Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. sausio 2 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionės iš darbo biržos

A.Jakimavičius, dviračių treko rinktinės vyr.treneris: kad dviratininkės gautų socialines garantijas, turi įsiregistruoti darbo biržoje, ar tai normalu?

Vilija Sereikaitė
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Vilija Sereikaitė
   

Kaip vertinate penkiakovininkės Donata Rimšaitės sprendimą atstovauti Rusijai?, - paklausėme trumpam į Lietuvą grįžusio trenerio.
Mes, sportininkai, seniai diskutuojame šiais klausimais. Lietuvos sportininkai tarp kitų pasaulio šalių atletų atrodo „biedniausi“. Jeigu Baltarusijos sportininkas pelno medalį per pasaulio čempionatą, jis bei treneris kiekvieną mėnesį gauna po 2 tūkst. JAV dolerių atlyginimą. O pas mus sportininkams viskas karpoma, netgi kuklios premijos. 
 

Traumą gavusi V. Sereikaitė, kaip ir kitos sportininkės, neturi jokių socialinių garantijų. Ko gero, dviratininkės yra vienintelės pasaulyje, jų neturinčios. Anksčiau Lietuvos olimpiniame sporto centre jos bent turėjo darbo knygeles, o dabar nieko. Sportininkės kreipiasi į mane, ką daryti, o aš joms neturiu, ką atsakyti. Kai dviejų pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių dalyvei Svetlanai Pauliukaitei reikėjo daryti anginos operaciją, jos nepriėmė nė viena ligoninė, nes dviratininkė neturėjo „Sodros“ pažymėjimo. 
 

Ji buvo priversta stoti į darbo biržą ir tiktai tada buvo atvertos ligoninės durys. Absurdas, daugiau nieko. Vienintelę pasaulio čempionę ir rekordininkę Simoną Krupeckaitę kažkur yra įdarbinęs mūsų Sporto centro direktorius, kad jai skaičiuotųsi darbo stažas. Net gėda, kam ir pasakyti, kad mūsų dviratininkės įregistruotos darbo biržoje ir neturi jokių socialinių garantijų.
 

Reikia tiktai džiaugtis, kad Lietuvoje dar yra sporto patriotų, kurie atstovauja savo šaliai ir ją garsina. Kiti išvažinėja svetur. Kam žmogui dirbti už tūkstantį ar du tūkstančius litų, kai jis gali gauti kone dešimt kartų daugiau? Mokesčiai baigia prismaugti sportininkus, jie labai daug dirba, bet neturi jokio darbo stažo. Ką Lietuvoje veikti Donatai Rimšaitei, kai ji nesuduria galo su galu? 


 

Po pasaulio čempionato mums buvo pažadėta, jog treko rinktinės turės masažuotoją, mechaniką, bus pagerinta sporto bazė. Tačiau kalbos ir liko kalbomis. Masažuotojas dabar ypatingai reikalingas V. Sereikaitei, kuriai skauda nugarą. Tačiau rinktinė jo neturi, nors dviratininkių rezultatai ir geri. Parengiau dviratininkių, kurios dalyvavo jau keturiose olimpinėse žaidynėse, tačiau tos problemos mane baigia nukamuoti. Geriausiai nieko nedaryti ir sėdėti namuose. Tačiau dar norisi dirbti ir  kažką Lietuvai padaryti gražaus. 
 

Ar į kokią nors šalį nepakels sparnų ir jūsų vadovaujamos trekininkės?
Ką gali žinoti, nė už vieną jų negarantuoju, o labiausiai – už pasaulio čempionę ir dukart  rekordininkę S. Krupeckaitę. Ji laisvai gali išvažiuoti į Rusiją, jeigu Lietuvoje ir toliau nebus sudarytos normalios sąlygos.
 

Dviratininkių garbei į viršų kyla Lietuvos trispalvė, o jos neturi jokių socialinių garantijų, gauna kuklius atlyginimus. Juk negali sportininkas išgyventi, gaudamas 2 tūkst. Lt. Matydamas, kaip jos kankinasi plentuose, pagalvoju, už ką jos taip kankinasi. Kai dviratininkės vėliau tai supras, keiks mane ar dar ką nors, kodėl taip darė. Taip toliau negali tęstis. Kai savo kolegoms iš kitų šalių papasakoju, kaip mes gyvename, jie stveriasi už galvų.
 

Seimo nariai, valdžios vyrai tegul pasidomi Baltarusija, kurią mes ignoruojame. Mūsų kaimynai turi nuostabias sporto bazes, ten viskas gražiai sutvarkyta. Mums iki jų labai toli. Turime dviračių treką, bet neturime nė vienos kabinos dviračiams laikyti, trenerių kambario. Baltarusijoje visi treneriai tarp jų – ir šalies vadovas A. Lukošenka, kuris mėgsta dviračių sportą ir į treką ateina pavažinėti dviračiu, turi savo  kambarius. 
 

Lietuvos Premjeras pažadėjo pagerinti mūsų dviračių sporto bazę, bet viskas sprendžiasi labai lėtai. Mums ta bazė dabar reikalinga, nes čia pat – Londono olimpinės žaidynės. Netikiu, kad Lietuvoje nebūtų galima surasti pinigų ir juos investuoti į dviračių treko sporto bazę. Apie sportą mūsų šalies valdžios vyrai gražiai šneka, tačiau iš principo sportas yra ignoruojamas.
 

Ir dar. Lietuvos rinktinės vyr. treneris neturėtų būti nuo visko priklausomas. Dabar turiu tarifikuoti sportininkus Olimpiniame sporto centre ir pas save mokykloje. Rinktinės vyr. treneris turėtų gauti normalų atlyginimą. Tenka dirbti nuo ryto iki vakaro, važinėti po įvairias pasaulio šalis, apie atostogas galiu tiktai pasvajoti, o mano atlyginimas prilygintas rajonų trenerių, jeigu jie turi kategorijas, atlyginimams. Apie tai kalbame jau gal 20 metų, bet nieko nedarome.
 

Su rinktinės vyr. treneriais turėtų būti sudaromi kontraktai keleriems metams, jie turi gauti visai kitus atlyginimus, nes prisiima atsakomybę už Lietuvos rinktinę. Jie neturi būti sulyginami su bet kokio miesto ar rajono treneriais.
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas