Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. sausio 7 d. 19:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Simona Krupeckaitė Lietuvoje jaučiasi mylima

Antrus metus iš eilės geriausia Lietuvos metų sportininke pripažinta Simona Krupeckaitė neturi laiko džiaugtis šiuo pripažinimu

2010-ųjų geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas.
Alfredas Pliadis (LTOK)
2010-ųjų geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas.
   
Antrus metus iš eilės geriausia Lietuvos metų sportininke pripažinta Simona Krupeckaitė neturi laiko džiaugtis šiuo  pripažinimu. Jau įpusėjo dviračių treko sezonas, laukia pagrindinės kovos

2010 m. geriausia Lietuvos sportininkė, pasaulio dviračių treko čempionė ir rekordininkė panevėžietė Simona Krupeckaitė namie ilgai neužsibus. Jau sausio 17 d. ji išvyksta į Pasaulio dviračių treko taurės trečio etapo varžybas Pekine.

Prieš įteikiant geriausios metų sportininkės apdovanojimus, pakalbinome S. Krupeckaitę.

Kaip jautiesi, antrą kartą iš eilės išrinkta geriausia metų sportininke?
Kaip ir tapti čempione, būti geriausiai labai smagu. Tuo vardu labai džiaugiuosi, mane netgi sulygino su tokia sporto legenda kaip Virgilijus Alekna, kuriam iki šiol vieninteliam du kartus iš eilės pavyko gauti tokius apdovanojimus. Aš pakartojau šį pasiekimą ir tuo labai džiaugiuosi.

Tapau ir geriausia Panevėžio sportininke, tačiau miesto sportininkų pagerbimas dar neįvyko. Geriausios metų sportininkės titulas – tai ne vien mano, bet ir viso Lietuvos dviračių treko rinktinės aukštas įvertinimas. 

Kur sutikai Naujuosius metus?
Su šeima.

Sezonas jau įpusėjo, kaip esi pasirengusi tolesnėms kovoms, kokia dabar Tavo sportinė forma?
Sunku pasakyti. Labai sudėtinga treniruočių stovykla ir varžybos buvo Australijoje. Dabar pamažu kylu į viršų. Kol kas dar nesu pasiekusi pačią geriausią sportinę formą, norisi sukaupti kuo daugiau jėgų. Sieksiu, kad mano geriausia sportinė forma būtų Olandijoje, kai kovo mėnesį vyks pasaulio čempionatas. Dabar norisi pabūti šiek tiek žemiau, kad vėliau jėgų keliems startams būtų daugiau.

Per treniruotes dabar stengiuosi sukaupti kuo daugiau jėgų. Man visos varžybos, kur dalyvausiu, bus svarbios, kovosiu iš paskutiniųjų ir stengsiuosi pasirodyti kuo geriau.   Man ir pačiai bus įdomu, ką aš galiu šiemet. Mūsų sezonas jau įpusėjo, tačiau liko patys įtempčiausi mėnesiai.

Sausio 21-23 d. Pekine vyks Pasaulio dviračių treko trečio etapo varžybos, o vasario 18- 20 d.– baigiamosios varžybos Mančesteryje. Tai bus ypač svarbūs startai, susirinks nemažai pajėgių varžovių. Ypač didelės konkurencijos laukiama Anglijoje, nes Europos treko meistrės yra vienos stipriausių visoje planetoje. Stengsiuosi papildyti savo taupyklės olimpinius taškus.

Pasaulio taurės varžybos vyksta tris dienas ir per jas visas rungtyniausiu sprinto, keirino ir komandinio sprinto rungtyse. Varžybose dalyvaus ir kitos mūsų trekininkės, kurios su rinktinės vyr. treneriu Antanu Jakimavičiumi kovoms rengiasi Kroatijoje.

Naujųjų metų išvakarėse buvo pasimetę trekininkių dviračiai, sportinė apranga, diskiniai ratai, kurie atsirado gerokai vėliau. Ar tarp jų buvo ir Tavo daiktų?
Ne, šį kartą man pasisekė. Aš nevažiavau rungtyniauti į Kolumbiją, o grįžau į namus. Trekininkių daiktai kažkur pasiklydo Kolumbijoje, bet, ačiū Dievui, atsirado.

Ne itin sėkmingai rungtyniavai Australijoje per Pasaulio taurės varžybas. Kas atsitiko?
Galbūt, per mažai treniruotėse ugdžiau jėgą. Labai karštu oru Perte vyko treniruočių stovykla, per ją numečiau 6 kg svorio. Kaip sprinterei, tai labai daug. Ne kokį mano pasirodymą Australijoje lėmė daug faktorių – aklimatizacija, mityba, didžiulis karštis, laiko skirtumas. 

Tačiau tai buvo Pasaulio taurės varžybos, o ne pasaulio čempionatas. Negali visur būti geriausiu. Reikia kažką atiduoti, kad  vėliau galėčiau dvigubai atsiimti. Negaliu sakyti, kad Australijoje blogai jaučiausi ar kažką negerai padarėme. Labai sparčiai tobulėja Azijos dviračių treko meistrai, ypač kinai.

Jų moterys treniruojasi su vyrais, ko pas mus nėra, nes nėra didelio meistriškumo vyrų. Kinų sprinteriai važiavo labai gerai, prie manęs priėjo vokiečių dviratininkai ir paklausė: „Ką mes čia veikiame?“ Buvo pasiekti labai aukšti rezultati, neprisimenu, kad tokie būtų parodyti per Pasaulio taurės varžybas.

Gal puikiems kinų dviratininkų rezultatams didelės įtakos turėjo prieš tai vykusios Azijos šalių žaidynės. Žiūrėsime, kaip bus toliau. Mano treneris Dmitrijus Leopldas toliau strateguos ir matys, kokia linkme dirbti. Sportas – toks dalykas: tu rengiesi, o kiti dirba dar daugiau. Dabar treniruojuosi namie ir jaučiuosi daug geriau, nei Australijoje.  Ar Tau dabar Panevėžyje sudarytos geros sąlygos, bet kada gali patekti į treką?
Treke man visada leidžia treniruotis, išskyrus tas dienas, kai vyksta renginiai. Po Naujųjų metų visą savaitę negalėjome treke treniruotis, bet Sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga mums suteikė kitas sąlygas sportuoti. Išeitis buvo surasta.

Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius prasitarė, kad bijo, jog Tu nepasektum penkiakovininkės Donatos Rimšaitės pavyzdžiu ir neišvyktum kitur?
Rusijoje jau treniravausi šešerius metus. Ko man kitur bėgti, jeigu Lietuvoje mane visi myli. O Donatą Rimšaitę, manau, galima sugrąžinti atgal, jeigu jai bus sudarytos sąlygos treniruotis, jeigu ji namie bus mylima. 

Esi pasaulio ir Europos čempionė bei dukart planetos rekordininkė. Tetrūksta olimpinio medalio. Sakyk, ar ir Tavo dviratis, sportinė apranga yra geriausi, išsiskiria iš kitų dviratininkių?
Ir sportinė apranga, ir dviratis yra įprastiniai, iš kitų niekuo neišsiskiriu.

Išsipildė Tavo svajonė, jau gyveni naujajame savo name. Ar įkurtuves jau atšventei?
Lyg ir ne.  Kol kas esu tarp žemės ir dangaus. Tačiau į savo namus grįžti labai smagu.

Žemės sklypą Tau žadėjo ir kraštiečiai uteniškiai. Ar jie savo žodį ištesėjo?
Kol kas ne.

Dabar per Sport1 televiziją vyks svarbiausių dviračių treko varžybų transliacijos,  kaip į tai reaguoji?
Labai teigiamai. Atsiranda kažkokių papildomų jėgų, kai žinai, kad mano startus matys mama, draugai, artimieji, pažįstami. Žmonės labiau supras dviračių treką.


 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas