> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
2010 m. sausio 28 d. 20:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Atgimusios legendinio "Žalgirio" ambicijos

Daugiau nei metus nežinioje skendėjęs legendinis futbolo klubas „Žalgiris“ atgimsta naujam gyvenimui. Žalgiriečiai sieks tapti stipriausiu šalies klubu.

Pirmiieji marškinėliai įteikti R. Vaiginui, V.Navickui ir A. Janickui
avgi.lt nuotr.
Pirmiieji marškinėliai įteikti R. Vaiginui, V.Navickui ir A. Janickui

 
Jei turi tikslą ir didelį norą gali išsisukti net iš beviltiškos situacijos. Tai įrodė Lietuvos futbolo simbolį „Žalgirį“ išsaugoti svajoję žmonės. Sausio pabaigoje geri norai ir ketinimai ėmė virsti realybe. Sostinės Rotušėje ketvirtadienį Vilniaus „Žalgirio“ (Vilniaus miesto futbolo draugijos) futbolo klubo iniciatyvinė grupė surengė specialią spaudos konferenciją, kurios metu pasirašė bendradarbiavimo sutartį su lažybų bendrove „Unibet“, artimiausiu metu bus sudarytos sutartys su treneriais, o kitą savaitę – su žaidėjais.
 
„Žalgiris“ tikisi šiemet kovoti pajėgiausiame šalies futbolo čempionate – Lietuvos futbolo federacijos A lygos pirmenybėse, o metinis Vilniaus klubo biudžetas greičiausiai sieks kiek daugiau nei 2 mln. litų. Šiais metais žalgiriečiai planuoja sustiprėti, iš naujo subręsti, o per kitus dvejus metus tapti stipriausiu Lietuvos klubu. Vokietijos komandų pavyzdžiu „Žalgirį“ ketinama paversti visuomeniniu klubu. „Turime viltį ir tikėjimą, kad „Žalgiris“ vėl bus toks, kaip buvo. Norime būti Lietuvos čempionate tarp prizininkų“, - žalgiriečių dabartį ir ateitį nušvietė „Žalgirio“ atgimimo projekto vadovė Vilma Venslovaitienė.
 

„Žalgiriui“ atsitiesti padėjo iniciatyvinė grupė žmonių, o vienas iš pagrindinių atgimimo projekto iniciatorių ir „krikšatėvių“ - laikinai Kūno kultūros ir sporto departamentui vadovaujantis generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas. „Ši diena bus užfiksuota metraštyje. „Žalgiris“ ne tik Vilniaus klubas, bet ir visos Lietuvos vardas. Negalėjau leisti, kad „Žalgiris“ būtų ištrintas iš istorijos. Tikimės, kad šis projektas bus ilgalaikis“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Vaiginas.
 
„Žalgiriui“ pagelbėti yra pasirengusi ir Vilniaus miesto savivaldybė. Sostinės meras Vilius Navickas pareiškė, kad savivaldybės požiūris į „Žalgirio“ atgimimą vienareikšmis: „Privalome išsaugoti istorinį futbolo paveldą, kuris sostinėje įvardinamas vienu žodžiu – „Žalgiris“. V. Navickas tikino, kad savivaldybė negali tiesiogiai pinigais prisidėti prie komandos atgimimo, tačiau ketina padėti kitaip. „Manau, kad blogiausia jau praeityje. Matydami aktyvius darbus atkuriant klubą, neatmetame galimybės prisidėti prie šio proceso. Yra tam tikrų pamąstymų, ką būtų galima padaryti. Pavyzdžiui, skirti klubui patalpas, parūpinti transportą, padėti susitarti su „Žalgirio“ stadiono administracija“, – sakė Vilniaus meras.  
 

 
Legendinio klubo atgimimą remia ir Lietuvos futbolo federacija. „Žalgiris“ Lietuvos futbole turi vėl pirmauti ne federacijos, o tik po pačių savo pastangomis. Klubo meistriškumo lygis dabar yra toks, koks yra. LFF teiks „Žalgiriui“ pagalbą. Neseniai vykusiame susirinkime „Žalgiris“ pareiškė, kad sieks A lygos licencijos“, - sakė LFF atstovas, varžybų rengimo direktorius Nerijus Dunauskas.
 

Vilniaus „Žalgiris“ į finansinę duobę įkrito 2008 m. birželį, kai Maskvoje buvo sulaikytas klubo savininkas Vadimas Kastujevas. Verslininkui Rusijos teisėsauga pateikė įtarimus turto prievartavimu. Nuo tada „Žalgiris“ buvo paliktas likimo valiai. Klubo kasa ištuštėjo, komandos nariai ėmė nebesulaukti atlyginimų, augo klubo įsiskolinimai už stadiono nuomą, apsaugos ir kitas paslaugas.
 
2009 m. pradžioje nebeapsikentę komandos nariai ir garsiausios šalies futbolo ekipos aistruoliai įkūrė VMFD „Žalgiris“, į kurią vėliau persikėlė visi iš klubo per finansinę sausrą neišsilakstę žaidėjai bei personalas. Išimties tvarka naujajam „Žalgiriui“ LFF suteikė teisę 2009 m. žaisti I lygoje. Trenerio Mindaugo Čepo vadovaujami VMFD „Žalgirio“ futbolininkai žaidė negaudami jokio atlyginimo. Ties išnykimo slenksčiu balansavusi komanda gyveno tik iš sirgalių lėšų ir varganų pajamų už parduotus bilietus į namų rungtynes. Tačiau dabar tai – tik niurūs žalgiriečių prisiminimai.
  
„Šis klubas jokių skolų žaidėjams ir treneriams neturi, - tvirtina V. Venslovaitienė. – Iniciatyvinė grupė neturi santykių su Vadimo Kastujevo „Žalgiriu“. Šiuo metu vyksta treniruočių procesas ir dvi savaites trunkanti futbolininkų peržiūra.“
 

Atgimstančiu „Žalgiriu“ džiaugiasi iš šios legendinės komandos legendiniai žaidėjai. Mums, buvusiems žalgiriečiams, tai yra atgimimas. Tai ne žodžiai, juk pasirašyta sutartis. Tai pirmieji žingsniai, faktas. Malonios akimirkos po ilgų ir sunkių metų, - džiaugėsi Valdas Ivanauskas. Jam antrino ir legendinio „Žalgirio“ vartininkas Vaclovas Jurkus: „Atgimimo pradžia – įspūdinga. Duok Dieve, kad ir toliau taip būtų. Aš visą laiką tikiu ir esu optimistas. Kas man „Žalgiris“? „Žalgiris“ išliks mano komanda iki grabo lentos. Aš esu žemaitis, žaidžiau „Žalgiryje“, gyvenu Žirmūnuose, o dirbu „Žemaitijos pieno“ bendrovėje. Visas mano gyvenimas susijęs su raide „Ž“.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas