commedia.lt inf. 2019 m. gegužės 15 d. 10:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo studentų iki filmo herojų

Subūrę savo automobilių sporto komandą, studentai nusprendė žiūrovams praskleisti šio sporto užkulisius ir pakviesti į „United to Race“ filmo premjerą.

P. Bonkevičius (priekyje).
commedia.lt nuotr.
P. Bonkevičius (priekyje).
   

Per kelerius veiklos metus Kauno technikos kolegijos (KTK) studentai ne tik spėjo įkurti „KTK Racing Division“ komandą, sudalyvauti visų disciplinų varžybose, bet ir jas organizuoti, įsteigti vairavimo akademiją moksleiviams ir galiausiai sukurti pirmą filmą apie automobilių sportą. Apie įvykių kupiną automobilių sporto komandos gyvenimą pasakoja jos vadovas Povilas Bonkevičius.

Povilai, pilno metro filmas – tikrai neeilinis įvykis ir jo premjeros kino teatruose sulaukia nedaugelis. Jūsų automobilių sporto komanda yra itin jauna ir turbūt daugeliui tai netikėta. Gal galite papasakoti, kaip nusprendėte statyti filmą ir kokia buvo aplinkinių reakcija?

Sezono pradžioje neplanavome statyti filmo. Ieškojome bendraminčių, kurie galėtų prisidėti prie mūsų autoklubo komunikacijos ir padėtų filmuoti vaizdo įrašus. Taip susipažinome su „FASTFOCUS“ komanda, su kuriais iškart radome bendrą kalbą ir supratome, kad turime bendrą milžinišką aistrą autosportui. Turbūt ši aistra, tikėjimas idėja, atsidavimas bendram darbui, požiūris į tai, ką darome, ir net mūsų panašus amžius mums leido nuveikti tai, ką turime šiandien.

Ar kažkas pasikeičia, kai filmas pradeda gyventi savo gyvenimą? Galbūt jį vienaip matėte prieš kino premjerą ir kitaip jau po jos? Ką išgyvenote pirmojo seanso metu?

Prieš premjerą buvo labai didelis jaudulys. Mes nežinojome, kokios bus reakcijos ir ko tikėtis iš žmonių. Pačiam savo darbą sunku vertinti objektyviai, nes kadruose matai komandos draugus, o užfiksuotos emocijos filme tau pačiam visada kelis kartus stipresnės, nes jos išgyventos tavo paties.

Tad tikrai jaudinomės dėl kitų nuomonės. Prieš patį kiną nelabai daug kam ir sakėme, o tiems, kam pasakojome, nelabai tikėjo, kad mes iš tiesų statome pilno metro filmą, o ne kažkokius 10–15 minučių trumpus filmukus socialiniams tinklams.

Kokios buvo reakcijos po to, kai filmą pristatėte, kaip jį priėmė automobilininkų bendruomenė? Ar atsipirko įdėtas darbas?
Po filmo premjeros tarsi akmuo nusirito. Praėjo tvyrojusi labai didelė įtampa. Manau, kad žmonėms patiko. Kai pradėjome kviesti į filmo premjerą, daugelis buvo nustebinti, kad tai iš tiesų vyksta. Tikiuosi, kad dauguma jų taip pat buvo maloniai nustebinti ir paties filmo, o ne tik fakto, kad mes jį sukūrėme.

Girdėjome daug teigiamų komentarų. Žinoma, yra ką taisyti, tobulinti, tačiau tai natūralu, nes mums šis darbas yra pirmas. Kiti pastebėjo, kad darbas su kiekvienais metais taps svarbesnis ne tik mums patiems, bet ir visai autosporto bendruomenei. Juk ir pati pagrindinė idėja – supažindinti žmones su automobilių sportu. Parodyti, kad čia ne tik mašinos važiuoja ir kažkas laimi prizus, o kažkas pralaimi. Už viso to slypi labai daug emocijų, juodo darbo, draugysčių, sunkumų, palaimos akimirkų. Kartu su komanda tikimės, kad filmas taps įkvėpimo šaltiniu paaugliams, jaunimui, kurie vis dar dvejoja, ar verta rinktis šią sporto šaką.

Manau, mes parodėme, kad jei yra labai didelis noras, nereikia ir kosminių biudžetų. Svarbiausia užsibrėžti tikslą ir judėti pirmyn. Jei nesiseka – nenuleisti rankų, nes dar po kelių sunkių atkarpų jau laukia finišas ir atpildas.Kodėl pasirinkote filmuoti būtent žiedines varžybas? Juk dalyvaujate labai daug ir įvairių disciplinų lenktynėse.
Galima sakyti, kad žiedas yra mūsų pirmoji meilė. Mes visada norime ten būti. „Autoplius Fast Lap“ yra padarę labai didelį ir gerą darbą. Šios varžybos buvo itin aukšto lygio. Žmonės čia labai gerai leisdavo laiką, buvo tarsi atskira kultūra, ne tik geras šou, bet ir labai daug emocijų, greičio, adrenalino. Be to, žiedas turbūt labiausiai tinka kino filmui. Čia yra „pitai“, viskas išdėliota, sutvarkyta, vaizdas labai patrauklus, o mes kaip tik ir norime patraukti žmones.

Filme komanda išgyvena ir pakilimų, ir nuopuolių. Turbūt ir filmuojant buvo visokių akimirkų. Gal galite kažką išskirti ir papasakoti?

Iškart galiu pasakyti, kad mums smagiausia buvo naktiniai etapai. Pasiruošimas jiems, visas tas juodas darbas ir, žinoma, patirtos emocijos jų metu. Dėl tokių etapų mes ir lenktyniaujame. Tačiau buvo ir sunkių epizodų. Turbūt viskas sudėtingėti pradėjo į sezono pabaigą. Pavargome, kartais nusiteikti buvo sunku, finansai ėjo į pabaigą. Tai daugeliui automobilių sporte pradedančių savo karjerą pažįstama situacija. Tiesiog pradėjome stigti jėgų, tačiau labai norėjome baigti sezoną. 

Kalbant apie filmavimą, taip pat reikėjo išmokti mūsų komandai dirbti su filmuotojų grupe. Manau, gerą rezultatą padėjo gauti ir tai, kad mes iškart buvome nusiteikę bei žinojome, jog kameros bus visur ir visada. Kartais jos trukdys dirbti garaže, kartais maišysis svarbiais momentais, tačiau visi siekiame bendro tikslo, dėl kurio verta pasistengti. Bėgant laikui situacija gerėjo, kelios komandos išmoko dirbti kartu: vis labiau susižaidėme ir galiausia ėmėme nepastebėti operatorių. Dabar prisimenu, kad vienas didesnių iššūkių buvo kalbėti į kamerą. Ją įjungus atsiranda keista baimė, atrodo, tarsi nebeturi ir nebegali nieko pasakyti. Smagu, kad pavyko patobulėti, prasilaužti ir filme yra ne tik titrų, bet ir mūsų balsų.

Jūsų filme yra užfiksuotas paskutinis „Autoplius Fast Lap“ sezonas. Kaip manote, kas laukia žiedo toliau?

Žiedo varžybos nesibaigs su paskutiniu „Autoplius Fast Lap“ sezonu. Žinoma, yra padarytas fantastiškas darbas, užkelta kartelė labai aukštai. Tačiau tikrai būtų sunku įsivaizduoti, kad dalyviai ir organizatoriai norėtų žengti kelis žingsnius atgal ir nuleistų tą kartelę. Manau, naujųjų organizatorių laukia labai sunkus darbas, tačiau visa žiedo lenktynių bendruomenė nori ir tikisi tik aukščiausios kokybės varžybų.

Kokie yra ateinančio sezono „KTK Racing division“ autoklubo planai?
Mes ir toliau važiuosime: ir žiede, ir su kartingais, ir ralyje. Tačiau žiedas lieka mūsų prioritetas. Dalyvausime „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje. Taip pat turime labai daug kitų veiklų: organizuojame kartingų varžybas, techniškai prižiūrime visus kartingus, taip pat rengiame slalomo varžybas. Praėjo vienas KTK akademijos sezonas, kuriame kvietėme moksleivius prisijungti ir sužinoti daugiau apie autosportą. Labai džiaugiuosi šiuo projektu ir tikiuosi, kad jis tęsis ir ateinančiais metais, tačiau jau su daugiau rėmėjų, partnerių, profesionalių lenktynininkų.  Turime labai daug minčių, bet ir patys dar daug ko turime išmokti, sužinoti, susisteminti patirtis savo galvose, kad mūsų idėjos virstų realybe. O jos tikrai tuo virsta – juk „United to Race“ žiūrime kino ekranuose.

Tikrai labai daug veiklų ir planų. Galbūt kažkada svarstėte, kodėl tiek daug iniciatyvų kyla iš jaunų žmonių, o ne patyrusių veteranų?
Manau, kad jauni žmonės turi daugiau motyvacijos. Žinoma, mes turime daugiau laiko, todėl stačia galva neriame į visus projektus, o tada jau galvojame. Patyrę sportininkai daugiau orientuojasi į keliamus tikslus, kuriuos jau yra išsigryninę ir siekia tų tikslų. Jauniems žmonėms viršų dažniau paima ambicija ir noras įrodyti, kad mes viską galime ir jokios baimės mūsų čia nesustabdys.

Ar ta ambicija nesikeitė per visus veiklos metus? Ar ji vis dar auga?
Sunku pasakyti, tačiau jos tikrai netrūksta. Galiu pastebėti, kad per tuos metus mes patys tikrai pasikeitėme. Pirmiausia – mes kasmet tobulėjame studijuodami Kauno technikos kolegijoje: iš pradžių gavome teorinių žinių, vėliau praktinių įgūdžių, po to dar daugiau praktikos, o tada susiformavo visai kitoks požiūris į komandinį darbą, noras savo rezultatus analizuoti, sisteminti veiklas ir veiksmus. Tačiau labiausiai norėčiau išskirti pasikeitusį komandos narių požiūrį. Dabar mes viską darome taip, kad būtų gerai. Maksimaliai gerai. Anksčiau pasitaikydavo momentų, kai darydavome tiesiog todėl, kad kai ką reikia padaryti, tačiau to neatlikdavome kokybiškai. Šis veiksnys mums leidžia augti tiek kaip autosporto inžinieriams, tiek kaip sportininkams ar renginių organizatoriams.

Gal galėtumėte įvardyti tris priežastis, kodėl reikėtų pažiūrėti jūsų filmą?
Priežasčių yra labai daug. Šį filmą verta pažiūrėti, kad suprastumėte, ką lenktynių metu jaučia jauni sportininkai ir kokios neįkainojamos akimirkos kartais laukia autosporto inžinierių priimant sprendimus. Jį būtina pamatyti ir todėl, kad išgyventumėte autosportą jų akimis, pasisemtumėte motyvacijos veikloms, kurias kasdien darote, ir galbūt nuspręstumėte pastatyti savo gyvenimo filmą. Svarbiausia, kad įgytumėte motyvacijos siekti tikslų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nepasiekiami.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas