Domantas Jonušauskas 2019 m. gegužės 9 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

LRL finalas. Ar bus perrašyta istorija?

Žvilgsnis į lemiamą seriją: dėl ko Vilniaus "Šviesa" šiemet iš tiesų yra rimta varžovė Klaipėdos "Dragūnui"?

Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Šiais metais Lietuvos rankinio lygos (LRL) finale, kaip ir praėjusį sezoną, susitinka Vilniaus „VHC Šviesa“ ir daugkartinis čempionas – Klaipėdos „Dragūnas“. Nors paskutinį dešimtmetį klaipėdiečiai dominuoja tarp visų Lietuvos komandų ir yra laimėję net 8 čempionatus iš pastarųjų 9, tačiau šią savaitę prasidėjusiame finale situacija gali pasikeisti. Vilniečiai nuo pat klubo įkūrimo pradžios – 2002 metų – nėra iškovoję čempionų titulo, bet 3 kartus laimėjo bronzą ir 2 kartus džiaugėsi sidabro medaliais. Būtent sidabro medaliai apdovanojimų lentynoje atsidūrė po Klaipėdos „Dragūno“ komandai pralaimėtų finalų 2014 ir 2018 metais. Nors psichologinis pranašumas turėtų būti pajūrio komandos pusėje, tikėtina, kad šįsyk tai nenulems 2018-2019 metų sezono LRL nugalėtojų. Apžvelkime keletą faktorių, dėl kurių gali pasikeisti LRL istorija – „Šviesos“ klubas iškovotų auksą.
 
Patirtis
 
Vilniaus komanda daugelį metų noriai ir aktyviai kviesdavo prie komandos prisidėti jaunus, perspektyvius Lietuvos rankininkus, kurie dar mokydavosi ar studijuodavo, todėl dažnai jaunai komandai pritrūkdavo patirties atėjus lemiamoms sezono kovoms.  Šiemet jau matome savimi pasitikinčią komandą, kuri iškovojo ne vieną puikią pergalę ir yra pasirengusi pratęsti šį pergalingą žygį. Apie patirties svarbą kalbėjo ir komandos kapitonas Tomas Bernatavičius: „šių metų finale esame geresni nei praėjusius kartus, nes žaidėme aukšto lygio varžybas Europos iššūkio taurėje, pasiekėme gerą rezultatą – patekome į aštunfinalį, todėl komanda įgijo patirties, užsigrūdino fiziškai kieto ir aukšto lygio varžybose.“
 
Pirmą kartą finale šios komandos susitiko 2014 metais. Tąkart seriją iki 3 pergalių „Dragūno“ rankininkai laimėjo 3:0. Jauna „VHC Šviesos“ komanda pasisėmė neįkainojamos patirties, ji turėtų padėti ir šiemet –  net 6 šio sezono pagrindinės komandos žaidėjai žaidė prieš 5 metus finale. Taip pat „VHC Šviesos“ komandos branduolys nekinta jau 3 sezonus, o kasmet vis daugiau patirties bei žaidybinės brandos įgyjantys žaidėjai turėtų tapti kur kas konkurencingesni. Per šiuos kelerius metus keitėsi pačių žaidėjų požiūris į finalo varžybas, dėl to jie stengsis nepraleisti geros progos laimėti čempionatą. Apie tai kalbėjo ir komandos senbuvis bei pagrindinis vartininkas Edmundas Pelėda: „labiau pradedi vertinti laiką, kurį skiri rankiniui. Patekus į finalą galvoji tik apie pergalę, nes norisi matyti paaukoto laiko rezultatą ir žinoti, kad būsi čempionas.“
 
Dar prieš keletą sezonų „Šviesos“ klubas daugiausiai rėmėsi moksleiviais ir studentais, todėl aukščiausių rezultatų nepasiekė, bet dabar drąsiai galime sakyti, kad komanda kantriai užaugino kelis jaunus rankininkus, kurie daro didelę įtaką žaidimui, o vienas iš jų – Karolis Antanavičius jau yra kviečiamas į nacionalinės vyrų rinktinės stovyklas. Pasak komandos rezultatyviausio žaidėjo Valdo Drabavičiaus, jaunas komandos amžius turi ir privalumų: „lyginant su 2014 metų finalu, esame jaunesnė komanda. Jaunimas gal nėra labai patyręs, bet visuomet alkanas pergalių, titulų, greitai mokosi ir rodo didelį norą.“

 
„Dragūno“ netektys
 
Klaipėdos komanda pastarąjį dešimtmetį garsėja itin pajėgiais startinės sudėties žaidėjais, kurie sugeba perlaužti rungtynių eigą, susikoncentruoti lemiamomis akimirkomis ir žaisti efektyviai bei naudingai, kai to labiausiai reikia. Šį sezoną „Dragūnas“ nėra tas, kurį buvome įpratę matyti. Nors „Dragūnas“ žaidžia darnų komandinį žaidimą, tačiau neturi ryškių lyderių. Klubą paliko trys pagrindinės sudėties žaidėjai: pagrindinis vartininkas Benas Vaicekauskas išvyko žaisti į Vokietiją; po praėjusio sezono komandoje neliko vieno iš lyderių, kairiarankio krašto, žaidžiančio Lietuvos vyrų rankinio rinktinėje Lauryno Palevičiaus, jis pasirinko žaisti Graikijoje; trečiasis žaidėjas Šarūnas Ugianskis nusprendė pakeisti aplinką ir perėjo į „VHC Šviesos“ komandą. Galbūt jis gali tapti vilniečių slaptuoju ginklu finalo serijoje? Š. Ugianskis apie finalą kalbėjo užtikrintai: „patekimas su nauja komanda į finalus man daug reiškia, bet nepaisant to, kad žaisiu prieš buvusius komandos draugus, tikslai ir norimas rezultatas nesikeičia.“ Taigi, „Šviesos“ rankininkai turi stengtis ir pasinaudoti šia pasitaikiusia proga laimėti čempionatą.
 
„Šviesos“ sudėties pastiprinimas
 
Vilniaus „Šviesos“ komanda po praėjusio sezono išsaugojo visus lyderius, be to, dar ją papildė du pajėgūs rankininkai. Kitą sostinės komandą „HC Vilnius“ paliko vienas iš lyderių, centro pozicijos žaidėjas Karolis Antonovičius bei persikėlė į  „Šviesą“ ir naujojoje komandoje pritapo protingai ir užtikrintai organizuodamas atakas. Taip pat komandą papildė jau minėtas dešinio pusiau krašto žaidėjas Š. Ugianskis, prieš tai 5 sezonus praleidęs Lietuvos čempionų gretose. Apie komandos papildymą džiugiai atsiliepė lyderis V. Drabavičius: „nuo praėjusių metų esame rimtai sustiprėję, nes dabar turime tikrą įžaidėją, kurio visuomet trūko – K. Antonovičių. Taip pat prisidėjo Š. Ugianskis, kuris gali žaisti dešiniojo pusiau krašto pozicijoje.“ Daug pozityvo įžvelgė ir kapitonas T. Bernatavičius, kuris džiaugėsi ne tik naujais žaidėjais: „šiemet esame gerokai geriau pasirengę taktiškai, turime daugiau derinių, žaidžiame įvairesnį rankinį. Skirtingai nei 2014 ir 2018 metais, šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į finalą, jau nuo sezono pradžios tą akcentavome, todėl tam tikslingai ruošėmės.“
 
Таrpusavio rungtynės
 
Šiame reguliariame LRL sezone komandos viena prieš kitą žaidė du kartus ir pasidalijo po pergalę. Namie „Šviesos“ rankininkai laimėjo 31:27, o išvykoje pralaimėjo 27:35. Šis faktas atskleidžia, kad šiemet stipriausia Vilniaus komanda yra pasiruošusi mesti kur kas rimtesnį iššūkį Klaipėdos rankininkams, nes jau įrodė, kad tai nėra nenugalima komanda, kokia ji buvo pastaruosius kelerius metus. Taigi, vilniečiai bus kupini motyvacijos įrašyti savo vardą į LRL nugalėtojų sąrašą. Jiems turėtų padėti namų sienos, kadangi savo aikštelėje „VHC Šviesos“ komanda laimėjo visas 10 žaistų rungtynių LRL čempionate. Puikus žaidimas namie rodo komandos tvirtumą, apie kurį kalbėjo ir E. Pelėda: „šiais metais mūsų charakteris gerokai sustiprėjo, todėl galime siekti aukštų rezultatų, nes aikštelėje vienas kitu pasitikime.“ Situaciją apibendrino V. Drabavičius: „viskas yra mūsų galvose ir daug kas priklausys nuo noro, užsivedimo. Tikrai galime kovoti.“
 
Ar sulauksime naujų čempionų, bus aišku jau gegužės pabaigoje, o geriausiai „Šviesos“ norą laimėti atspindi kapitono T. Bernatavičiaus pasakyta mintis: „mes kabinsimės ir šiemet labai laukiame finalo“.
 
Taigi, laukia išskirtinai intriguojanti ir įdomi serija.
 
Rungtynės Vilniuje vyks VDU ŠA salėje jau šį šeštadienį, gegužės 11 dieną, 15 valandą.
 
Kol kas finalo serijoje 1:0 pirmauja „Dragūnas“. Trečiadienį jis namuose įveikė "Šviesą" 34:27.Serija žaidžiama iki trijų pergalių.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas