Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 11 d. 10:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas iššūkis – politiko darbas

Legendinės „Žuvėdros“ vadovas R. Idzelevičius – apie rinkimus, norą dirbti rimtai, permainas Klaipėdoje ir galimybę grąžinti ansambliui buvusią šlovę.

R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
pliadisfoto.com nuotr.
R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
Tai buvo antrasis Romaldo Idzelevičiaus bandymas patekti į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Ankstesniuose rinkimuose jis dalyvavo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, jame buvo šeštas ir liko pirmasis už borto - į tarybą pateko penki partijos atstovai.

Šiemet R.Idzelevičius buvo įrašytas septintuoju Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. „Septintas ir likau, tačiau tiek šios sąjungos narių ir pateko į miesto savivaldybę. Nelabai veržiausi į šiemetinius rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau mane prikalbino buvę pagrindiniai „Žuvėdros“ ansamblio rėmėjai – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“, „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų uostas. Kalbino ir buvęs ansamblio šokėjas, o dabar Klaipėdos birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Kalbino, kalbino ir prikalbino, naujų iššūkių tikrai nebijau“, - sako R. Idzelevičius, kuriam 2005-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. 

Žinomas sportinių šokių vadovas anksčiau dalyvaudavo įvairiose rinkimų kampanijose ir girdėdavo įvairiausius pažadus: „Šiemet taip nebuvo. Susirinko rimti, kompetentingi švietimo, kultūros darbuotojai, verslininkai, kurie yra tikri savo srities profesionalai ir Klaipėdai nori padaryti kažką gero.  Yra numatyti rimti ir svarbūs darbai. Dėl to ir sutikau dalyvauti šioje rinkiminėje kompanijoje, dirbti su tais žmonėmis“.
 
Į miesto savivaldybę pateko 7 LVŽS atstovai – trys yra partiniai, o kiti ne, tarp pastarųjų ir R. Idzelevičius. 

Iš 31 buvusio uostamiesčio savivaldybės tarybos nario per šiemetinius rinkimus į tarybą nepateko net 20. 

„Permainos tikrai didžiulės ir tai labai gerai. Taryboje jau buvo užsisėdėjusių ilgus metus ir nelabai ką dariusių. Arba jie daug ką darydavo neprotingai“, - teigia „Žuvėdros“ sportinių šokių klubo vadovas. Jis pripažįsta, kad jo veikla miesto savivaldybėje didžia dalimi priklausys nuo to, ar darbas bus rimtas. „Jeigu ne, - to mandato galėsiu ir atsisakyti. Tačiau, manau, kad taip neatsitiks“, - tiki jis. 

R. Idzelevičius visą savo gyvenimą pašventė pramoginiams ir sportiniams šokiams. Jis – buvęs tarptautinės klasės šokėjas (1974 m.), 1976 m. Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, 1975–1981 m. - Lietuvos 10 šokių vicečempionas. 1977-aisiais jam suteikta aukščiausia sportinių šokių tarptautinė teisėjo kategorija, klaipėdietis teisėjavo dagelyje pasaulio ir Europos čempionatų, tarptautinių konkursų. 

Romaldo ir jo žmonos Skaistutės Idzelevičienės vadovaujamas legendinis „Žuvėdros“ ansamblis tapo daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu. 

R. Idzelevičius, kaip ir žmona, menų profesorė, ilgai dirbo Klaipėdos universitete. 1995 m. jis buvo Menų fakulteto Sportinių šokių katedros dėstytojas, o nuo 2007–ųjų – katedros vedėjas.


Tačiau abu mūsų šalies sportinių šokių korifėjai jau nebedirba Klaipėdos universitete, nes Menų fakultetas buvo prijungus prie Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos, ir nebeliko Sportinių šokių katedros. 
 
Dabar R. Idzelevičius su žmona toliau vadovauja „Žuvėdros“ sportinių šokių klubui, jo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

„Į klubą jau nesiveržia tiek daug jaunimo, kaip ankstesniais metais. Šimtais šokėjų jau neskaičiuojame, tik dešimtimis.  Jaunimas nemėgsta daug dirbti, didelės problemos yra mokyklose, kur ypač  apleistas fizinis lavinimas. Turėtų būti daugiau kūno kultūros pamokų. Kai dar pats mokiausi, mes nespėdavome dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose – vykdavo tarpklasinės, tarpmokyklinės varžybos, geriausi vykdavo į respublikine. Dabar jaunimas tarpusavyje pažaidžia kvadratą, futbolą, pamėto į krepšį ir to pakanka, - sako R. Idzelevičius. 
 
Paklaustas apie galimybes atgaivinti legendinį „Žuvėdros“ ansamblį, būsimasis Klaipėdos miesto tarybos narys tik liūdnai linkteli galvą: „To, kas buvo jau nebebus, liko tik gražūs, neišdildomi prisiminimai. 
Tai – reformų  pasekmė. Pastaraisiais metais negauta valstybės finansuojamų vietų. Atsirasdavo kokie trys studentai, kurie norėdavo mokėti pinigus ir studijuoti, bet grupėje jų turėdavo būti keturi, ir priėmimo nėra. Taip tęsėsi porą metų iš eilės ir mūsų mėgstama specialybė Universitete buvo panaikinta“, - išgyvena R. Idzelevičius. 
 
Tad apie ansamblio atgaivinimą nėra nė kalbos? I. Idzelevičius sako, kad su moksleiviais jie negalėtų išvažiuoti į čempionatus, nes tuo metu, kai jie rengiami, mokiniai turi laikyti egzaminus. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas