VšĮ "Grynam Ore" inf. 2019 m. gegužės 16 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dalyvių laukia ekstremalūs iššūkiai

Gegužės 25 d. Anykščiai kviečia ieškoti nuotykių. „Nykštietiškas triatlonas“ – tai iš trijų rungčių susidedančios važybos, bet jos būdingos tik Anykščiams.

Sporto šventė Anykščiuose.
„AS photohobby“ nuotr.
Sporto šventė Anykščiuose.
Paskutinis gegužės savaitgalis Anykščiuose bus pats sportiškiausias ir įdomiausias visoje Lietuvoje. Juk prieš prezidento rinkimus reikia gerai pravėdinti galvas. Jau ne vienerius metus Anykščiai Lietuvos turizmo žemėlapyje užima labai tvirtą poziciją ir konkuruoja net su didžiaisiais šalies kurortais dėl turistų dėmesio ir atostogų krypties pasirinkimo. Turistai, atvykę čia vienai dienai, dažnai nustemba, kiek daug čia dėmesio vertų vietų ir pramogų, o per vieną dieną aplankyti visko neįmanoma, todėl iš karto planuoja kitą kelionę į Anykščius.

Sėkmė slypi detalėse

Galima populiariai pasakyti, kad Anykščių sėkmė slypi detalėse. Atvykus nesunku pastebėti mažos bendruomenės privalumus, skirtingi turizmo paslaugų teikėjai yra draugiški, vieni kitus palaiko, dalinasi turizmo informacija, rekomenduoja vieni kitus. Anykščiai yra puikus turizmo bendruomenės pavyzdys, kai viskas daroma su vienu tikslu – garsinti savo kraštą. Mieste pilna smulkių, bet malonių detalių, sukuriančių jaukumo ir išskirtinumo įspūdį, pavyzdžiui, sutvarkyta ir nuolat tobulinama turizmo infrastruktūra, tipis miesto parke, šviesos instaliacijos naktį, unikalių renginių, kurie kaskart suteikia miestui kitokių atspalvių, gausa. Vienas tokių renginių yra nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“.

Gegužės paskutinį savaitgalį Anykščiuose dominuos sportinis turizmas

Turizmas, sportas, pramoga! Su tokiu šūkiu „Nykštietiškas triatlonas“ kviečia pasiimti į komandą draugą ir sudalyvauti pašėlusiose Anykščių pažinimo varžybose. Renginio organizatoriai tikina, kad toks renginio pavadinimas pasirinktas ne veltui. Žodis „triatlonas“ atspindi skirtingus Anykščių pažinimo būdus. Sportą ir pramogas mėgstantys žmonės kviečiami rungtyniauti plaukiant baidare, pėsčiomis ar važiuojant dviračiu. Toks triatlonas tapo „nykštietišku“, nes iš tiesų neturi nieko bendra su tikruoju triatlono sportu. Šios varžybos yra kur kas paprastesnės, bet tikrai nuotaikingesnės. „Nykštietiškas“ asocijuojasi su Anykščių miesto pavadinimo kilmės legenda apie prie upelio skalbiančios moters užgautą nykštį, kuris ir tapo vienu iš „nykštietiško triatlono“ simbolių. O kad sportininkams ir mėgėjams būtų aiškus šių varžybų tikslas, tą puikiai atspindi „nuotykių lenktynės“.

„Nykštietiškame triatlone“ varžomasi komandiniu principu, o komandą sudaro tik du žmonės. Dalyviai turi galimybę rinktis trasą pagal savo pajėgumą, tačiau tai turi padaryti turėdami itin mažai informacijos apie pačias trasas. Skelbiamos tik pagrindinės trasų rungtys ir prognozuojamas įveikimo laikas. Visa kita organizatoriai laiko visiška paslaptimi. O visą informaciją apie lenktynių trasą dalyviai sužino likus vos 15 min. iki starto.

Vienus žmones dalyvauti „Nykštietiškame triatlone“ skatina sportinės intencijos, kitus – noras aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje. Renginio dalyvių auditorija, pasak organizatorių, labai skirtinga. Tiek pagal profesiją ar pomėgius, tiek pagal amžių. Jauniausias kada nors buvęs dalyvis – vos metukų vaikas, kurį tėvai, 2015 m., dalyvaudami dviračių „rogainingo“ trasoje, vežiojosi ant nugaros. Vyriausiajam – per šešiasdešimt. Nuotykių lenktynių trasas Anykščiuose yra išbandęs šokėjas Deividas Meškauskas, olimpietis slidininkas ir biatlonininkas Vytautas Strolia. O šeštąją dešimtį perkopęs Seimo narys Algirdas Sysas nėra praleidęs nė vienų lenktynių – jis „Nykštietiškame triatlone“ kasmet sėkmingai dalyvauja nuo pat 2011 metų ir yra išbandęs net „Elito“ trasą.„Nykštietiškas triatlonas“ – bendruomeniškumo pavyzdys

VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė pasidalijo miesto sėkmės formule: „Turizmas – Anykščių rajono strateginė kryptis. Ir tai atsispindi ne tik savivaldybės strateginiuose planuose. Nors ir maži, tačiau Anykščiai puikiai išnaudoja savo privalumus prieš didžiuosius miestus. Bendravimo ir susikalbėjimo tarp vietos turizmo paslaugų teikėjų galima tik pavydėti. Kryptingas vietos valdžios, verslininkų ir bendruomenės darbas užaugino labai saldžių vaisių. Visa tai puikiai atsispindės per „Nykštietiško triatlono“ varžybas, nes vykstant šiam renginiui visas rajonas susivienys.“ Anykštėnai šiemet vėl nustebins – nuotykių lenktynės persikels į virtualią realybę.

 Vienas „Nykštietiško triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius atskleidžia keletą intriguojančių būsimo renginio detalių:

•    Dalyvių laukia ekstremalus iššūkis – teks nušokti nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio lieptelio. Tiesa, visa tai bus 3D erdvėje.

•    Nuotykių trasas dalyviai įveiks dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, riedučiais, bus priversti pasinaudoti reguliariais pramoginio traukinio reisais, o dalį trasos įveiks net rogutėmis!

•    Varžybų metu dalyviai susipažins su sakraliniu menu. Tačiau net didžiausiems sakralinio meno žinovams vargu ar žinios padės jausti pranašumą lenktynėse.

•    Finiše dalyvių lauks kavos pupelių kalnas. Jie turės galimybę tą kalną šiek tiek perskirstyti ir kavos paragauti.

•    Ne visus atsakymus (kontrolinius punktus) rasite žemėlapyje. Dalį jų surasti pavyks tik išsiaiškinus organizatorių parengtas užuominas.

•    Organizatoriai tikina, kad gegužės 25 d. varžybų dalyviai pamatys Anykščiuose FLAMINGUS, kad renginio dieną net obelys užderės ir kad tikrai teks padirbėti prie mandrų puodų.

•    Kiekvienas dalyvis jau yra laimėtojas – po finišo visi bus apdovanoti net iki 100 proc. nuolaidų siekiančiu paketu beveik visoms Anykščių krašto pramogoms.

„Nykštietiškas triatlonas“ vyks jau devintą kartą. Renginys kasmet keičia lokaciją, kad dalyviai kaskart patirtų naujų įspūdžių. Šiemet lenktynių dalyvius savo teritorijoje priglaus kaimo turizmo sodyba „Esina“.
Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, dalyviai finišą pasieks jau Anykščiuose, kur jų lauks daug staigmenų. Suskubkite registruotis www.nuotykiulenktynes.lt – registracija baigiasi jau šį penktadienį.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas