Ingvaras Butautas 2019 m. vasario 20 d. 14:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Atlantas“ kratosi skolų ir V.Lekevičiaus

„Tikėkimės, per šį itin trumpą laikotarpį nuveiksime didelį darbą ir turėsime konkurencingą komandą“, - teigia „Atlanto“ savininkas Vidas Adomaitis.

Klaipėdos "Atlantas" išliko A lygoje.
fkzalgiris.lt nuotr.
Klaipėdos "Atlantas" išliko A lygoje.
Antradienį nuo ryto iki išnaktų posėdžiavęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas nusprendė, kad 2019 metų elitinėje šalies A lygoje dalyvaus 8 komandos.
 
Sportiniu principu teisę žaisti A lygoje turėjo Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“ (buvę „Trakai“), Kauno „Stumbras“, „Kauno Žalgiris“, Klaipėdos „Atlantas“, „Panevėžys“ ir „Palanga“.
 
Tačiau dviem pajūrio komandoms nei LFF Licencijavimo komitetas, nei LFF Apeliacinis komitetas nesuteikė A lygos licencijos.  „Palangai“ buvo suteikta pirmosios lygos licencija, „Atlantui“ – jokios.
 
Ilgus metus vadovavus Vaciui Lekevičiui, pernai Klaipėdos klubas susidūrė su labai rimtomis finansinėmis problemomis, įsiskolino futbolininkams, paslaugas „Atlantui“ teikusioms organizacijoms.
 
Pasibaigus sezonui apie „Atlantą“ ilgokai nebuvo nieko girdėti, jo vadovas atostogavo užsienyje, nors dauguma šalies klubų tuo  metu pradėjo pasiruošimą pirmenybėms.
 
Kai jau atrodė, kad „Atlantas“ tyliai nugrims į užmarštį, vasario pradžioje atskriejo žinia, kad buvusiam „Sūduvos“ futbolininkui, teisininkui Vidui Adomaičiui pavyko perimti Klaipėdos klubą iš V. Lekevičiaus. 
 
Nors klubo skolų šleifas tebesitęsia ir net neaišku, koks jis yra dabar, nes auditas dar nepabaigtas, LFF VK sprendimas sukėlė „Atlanto“ gerbėjų džiaugsmą. Džiaugiasi tuo ir naujasis klubo vadovas, nors LFF VK sprendimas jam numatė 10 artimiausių labai intensyvaus darbo parų, nes A lyga startuoja kovo pradžioje.
 
A lygoje išlikote. Bet nieko negirdėti apie „Atlanto“ komandą. Ar tokia egzistuoja šiuo metu?, - paklausėme V.Adomaičio.
Komanda yra. Nuo šeštadienio ji treniruojasi.
 
Ar joje patyrę žaidėjai? Ar naujokai iš futbolo mokyklos?
Komplektacija dar vyksta. Yra ir senų žaidėjų, yra antrojoje komandoje rungtyniavusių futbolininkų. Vakar sužinojome mums palankų LFF Vykdomojo komiteto sprendimą, tad dabar prasidės selekcijos darbai.
 
Laiko iki čempionato liko labai nedaug, jis prasidės pirmą kovo savaitgalį.
Būtent. Jau nepridėsi laiko, jo galima nebent atimti.Tikėkimės, per šį itin trumpą laikotarpį nuveiksime didelį darbą ir turėsime konkurencingą komandą.


 
Treneris Viktoras Dobrecovas su komanda dirbti pradėjo jau po LFF VK sprendimo?
Ne. Nuo pradžios – nuo šeštadienio. Kadangi iki vakar vakaro mes nežinojome ar žaisime A lygoje, informacijos apie mus žiniasklaidoje ir nebuvo daug. O mes jau turime ne tik vyriausiąjį trenerį, bet ir jo asistentą – ilgametį „Atlanto“ žaidėją Donatą Naviką. Šie žmonės padarė pradžią ir su jais mes šiemet ketiname dirbti.
 
Ar kaip nors sprendžiamos finansinės klubo bėdos?
Taip, viskas juda į priekį ir niekas nestovi vietoje. Skolos yra rekstruktūrizuojamos, su nemaža dalimi kreditorių pavyko susitarti. Tikrai nėra taip, kad finansiniais klausimais nebūtų dirbama.  Priešingai – mes per tą laiką, kai ėmėme valdyti klubą, pajudėjome šia linkme labai stipriai. 
 
Skolos skolomis, bet reikia sukaupti ir tam tikrą klubo biudžetą. Algas žaidėjams, pirmenybių mokesčius jūs mokėsite iš savo kišenės? Ar „Atlantas“ turi rėmėjų?
Šiai dienai yra jurudinių asmenų grupė, kuri teikia paramą ir kurie žada teikti paramą. Tam tikras sezono biudžetas yra numatytas. Tikėkimės, kad jis dar ir didės, atsižvelgiant į galimą miesto pagalbą ateityje. Taip pat yra galimybė gauti papildomų lėšų už žaidėjus, kurie pereis į kitus klubus. Visais būdais bandome stabilizuoti finansinę padėtį.
 
Ko tikėtis iš „Atlanto“ šiemet A lygoje. Keliate užduotis komandai?
Pirmą minimalų tikslą mes jau pasiekėme – gavome teisę dalyvauti A lygoje. Kitas minimalus tikslas – joje išlikti. Ir suprantama – sumažinti ar net likviduoti skolų kuprą.  Aišku, kad ji yra, bet dar nėra aiškus tikslus jos dydis – mūsų auditas šiuo metu eina į pabaigą. Po jo matysime tikrąjį vaizdą.
 
Užkulisiuose sklandė toks gandas, jog jeigu vakar LFF Vykdomasis komitetas nebūtų „Atlantui“ pritaikęs išimties, klubas būtų grįžęs Vaciui Lekevičiui. Pakomentuosite jį?
Pasakysiu, kad gandų esu girdėjęs visokių. Jau tiek jų esu prisiklausęs.  Kad už manęs vienas stovi ar kitas. Bet kalbant apie šį gandą, aš jo negalėčiau nei patvirtinti, nei paneigti. Kadangi tarp manęs ir V. Lekevičiaus yra tam tikras susitarimas, jis turi tam tikras sąlygas, kurių aš negaliu komentuoti, jos mūsų sutartyje įvardytos konfidencialiomis. Šiai dienai mes turime situaciją, kad esame A lygoje, kad yra pasikeitę klubo savininkai. O artimiausiu metu paspausime rankas ir atsisveikinsime su Vaciu. Yra priimtas sprendimas dėl Vacio atleidimo iš klubo vadovo pareigų, kuris jas šiuo metu juridiškai dar vis užima. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas