Miglius Astrauskas, rankinis.lt 2011 m. sausio 5 d. 17:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezonas – įdomus ir sunkiai prognozuojamas

Šis vyrų rankinio lygos sezonas yra įdomus ir sunkiai prognozuojamas. Kol čempionate pertrauka, galima paanalizuoti situaciją turnyrinėje lentelėje.

avgi.lt nuotr.

Šis Lietuvos vyrų rankinio lygos sezonas turėtų būti įdomus ir sunkiai prognozuojamas. Kol čempionate paskelbta pertrauka, galima paanalizuoti situaciją, susiklosčiusią turnyrinėje lentelėje bei komandose. Ekipos čempionate sužaidė po 10-11 rungtynių ir iki reguliaraus sezono pabaigos ekipoms dar liko po 7-8 mačus. Nors svarbiausios kovos dar ateityje, turnyrinėje lentelėje komandos, galima sakyti, jau pasiskirstė į tris pajėgumo grupes. Žinoma, tos grupės gali keistis.
 

Tai priklausys nuo situacijos pačiose komandose. Yra ekipų, kurios rungtynėse verčiasi su 8-9 žaidėjais. Kadangi šiuolaikinis rankinis tampa dinamiškesnis, žaidėjai stengiasi rungtyniauti kuo greičiau, toks greitas tempas reikalauja didelės rotacijos. Todėl komandos, neturinčios pakankamo rankininkų skaičiaus, antroje mačo pusėje pavargsta ir iššvaisto pranašumą rungtynių metu.
 

Tuo galima buvo įsitikinti paskutiniojo turo rungtynėse Vilniuje, kur vietos HC „Vilnius“ rankininkai po pirmo kėlinio Šiaulių klubui pralaiminėjo net aštuonių įvarčių persvara 13:21, tačiau antrajame kėlinyje sugebėjo apversti dvikovos eigą ir nugalėti 35:30.
 

 Aukšto meistriškumo žaidėjų stygių jaučia ir abi Kauno ekipos – „Granitas-Gaja-Karys“ bei „Lūšis“. Todėl žaidėjų traumos dar labiau komplikuoja situaciją – kiekvienas sveikas sportininkas komandose, kurios turi nepakankamai aukšto meistriškumo žaidėjų, yra aukso vertės.
 

Turnyrinės rikiuotės priekyje – keturi klubai
 

Visi aukščiau išdėstyti faktoriai gali turėti įtakos komandų turnyrinei rikiuotei, tačiau šiuo metu lentelės viršuje pozicijas užėmę keturi klubai. Pirmaujanti Vilniaus VHC „Šviesa“ ekipa per vienuolika rungtynių iškovojo 8 pergales, vienas rungtynes sužaidė lygiosiomis bei dvejas pralaimėjo ir tokiu būdu surinko 17 taškų.
 

Vilniečiai gana netikėtai sužaidė lygiosiomis su Alytaus ekipa bei sostinės derbyje nusileido HC „Vilnius“ klubui. Taip pat išvykoje turėjo pripažinti Lietuvos čempionų ir vieno iš pagrindinių konkurentų kovoje dėl reguliaraus sezono nugalėtojo vardo Klaipėdos „Žemaitijos Dragūno“ rankininkų pranašumą. Pagal prarastus taškus klaipėdiečiai nenusileidžia Vilniaus VHC „Šviesai“, tačiau, kad pasivytų savo varžovus, klaipėdiečiams atidėtose rungtynėse dar reikės įveikti „Lūšį“.
 

„Žemaitijos Dragūnas“ čempionato pradžioje patyrė du pralaimėjimus Varėnoje ir Šiauliuose bei vėliau prarado tašką Vilniuje, sužaidę lygiosiomis su HC „Vilnius“, ir šiuo metu užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Tarp Vilniaus ir Klaipėdos klubų įsiterpė Kauno „Granitas-Gaja-Karys“, kuris iš viso patyrė 3 pralaimėjimus, būtent prieš pirmojo ketvertuko komandas, tačiau be nuostolių įveikė ekipas, esančias turnyrinės lentelės apačioje. Šiuo metu kauniečiai vienu tašku atsilieka nuo lyderių ir turi 16 taškų.
 

Šiaulių „Universitetas-Diringa“ užima ketvirtąją vietą ir nuo lyderių atsilieka 4 taškais. Šiauliečiai patyrė keturis pralaimėjimus: namuose prieš HC „Vilnių“ bei išvykoje nusileido Vilniaus VHC „Šviesai“, Alytaus „Almeidai-Stronglasui“ ir HC „Vilniui“.
 

Tolimesnis lyderių pasirodymas gali keisti rikiuotę
 

Prognozuojant antrąją reguliaraus čempionato dalį, kur komandos išsiaiškins savo pozicijas prieš atkrintamąsias varžybas, reiktų pastebėti, kad daug kas priklausys būtent nuo pirmojo ketvertuko komandų tarpusavio rungtynių rezultatų. Pirmajame rate tarpusavio rungtynėse Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių klubai iškovojo po dvi pergales, o Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ pralaimėjo visus tris susitikimus.
 

Vilniaus VHC „Šviesa“ ir Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnas“ turi gana ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir demonstruoja greitą žaidimą, tačiau šių komandų žaidime pasitaiko dar daug klaidų, kartais per daug skubama, pritrūksta racionalumo.
 

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ir Šiaulių „Universitetas-Diringa“ savo sudėtyse disponuoja labiau patyrusiais žaidėjais, kurie labai sėkmingai gali sužaisti svarbias rungtynes, bet šių žaidėjų nėra daug ir atsarginių suolelis gana trumpas, todėl nuovargis gali suvaidinti lemiamą reikšmę.

Jų sėkmė priklausys nuo to, kaip šios komandos sugebės primesti kintamo tempo arba lėto, racionalaus žaidimo taktiką kitoms ekipoms. Šių komandų sėkmingą žaidimą taip pat gali paveikti ekipos sudėtis konkrečiose rungtynėse, traumos bei psichologinė atmosfera klubo viduje. Didelį vaidmenį šiuolaikiniame rankinyje vaidina vartininkai. Šiuo požiūriu, manau, pranašumą turi Šiaulių „Universitetas-Diringa“, kurių vartų sargas Andrius Žvirblis šiuo metu turbūt stabiliausiai rungtyniauja lygoje.


 

Lyderiams nurimti dar per anksti
 

Tačiau pirmojo ketvertuko komandos negali laisvai jaustis rungtyniaudamos su kitomis ekipomis. Vilniaus HC „Vilnius“ gali dar pakovoti ir dėl vietos pirmajame ketvertuke. Šio klubo rankininkai yra tikri lyderių skriaudėjai – jie iš pirmaujančių komandų jau atėmė net septynis taškus.
 

Tačiau taip pat sėkmingai vilniečiai gali dalinti taškus žemesnes vietas užimančioms komandoms. Pagrindinis sostinės komandos trūkumas – stabilumas. Komandos sudėtyje yra keletas patyrusių rankininkų, tačiau daugumą sudaro pirmus-antrus metus lygoje rungtyniaujantys jaunieji rankininkai, todėl natūralu, kad komandai trūksta stabilaus žaidimo.
 

Tačiau HC „Vilnius“ turi potencialo rungtyniauti geriau, jei rankininkai nuosekliai ir sistemingai dirbs treniruotėse. Šiuo metu HC „Vilnius“ su 11 taškų užima penktąją turnyrinės lentelės vietą.
 

Tiek pat taškų surinkęs yra ir Alytaus „Almeida-Stronglasas“ bei Kauno „Lūšis“. Alytaus rankininkai su savo stabilia sudėtimi jau yra nusipelnę kažko daugiau nei kova dėl 5-7 vietų ir gali pateikti siurprizų ne tik reguliariajame sezone, bet ir atkrintamosiose varžybose.
 

Tuo tarpu Kauno „Lūšis“ šiame sezone yra šešėlis tos komandos, kuri daugelį metų kovojo dėl čempionų titulo. Pertraukos metu „Lūšies“ klubo vadovams reikia kuo skubiau ieškoti sudėties papildymo, kad galima būtų duoti nors šiek tiek atsipūsti lyderiams rungtynių metu, nes kol kas rungtynėms registruojami tik 9 žaidėjai. Pastaruoju metu daugiau nei 70 procentų komandos įvarčių pelno trys rankininkai: Vaidas Drevinskas, Saulius Katkevičius ir Mindaugas Mažeika.
 

Tai palengvina užduotis priešininkų komandoms, taip pat joms yra lengviau prognozuoti „lūšiukų“ žaidimą. Geriau rungtyniauti gali ir „Lūšies“ komandos vartininkai.
 

Paskutinėje turnyrinės lentelės grupėje yra trys komandos, kurios greičiausiai kovos dėl paskutinės, aštuntos, vietos atkrintamosiose varžybose. Nors Panevėžio HC „Grifas“-KKSC yra neblogai sukomplektuota komanda, tačiau, panašu, jai trūksta treniruočių.
 

Iš perspektyvių rankininkų, savo amžiaus grupių lyderių, sudaryta ekipa turi galimybes žaisti geriau ir pakilti turnyrinėje lentelėje, jei efektyviai išnaudos pertrauką čempionate. Šiuo momentu panevėžiečiai su 6 taškais užima aštuntąją vietą lygoje. Tašku atsilieka Utenos HC „Utena“, esanti devintoje pozicijoje. Antrus metus lygoje rungtyniaujantys uteniškiai progresuoja. Šiemet jie išvykoje sugebėjo įveikti varėniškius ir HC „Vilnius“ rankininkus, o namie sužaisti lygiosiomis su „Lūšimi“. Tačiau uteniškiams šiemet pakilti aukščiau nei į aštuntąją vietą vargu ar pavyks.
 

Sau neįprastoje paskutinėje vietoje kol kas rikiuojasi Varėnos „Ūla“. Vienintelę pergalę prieš čempionus Klaipėdos „Žemaitijos Dragūno“ rankininkus iškovoję varėniškiai vėliau turėjo pripažinti visų kitų ekipų pranašumą. Teisybės vardan reiktų pasakyti, kad Varėnos rankininkai pasižymi kovingumu, kabinasi į atlapus visoms komandoms ir kovojant su jais lengvų taškų nereikia tikėtis. Tačiau realiai varėniškiai šiemet gali kelti užduotį tik išbristi iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos.
 

Likusi sezono dalis žada intriguojančias kovas

Antrojoje Lietuvos rankinio lygos sezono dalyje galima tikėtis atkaklios kovos. Kol kas nė viena komanda nėra įgijusi apčiuopiamo pranašumo prieš kitus klubus. Komandų meistriškumo lygis nelabai skiriasi. Daug priklausys nuo ekipų trenerių kolektyvo darbo, nuo nusiteikimo ir pasirengimo konkrečioms rungtynėms, taip pat kokį fizinio parengtumo pamatą treneriams pavyks padėti per keturių savaičių pertrauką.
 

Kai kurios komandos greičiausiai mėgins stiprinti savo sudėtį naujais žaidėjais. Labiausiai įmanomas pastiprinimas iš Lietuvos pirmos lygos komandų arba iš užsienio klubų, žaidėjų migracija tarp Lietuvos lygos klubų mažai tikėtina.
 

Sezono puošmena turėtų tapti atkrintamosios varžybos. Laukia daug intriguojamų dvikovų bei įdomios išlikimo kovos.
 

Artimiausios rungtynės:

Sausio 08 d. (šeštadienį) atidėtas susitikimas

13.00 val., Kaune, Veterinarijos akademijos sporto salėje, Tilžės g. 18
Kauno „Lūšis“ - Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnas“.
 

Kitas turas:

Sausio 12 d. (trečiadienį)

19:00 val., Šiauliuose, sporto rūmuose "Šiauliai", Pramonės g. 13
Šiaulių „Universitetas-Diringa“ - Vilniaus „VHC Šviesa“.

19:15 val., Neptūno sporto salėje, Taikos g. 61a
Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnas“ - Varėnos „Ūla“.
 

Sausio 15 d. (šeštadienį)

13:00 val., Daugiafunkciniame sporto komplekse, Donelaičio g. 38
Utenos „HC Utena“ - Panevėžio HC „Grifas“ - KKSC.

15:00 val., Kaune, Veterinarijos akademijos sporto salėje, Tilžės g. 18
Kauno „Lūšis“ - Alytaus „Almeida-Stronglasas“.

17:30 val., Kaune, Veterinarijos akademijos sporto salėje, Tilžės g. 18
Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ - Vilniaus „HC Vilnius“.
 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas