charkove. 
 

Vienoje komandoje su jaunimu per Lietuvos čempionatą žaidžia ir trenerio A. Strockio sūnus, 24-erių metų Modestas Strockis, kuris jauniesiems žaidėjams skirsto kamuolius. Jis ketverius metus rungtyniavo Anglijos aukščiausios lygos čempionate, o dabar sugrįžo į gimtuosius Šiaulius ir studijuoja Šiaulių pedagoginiame universitete. Subūrė jauną komandėlę ir, turėdamas licenziją, ją treniruoja. Praėjusiais metais per Lietuvos vaikų čempionatą jo vadovaujama komanda užėmė antrą vietą.


 

„Jaunimui toks prityręs žaidėjas labai reikalingas, jis tikra komandos siela. Gerai skirsto kamuolius, cementuoja komandą. Jaunių rinktinės jungiantysis žaidėjas šiaulietis Edvinas Adomaitis turi puikią galimybę mokytis, kaip komandos draugams reikia skirstyti kamuolius. Edvinas - stiprių nervų ir pasižymi nebloga technika“, - sako A. Strockis.
 

Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui rengiasi ir šiaulietis Benas Šileika, marijampolietis Audrius Aleknavičius, raseiniškis Arnas Rumševičius, rinktinės trenerio sūnus Aivaras Strockis jaunesnysis, kuriam dar tiktai 16 metų. Metais už jaunesni raseiniškis Rokas Marcinkevičius ir Lukas Každailis iš Tytuvėnų. Į Charkovą negalės išvykti perspektyvus 1.94 cm ūgio, pirmo tempo jaunių rinktinės žaidėjas, pagrindinio šeštuko tinklininkas marijampolietis Mantas Neveckas, kuris gavo traumą.
 

Pagrindinis rinktinės šešetukas dar nėra aiškus, jis keičiasi: vieną dieną į aikštelę išbėga vieni, o kitą – kiti. „Jaunimas žaidžia vis geriau, per kiekvienas rungtynes kaupia patyrimą. Per Lietuvos čempionato rungtynes jaunimu vis labiau pasitikiu, jis vis ilgiau žaidžia aikštelėje“, - sako A. Strockis.
 

Lietuvos jaunių rinktinė kol kas rungtyniauja tiktai namie, išvažiuoti į tarptautinius turnyrus nėra pinigų. Vaikinai gerai žino, kad per Europos čempionato atrankos varžybas nebus silpnų varžovų. Pogrupio varžybose teks susitikti su Ukrainos, Serbijos, Izraelio ir Vengrijos komandomis. Į finalinį etapą pateks tiktai dvi geriausios komandos.
 

Treneriui A. Srockiui tai bus ketvirtasis Europos jaunių čempionato atrankos turnyras. Jam didžiausią įspūdį iki šiol darė visų šalių gera tinklininkų atranka, įspūdingi žaidėjų ūgiai ir puikus fizinis sportininkų parengimas. Tai žinant, mūsų jauniesiems žaidėjams irgi netrūko bendro fizinio pasirengimo pratybų. „Dubysos“ sporto mokykla šiemet priėmė dirbti bendro fizinio parengimo trenerį Mantą Pilipavičių, kuris nemažai laiko praleido ir su jaunaisiais tinklininkais.
 

„Charkove stengsimės pasirodyti kuo garbingiau. Jei tiktai bus galimybė laimėti rungtynes, stengsimės ja pasinaudoti“, - sako A. Strockis. 
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas