paralympics.lt 2019 m. gegužės 17 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po 53 metų – atgal į Japoniją

Lietuvos neįgalūs lengvaatlečiai viešėdami Hiracukoje sulaukė vietos įmonių finansinės paskatos, o treneris R. Plungė prisiminė 1966 m. vizitą Japonijoje.

Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.
Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
   
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė sulaukė finansinės paramos iš Hiracukos miesto. Šio Japonijos miesto įmonės mūsų šalies sportininkams surinko beveik 4 tūkst. eurų. Simbolinė paramos perdavimo ceremonija surengta Hiracukos savivaldybėje, kur Lietuvos lengvaatlečius priėmė meras Katsuhiro Ochiai. Hiracukos vadovas palinkėjo Lietuvai sėkmės prasidedančioje treniruočių stovykloje ir skambių pergalių 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Lietuvos sportininkus, vos įžengusius į Hiracukos savivaldybės pastatą, pasitiko dešimtys tarnautojų su mūsų šalies trispalvėmis. Netrukus delegacija buvo pakviesta pokalbio su meru, kitais miesto vadovais ir verslo atstovais. Apie valandą trukusį susitikimą filmavo vietos televizija.

„Buvome priimti itin šiltai, susitikimas tikrai nepriminė formalaus pabendravimo. Hiracukos meras, jo pagalbininkai, miesto verslininkai – visi labai draugiški ir geranoriški žmonės. Mums svarbi ne vien tik finansinė jų parama, bet ir moralinis palaikymas. Tai – paskatinimas dirbti dar daugiau mums visiems. Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį nuostabų partnerį kaip Hiracukos miestas“, – po susitikimo savivaldybėje sakė Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Visi Lietuvos komandos nariai buvo paprašyti prisistatyti ir papasakoti apie save. Itin didelio dėmesio sulaukė trenerio Rimanto Plungės pasakojimas apie apsilankymą Japonijoje 1966-aisiais. R. Plungė, dar būdamas sportininkas, viešėjo Tokijuje praėjus vos dvejiem metams po 1964 m. olimpiados.

„Per 53-ejus metus pasikeitė miestas: išdygo daug naujų pastatų, gatvėse padaugėjo automobilių. Bet vienas dalykas nepasikeitė. Tai – Japonijos žmonės ir jų svetingumas“, – į Hiracukos merą ir kitus susitikimo dalyvius kreipėsi R. Plungė, kurio žodžius palydėjo audringi plojimai.

Po susitikimo Lietuvos sportininkai išvyko tiesiai į „Shonan BMW“ stadioną, talpinantį 15 tūkst. žiūrovų. Visas treniruotėms reikalingas inventorius jau buvo paruoštas ir laukė lietuvių. Vienintelis galvosūkis – kaip sektoriuje pritvirtinti specialią Ramūno Verbavičiaus kėdutę – buvo greitai išspręstas. Keli galingi R. Plungės mostai kūju – ir kėdutė buvo paruošta treniruotei.

„Japonai stengiasi ir įvykdo absoliučiai visus mūsų prašymus. Nemanau, kad kas nors iš mūsų gali būti nepatenkintas sąlygomis. Nedidelis sąmyšis kilo dėl kėdutės tvirtinimo, bet tai – smulkmena. Sunkiausia buvo rasti kūjį, o kai jį atnešė – tai viskas išsisprendė“, – šypsojosi R. Plungė.R. Plungė treniruočių stovykloje Hiracukoje konsultuoja lengvaatletį Ramūną Verbavičių, kuris pernai Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo sidabro medalį. R. Plungė Kaune talkina R. Verbavičiaus treneriui Albinui Miliauskui. Abu specialistai rengia R. Verbavičių paralimpinei atrankai.

Stadione prakaitą liejo net trys šiauliečio Deimanto Jusio auklėtiniai: Andrius Skuja, Egidijus Valčiukas ir Jonas Spudis. A. Skuja ir E. Valčiukas plušėjo rutulio metimo sektoriuje, o J. Spudis šlifavo ieties metimą. Pasak D. Jusio, sportininkus dar veikia laiko ir klimato skirtumai.

„Pirmą dieną atlikome viską, ką buvome suplanavę. Inventorius yra visas, o stadionas toks, kokio mes Lietuvoje iš viso neturime. Labai malonu, kad mus taip priėmė. Oras puikus, Lietuvoje dabar tikrai prasčiau. Labai gerai, kad galime metimus treniruotis lauke. Sportininkai po kelionės dar nelabai supranta, kas čia ir kaip, dar jaučiame nuovargį. Vis dėlto treniruotė pavyko tikrai gerai ir jokių nusiskundimų neturime“, – pasakojo D. Jusys.

Vakarinėje treniruotėje lengvaatlečiai išbandys treniruoklių salę, kur dirbs su svarmenimis.

Lietuvos lengvaatlečiai Hiracukoje treniruosis iki gegužės 26 d. Be pratybų, šio vizito programoje numatyti apsilankymai mokyklose, kultūriniuose renginiuose, susitikimai su miesto vadovais.

„Tie sportininkai, kurie pateks į Tokijo paralimpines žaidynes, atvyks į jau pažįstamą vietą. Tai duoda teigiamą įmpulsą. Kai esi toje vietoje buvęs, viską žinai, tai labai padeda ir pasiteisina. Dėl to vertėjo taip ilgai keliauti lėktuvais. Be to, turime ko pasimokyti iš Japonijos kultūros, norisi iš jos kažką pasiimti. Pavyzdžiui, pagarbą kitam žmogui“, – sakė treneris R. Plungė.

Hiracukos miestas nuo 2018 m. yra oficialus Lietuvos paralimpinio komiteto partneris. Mūsų šalies neįgalieji sportininkai čia lankosi antrą kartą. Du kartus lietuviai viešėjo kitame Japonijos mieste Tojohašyje, su kuriuo irgi yra pasirašyta partnerystės sutartis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas