Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 21 d. 16:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicines žaidynes ženklina naujovės

Alytuje startavo Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynės. 250 sportininkų rungėsi stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybose.

Žalgiriada Alytuje.
lsdalgiris.lt nuotr.
Žalgiriada Alytuje.
   
Tradiciškai „Žalgirio“ žiemos žaidynės vyksta dviem etapais: pirmieji nugalėtojai paaiškėja Alytuje, kur vyksta stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybos. 
 
Vasario 9-10 d. į kovą stos slidinėjimo ir kalnų slidinėjimo entuziastai. Šįkart jų varžybos vyks ne, aip daug metų, Ignalinoje, o Druskininkuose, „Snow arenoje“. 

Alytuje susirinko apie 250 žalgiriečių. Pasak žaidynių vyr. teisėjo, draugijos „Žalgiris“ generalinio sekretoriaus Vyto Nėniaus, dalyviams Alytuje labai patinka tai, kad visų trijų sporto šakų varžybos vyksta Sporto rūmuose. Čia jie ir pietauja. Šaškininkai, šachmatininkai ir stalo tenisininkai būna lyg viena šeima. Jie stebi vieni kitų varžybas, bendrauja, dalijasi patirtimi, mezga naujas pažintis. 

Į žalgiriečių žaidynes visada atvažiuoja ir šachmatų varžybose dalyvauja Seimo narys Julius Sabatauskas. Šįsyk jis jėgas bandė asmeniniame turnyre. 

Per iškilmingą žaidynių atidarymą žalgiriečius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Valė Gibienė ir  V. Nėnius. 

STALO TENISAS. Stalo tenisininkams Alytuje - tikras rojus. Puikus salės apšvietimas, nauji 10 stalų, prie kurių šįkart žaidė 18 miestų ir rajonų komandų. 

Stalo tenisininkų varžybos, pasak draugijos vyr. specialistės Angelės Bilevičienės, buvo bene pačios atkakliausios. Jos prasidėjo 11 val. ir baigėsi 19 val. 

Varžybas aptarnavo tarptautinės kategorijos teisėjų brigada, vadovaujama  varžybų vyr. teisėjo alytiškio Zenono Gramacko. 

Jau tapo tradicija, kad miestų grupėje pagrindinė kova vyksta tarp Vilniaus ir Panevėžio. 

Nedaug trūko, kad visų trijų spalvų medalius būtų iškovoję vilniečiai. Dėl pirmosios vietos susitiko jų pirmoji ir antroji ekipos. Nugalėtojais tapo I komandos atstovai (Andrejus Genzūras, Dainius Biekša ir Tatjana Linartė), kurie lemiamoje kovoje 3:2 nugalėjo savo pagrindinius varžovus Vilniaus II ekipos sportininkus. Čempionai žaidynėse sužaidė 9 susitikimus. 

Pasak V. Nėniaus, vilniečių pergalė abejonių nekėlė. Jie namie rengia daug varžybų, atrenka pačias stipriausias komandas.   
 
Treti liko panevėžiečiai, kurie 3:0 įveikė Vilniaus III ekipą. Beje, Panevėžio komanda nesikeičia jau daugelį metų ir jai atstovauja Povilas Bogužis, Bronius Kišūnas ir Ligita Vėlienė. 

„Žalgirio“ draugijos paguodos taurė buvo įteikta kauniečiams. 

Rajonų grupėje susikibo seni draugai ir varžovai Druskininkų ir Lazdijų stalo tenisininkai. Šios abi komandos į varžybas atvyko be moterų ir žaidė tik vyrai. 

Druskininkiečių komandoje rungtyniavo visų žalgiriečių žaidynių dalyvis, 74-erių Stasys Remeikis, o jo partneris Edgaras Knyzeris buvo gerokai jaunesnis – 24 metų. 

Šis duetas lemiamoje kovoje 3:2 nugalėjo lazdijiečius ir tapo nugalėtojais. Treti – kėdainiškiai. Paguodos prizas buvo įteiktas varėniškiams.


„Per stalo teniso varžybas jautėsi moterų trūkumas, mat, tuo pat metu vyko ir Lietuvos stalo teniso federacijos lygos varžybos, todėl kai kurios komandos dalyvavo jose.  Išgirdome mintį, kad pakankamai daug vyresnio amžiaus sportininkų dalyvauja komandų varžybose, kuriose jėgas gali bandyti ir jaunimas, kuriam daugiau nei 24-eri, todėl senjorams sunku žaisti. Nuo kitų metų, galbūt, pradėsime rengti individualias vyresnio amžiaus senjorų, tarkime, nuo 60 metų ir daugiau, varžybas“, - sakė V. Nėnius. 
 
Alytaus vicemerė V. Gibienė, siekdama populiarinti stalo tenisą, pasiūlė nuo kitų metų įsteigti ir Alytaus savivaldybės prizą, kuris, gal būt, būtų įteiktas senjorų varžybų laimėtojui.

Po žalgiriečių žaidynių kitą dieną Alytaus sporto rūmai vėl buvo pilni stalo tenisininkų. Vyko įvairaus amžiaus grupių varžybos. Žaidė vaikai, suaugę ir senjorai. 

„Sausis tapo savotiška stalo teniso švente Alytuje“, - pasidžiaugė V. Nėnius. 

ŠAŠKĖS. Dėl apdovanosim rungtyniavo 15 komandų.  Pagal tradiciją draugijos sportiniais marškinėliais buvo apdovanoti vyriausi turnyro dalyviai – druskininkiečiai 86-erių Elena Rapkauskienė ir 75-erių Aleksandras Petrauskas. Druskininkų atstovai komandų varžybose buvo aštunti.  

Veteranai neabejoja, kad, kol bus gyvi, visada atvažiuos į žalgiriečų žaidynes. „Tai – mano pačios gražiausios varžybos, kuriose sutinku daug pažįstamų“, - sakė E. Rapkauskienė. 

Šaškių varžybas laimėjo kauniečiai (Emilijus Jurkynas, Žygimantas Lipkevičius ir Edita Bauerytė).  

ŠACHMATAI.  Šachmatų varžybose rungėsi 15 komandų. Sėkmė lydėjo uteniškius (Marius Bieliauskas, Donatas Mankauskas ir Marina Mališauskienė). 

Sidabro medaliai įteikti Klaipėdos r. sportininkams, o bronzos – elektrėniškiams. 

APIBENDRINIMAS. „Tradicijos yra, žaidynės tęsiamos toliau. Siekdami žmones sudominti sportu, ieškome naujų versijų.  Negalime be galo plėstis dalyvių skaičiumi, nes yra atitinkamos ribos, varžybos baigiasi vėlai vakare. Tačiau ieškosime nišų, kad sportininkams nebūtų tiek daug susitikimų. Žaidynėmis labai domėjosi misto vicemerė Valė Gibienė, Sporto ir rekreacijos centro direktorius Tomas Stupuris, kurie nuolat klausinėjo, ką iš alytiškių pusės būtų galima padaryti dar geriau“, - sakė V. Nėnius.    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas