golfofederacija.lt 2019 m. gegužės 17 d. 18:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvoje – golfo profesionalai

Į Europos lygio golfo turnyrą Vilniuje atvyks pasaulinio reitingo žaidėjų, o Lietuvos komandų priešakyje bus golfo profesionalai A. Kaunas ir V. Gedminas.

Golfo laukai.
LGF nuotr.
Golfo laukai.
Antrą dešimtmetį Lietuvoje skaičiuojantis golfo sportas sulaukia vis daugiau pripažinimo ir žaidėjų iš užsienio. Gegužės paskutinę savaitę prasidės vienas didžiausių golfo renginių Lietuvoje – „Vilnius Pro-Am 2019” turnyras, organizuojamas golfo aikštyne „The V Golf Club“. Šis turnyras yra įtrauktas į pasaulinės Golfo profesionalų asociacijos (PGA) oficialių varžybų kalendorių ir vyks gegužės 29 – birželio 1 d., šalia „Vilnius Grand Resort" viešbučio komplekso, „Vilon City” teritorijoje.

Atvyks žaidėjų iš Europos šalių


„Turnyrą rengiame norėdami pakviesti į Lietuvą daugiau golfo žaidėjų iš užsienio. Rengiant tarptautinius turnyrus keliami labai aukšti reikalavimai golfo aikštynui, o Vilniuje būtent tokį ir turime, įrengtą pagal Amerikos golfo asociacijos standartus, vienintelį PGA tipo golfo aikštyną Baltijos šalyse. Matome, kad kartą atvykę profesionalūs golfo žaidėjai atranda Lietuvą ir vėliau sugrįžta čia kartu su savo mokiniais ir artimaisiais ne tik žaisti, bet ir ilsėtis ar megzti verslo ryšių“, – teigia renginio organizatorius Albertas Zinevičius, UAB „Villon“ pardavimų ir rinkodaros direktorius.

Komandos, sudarytos iš bent vieno golfo profesionalo ir trijų neprofesionalių žaidėjų, rungsis 54 (18x3) duobučių formato turnyre tris dienas. Tarp dalyvių jau užsiregistravo dvylika komandų: iš Lietuvos, Italijos, Izraelio, Bulgarijos, Kazachstano ir Skandinavijos šalių. Lietuvai turnyre atstovaus dvi profesionalų vedamos komandos iš Lietuvos – su Arnu Kaunu ir Vytautu Gedminu priešakyje. Į turnyrą atvyks ir pasaulinį reitingą turinčių golfo žaidėjų.

Kova dėl prizo nėra lengva

Golfo renginiai visame pasaulyje garsėja nemažais piniginiais prizais. „Pro-Am Vilnius‘2019“ piniginis prizas pirmos vietos nugalėtojams priklausys nuo komandų skaičiaus ir sieks nuo 12 tūkst. iki 20 tūkst. eurų. Prizininkai paaiškės susumavus trijų dienų turnyro etapų rezultatus.

„Golfas yra ištvermės, koncentracijos ir koordinacijos sportas, kuriuo užsiimti ir siekti meistriškumo gali bet kokio sudėjimo ar amžiaus žmogus. Tiesa, norint siekti rezultatų reikia ne tik įgūdžių, bet ir fizinio pasirengimo. Vienos dienos 18 duobučių raundas trunka apie 4–5 valandas, per kurias tenka nueiti iki 25 tūkst. žingsnių ir visą laiką būti ant kojų. Tai gali atrodyti lėtas sportas, bet jame dalyvauja visas kūnas ir iki pat žaidimo pabaigos turi likti fiziškai apšilęs ir lankstus“, – pasakoja vienas dalyvių, profesionalus golfo žaidėjas ir treneris Arnas Kaunas, vaikystę praleidęs Prancūzijoje, kur ir susipažino su golfu bei mokėsi iš žinomų trenerių.Pasak turnyro organizatorių, kuo daugiau oficialių tarptautinių golfo turnyrų surengiama Lietuvoje, tuo sparčiau kyla Lietuvos žaidėjų lygis. Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje žaidžiančių golfą žmonių yra apie 5 tūkst., iš jų pora šimtų dalyvauja mėgėjų varžybose, o profesionalūs žaidėjai – vos keli. Tiesa, nuo 2016-ųjų Rio de Žaneiro golfas po daugiau nei šimtmečio sugrįžo į olimpinių žaidynių programą, kuriai priklausys ir 2020 m. Tokijuje, nors lietuviai žaidėjai olimpiniame turnyre dalyvauti kol kas nepretenduoja.

Kviečia ir žiūrovus

Visame pasaulyje golfo turnyrai pritraukia nemažai žiūrovų. „The V Golf Club“ golfo klubas yra atviras lankytojams, jie gali stebėti golfo turnyro etapus „Vilnius Grand Resort“ viešbučio lauko restoranuose ir terasose bei leisti laiką su visa šeima. Aktyvaus laisvalaikio aplinka pritaikyta ne tik golfo žaidėjams ir žiūrovams bei viešbučio ir SPA erdvių svečiams – teritorijoje taip pat gyvena ir čia įsikūrusių „Vilon City“ vilų, kotedžų ir apartamentų savininkai bei nuomininkai.

Turnyro metu vyks ne tik golfo žaidimas, bet ir teminiai vakarai, dienos lyderių apdovanojimai ir kultūrinė programa, skirta dalyviams bei žiūrovams. Atidarymo renginys įvyks gegužės 29 d., kai sportininkams numatytas praktikos raundas ir susipažinimas su aikštynu. Pirmoji varžybų diena – gegužės 30-oji, kai reikės įveikti pirmąsias 18 duobučių su kuo mažiau smūgių. Antrasis 18 duobučių etapas – gegužės 31 d., o trečiasis ir lemiamas – birželio 1-ąją. Šios dienos vakare bus susumuoti visų trijų dienų rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas