Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 11 d. 12:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Olimpiečių taurė“ įgauna pagreitį

Olimpinį čempioną Robertą Žulpą ir olimpinį vicečempioną Edviną Krungolcą per „Olimpiečių taurės“ varžybas žavėjo vaikų entuziazmas ir noras nugalėti.

„Olimpiečių taurė“ Utenoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
„Olimpiečių taurė“ Utenoje.
   
Uteniškiai jau dvyliktus metus rengia tarptautines plaukimo varžybas „Olimpiečių taurė“. Šiemet jose rungėsi daugiau nei 200 jaunųjų Lietuvos ir Latvijos plaukikų. 

Varžybos rengiamos kartu su Lietuvos olimpiečių asociacija ir Lietuvos plaukimo federacija. Renginį taip pat rėmė Utenos rajono savivaldybė, „Žalgirio“ sporto draugija. 
 
Keturiuose baseino takeliuose buvo surengta net 120 plaukimų, išdalinta 20 komplektų medalių, jėgas bandė 12 komandų sportininkai. Varžybas aptarnavo 26 teisėjai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Utenos. 

Lietuvos sporto legendos, Maskvos olimpinis plaukimo čempionas Robertas Žulpa ir Pekino olimpinis šiuolaikinės penkiakovės vicečempionas Edvinas Krungolcas atvežė Lietuvos olimpiečių asociacijos taures ir apdovanojo varžybų laimėtojus. 
 
Baseine – atkaklios lenktynės

Kaip teigė visų dvylikos šių varžybų vyr. teisėjas, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotojas sportui Algirdas Bivainis, jų pagrindinis tikslas organizuojant šias varžybas - populiarinti plaukimą, pakviesti garsiuosius Lietuvos olimpiečius 

Sudarydami varžybų programą, uteniškiai pasistengė, kad vaikai galėtų plaukti įvairiais būdais, būtų surengtos ir daug emocijų sukeliančios estafečių varžybos. 

Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino Utenos švietimo skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, olimpinis vicečempionas E.Krungolcas ir Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys.

Varžybų atidaryme dalyvavęs ir jaunųjų plaukikų kovas stebėjęs Daugiafunkcio sporto centro direktorius Alvydas Surgautas pasidžiaugė, kad šiemet jiems priklausantis plaukimo baseinas, statytas dar sovietmečiu, turėtų būti rekonstruojamas. 

Rungtyniauta dvejose grupėse: tarp dvylikmečių ir jaunesnių bei 13-14 metų sportininkų.
 
Uteniškių baseine netrūko atkaklių kovų, emocijų, ypač per kombinuotas 4x50 m estafečių varžybas. 

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro plaukikai (612 tšk.), aplenkę „Impuls“ plaukimo akademijos-I (488) ir Panevėžio „Žemynos“ (472) atstovus. 

Geriausiais varžybų plaukikais pripažinti ir prizais apdovanoti: dvylikmečiai „Impuls“ sportininkė Smiltė Plytnikaitė (100 m kompleksiniu būdu – 1 min.10,63 sek. ir 50 m l st.- 28,09 sek.) ir Panevėžio „Žemynos“ atstovas Arnas Augustinavičius (100 m kompleksiniu būdu – 1 min.13,17 ir 50 m krūtine – 35,52 sek.), 13-metė „Impuls“ plaukikė Patricija Kondraškaitė (100 m kompleksiniu būdu - 1 min.13,01 sek. ir 100 m laisvuoju stiliumi – 1 min.1,09 sek.) bei 14-metis uteniškis Viktoras Dudko (100 m kompleksiniu būdu-  1 min.3,86 ir 100 m laisvuoju stiliumi – 56,46 sek.). 

Širvintiškiai laukia naujojo baseino

Širvintiškių treneris Gintautas Igliukas, plaukikus ugdantis 10 metų, į varžybas atsivežė 6 jaunuosius savo auklėtinius. Jie plaukė laisvuoju stiliumi ir kompleksiniu būdu. 

„Vyriausieji mūsų plaukikai, kurie pratybas lanko jau devintus metus, dalyvauja aukštesnio lygio varžybose, o patys jauniausieji apie pergales dar tik svajoja.  Mums parengti čempionus būtų didžiulis iššūkis. Kol kas treniruojamės senajame baseine, tačiau rudenį laukiame naujojo 25 m baseino įkurtuvių ir tada kibsime į didesnius darbus. Širvintose plaukikus treniruoju vienas, kai kitose sporto šakose jų dirba po du-tris, jau reikėtų pastiprinimo, nes plaukimas rajone – pakankamai populiari sporto šaka. Pasiskirsčius darbus, manau, rezultatai būtų dar geresni. Į varžybas atvažiavau vienas su savo auklėtiniais, o vilniečiai – su šešiais treneriais“, - sako G. Igliukas. 
 
Širvintiškių treneriui patiko uteniškių varžybos, kadangi visi sportininkai būtinai turėjo plaukti 100 m kompleksiniu būdu ir po to galėjo pasirinkti kurią nors kitą rungtį. 

„Tokiam mažam miesteliui kaip Širvintos sunku sudaryti gerą plaukikų komandą, kuri laimėtų medalių, todėl mano pagrindinis tikslas – vaikus pirmiausiai išmokyti gerai plaukti. O jeigu atsiranda gabus vaikas, tada tikslas – jau siekti gerų rezultatų“, - teigė G. Igliukas. 

Anksčiau širvintiškiai rengdavo draugiškas plaukimo varžybėles su Vilniaus, Utenos, Elektrėnų plaukikais, o dabar padarė pertrauką, nes savo draugus jau norės gražiau priimti naujajame savo plaukimo baseine. „Impuls“ palaikymo komandoje – tėvai

Pačią didžiausią palaikymo komandą „Olimpiečių taurės“ varžybose turėjo „Impuls“ plaukimo akademijos sportininkai, atstovavę dviem savo komandoms. 

Su savo vaikais atvažiavo ir 13 tėvų, tarp kurių buvo ir daugiau nei 10 metų advokatų kontoroje dirbanti Julija Kliukienė. Ji baseine kovas stebėjo su medaliu ant kaklo. 

Mat bronzą 50 distancijoje plaukiant nugara laimėjo jos sūnus Aras Kliukas, Vilniaus Gabijos gimnazijos ketvirtokas. Sportininko treneris – Kęstutis Steponavičius, tačiau j šįkart Utenoje jo nebuvo, nes atostogauja. „Impuls“ plaukimo akademijai vadovavo treneris Mindaugas Čižas. 

„Plaukimo baseinas mus, tėvelius, suartino ir dabar į varžybas važinėjame kartu. Impuls plaukimo akademija labai aktyviai dalyvauja varžybose, mes vos spėjame važinėti. Per mėnesį po kelis kartus rengiamės kelionėms į skirtingus Lietuvos miestus. Šį penktadienį su nakvyne viešbutyje vyksime į Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatą Alytuje. Nemažas viltis sieju su savo sūnumi, kuris šįkart rungtyniavo su metais vyresniais varžovais. Jo laimėtu bronzos medaliu abu ir džiaugiamės, ir ne. Aras tikėjosi distanciją nuplaukti greičiau nei per 39,72 sek.“, - sakė J. Kliukienė, kuri ir pati aktyviai sportuoja.  
 
Savo sūnų Karolį, Šiuolaikinės mokyklos centro mokinį, į varžybas atlydėjo ir verslininkas Deividas Juška. Nors sūnui nepavyko laimėti medalio, tačiau tėtis nenusiminė. Jam svarbu, kad Karolis lanko plaukimo baseiną. 

Federacijos parama miestų varžyboms 

Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius T. Pakštys teigiamai įvertino „Olimpiečių taurės“ varžybų formatą. 

„Varžybų programoje yra kompleksinis plaukimas, visi vaikai turi gebėti techniškai mokėti plaukti keturiais stiliais.  Uteniškių varžybos yra augančios, dalyvių skaičius didėja. Varžybos dinamiškos, funkcionalios, kelia ūpą sportininkams tobulėti. Žavėjo didelis vaikų entuziazmas, jie stengėsi pasiekti kuo geresnių rezultatų. Teisinga linkme dirba Impuls plaukimo akademijos treneriai, jų auklėtiniai pakankamai gerai pasirodo Lietuvos ir kitose varžybose, nebuvo išimtis ir „Olimpiečių taurė“.  Impuls projektas jau duoda gerų rezultatų. Tai – puikus pavyzdys visiems“, - sakė T. Pakštys. 
 
Lietuvos plaukimo federacija nuo šių metų yra numačiusi skirti pinigų miestų tradicinėms varžyboms rengti.
 
Kiekvienas miestas gali teikti paraišką federacijai ir gauti finansavimą. Uteniškiai pirmieji tuo pasinaudojo.     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas