sportas.info 2019 m. gegužės 10 d. 00:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagrindinis akcentas - ištvermės lenktynės

Startuoja diidysis autoporto savaitgalis: kartu su „DeWALT Grand Prix“ prasideda ir Baltijos šalių bei Šiaurės Europos Zonos žiedinių lenktynių sezonas.

Startuoja lenktynių savaitgalis
Startuoja lenktynių savaitgalis
Jau ankstyvą penktadienio rytą prasidės didysis automobilių lenktynių savaitgalis: kartu su „DeWALT Grand Prix“ prasideda ir Baltijos šalių bei Šiaurės Europos Zonos žiedinių lenktynių sezonas. Nuo pat ryto prasidės registracija ir treniruotės, o didžiosios kovos startuos šeštadienį. Pagrindinis šeštadienio akcentas – šešių valandų ištvermės lenktynės „NEZ6H”.
 
„NEZ6H” dalyvių sąraše – 26 komandos
 
Pirmojo etapo lenktynėms užsiregistravo jau 26 komandos, iš kurių net 8 varžysis „TCR“ klasėje. Tarp jų – lenktynių serijos senbuviai „DHL Racing Team“ su „Cupra TCR“, „GSR Motorsport“ bei „Energizer Racing“ su „VW Golf GTI TCR“ ir „Dream 2 Drive PRO” komanda su „Cupra TCR“: pastarieji praeitais metais varžėsi kaip „London Grill Racing Team“. Taip pat, endurance serijos mėgėjai atpažins ir pernai dalyje lenktynių besivaržiusį „Hyundai i30 N” TCR tipo automobilį, kuris šiemet atstovauja „MV sport“ komandą. Kartu su jais startui ruošiasi ir naujieji šios klasės atstovai: Suomijos „Black Rose racing“ komanda, dar praeitame sezone lenktyniavę su „BMW“, šiemet lenktyniaus „VW Golf GTI TCR“ automobiliu. Dar du „VW Golf GTI TCR“ startui ruošia ir lietuvaičių komandos „Noker Racing Team“ ir „Skuba racing team“: pastaroji šiose endurance lenktynėse dalyvaudavo „GT“ įskaitoje.
 
Tuo tarpu, šiame etape minėtoje „GT“ klasėje – trys lietuvių ir viena komanda iš Latvijos. Pastaroji – „Flash Racing“, praeitais metais varžęsi dyzelinių automobilių įskaitoje. Šiais metais komanda lenktyniaus bene vienu labiausiai akį traukiančiu „Lamborghini Huracan“. Šioje įskaitoje jų konkurentais bent jau pirmojo etapo metu bus čempionato senbuviai – „Rotoma racing“ komanda su „BMW M3 e92” automobiliu. Šalia šių dviejų dėl pirmos vietos kovos du „Porsche“ automobiliai: „Circle K milesPLUS Racing Team“ komandos „Porsche 911 GT3 Cup” bei „Porsche Baltic“ komandos „Cayman GT4”.
 
Užpernai ir vieną sezoną prieš tai viena gausiausių ištvermės lenktynėse klasių buvusi „Diesel“ klasė, bent jau pirmojo etapo metu, turi tris dalyvius: Lietuvos komandą „Redus LT“ su „VW Golf“ ir dvi komandas iš Suomijos: „Team R2M Performance“ su „BMW 330D“ ir „Meretek racing by Special Stage“ su „BMW E90“.

 
Antra pagal dalyvių gausą įskaita, po „TCR“ – „A3000+”. Čia pergalės sieks gausios lietuvių pajėgos: „RD Signs“ komanda su „BMZ Z4“, „Telšių statyba“ ir „BMW M3”, „Techninis projektas – Viada“ su „BMW M3 e92”, klaipėdiečių „ITCC Racing“ „BMW M3” ir „AutoGlass Service“ komanda iš Kauno. Praktiškai vien „BMW“ automobilių įskaitoje varžysis vienintelis „VW Scirocco“, priklausantis „DOCK Craft Beer & Burgers by 222“.
 
Nebe tokių galingų automobilių – „A3000” įskaitoje tarpusavyje kovos „Mažeikių ASK“ komanda su „Peugeot 308 RC”, „Helios Sport“ su „BMW E46” ir Latvijos „Bruno Racing Team“ komanda su „BMW E46“. Beje, jų komandą trasoje atstovaus ralio bendruomenei puikiai pažįstamas Nikolay Gryazin. „A2000“ įskaitoje užsiregistravusios dvi komandos: „Akademija Motorsportas“ su „Honda Civic“ bei Estijos „ACAP Racing“ komanda su „Toyota Corolla“ automobiliu. Tiesa, pagal visas taisykles, jeigu iki registracijos pabaigos dalyvių skaičiui nepadidėjus, šios dvi klasės tarpusavyje turėtų būti sujungtos.
 
Šios lenktynių serijos kvalifikacija vyks šeštadienį ryte – 09:20, o pačios šešias valandas truksiančios lenktynės prasidės 14:00 valandą.

Kitose lenktynių serijose – virš 100 dalyvių 
 
Apart visų laukiamų ištvermės lenktynių, visą savaitgalį trasoje suksis ilgas sąrašas kitų serijų ir lenktynių, kuriose – ne tik pati įvairiausia technika, bet ir ilgas dalyvių sąrašas ne tik iš Baltijos šalių regiono. Iš tiesų ir technika – be galo skirtinga, nuo „Historic“ serijos važiavimų, kur startui ruošiasi 17 „LADA“ automobilių ir 9 „Volga“ bolidai, iki „V8 Thundercars” ir „Porsche Cup“ akį traukiančių mono klasių dalyvių. Kaip bebūtų, kol kas didžioji dalis dėmesio tenka regione ir pasaulyje lenktynėse populiarėjanti „TCR“ serija. Apart „NEZ6H“ serijoje atskiros įskaitos, „Baltic Touring Car Championship“ (BaTCC) serijoje „TCR“ sekmadienį startuos atskirai nuo kitų dalyvių, tad jų tarpusavio kovoms bus skirtas išskirtinis dėmesys.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas