Orienteering.lt 2019 m. gegužės 17 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šventė dvylikoje miestų, orientavosi dvi dienas

Per Pasaulinę orientavimosi sporto dieną orientacininkų trasas ir labirintus išbandė per 6 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Gegužės 15 d. visame pasaulyje buvo švenčiama Pasaulinė orientavimosi sporto diena. Ketvirtus metus iš eilės organizuojama šventė šiemet Lietuvoje truko dvi dienas, o orientavimosi sportą buvo galima išbandyti net dvylikoje miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Plungėje, Prienuose, Ignalinoje, Šilutėje, Neringoje, Alytuje ir Panevėžyje.

Katedros aikštėje – labirintas miestiečiams

Nesudėtingos trasos ir smagūs labirintai buvo įrengti miestų parkuose, prie mokyklų ir kitų mokymų įstaigų, o Vilniuje orientavimosi sportą buvo galima išbandyti pačioje sostinės širdyje – Katedros aikštėje. Nuo pat ryto į darbą skubantys vilniečiai trumpam stabtelėdavo įveikti aikštėje įrengtą labirintą, o patyrę orientacininkai visus norinčius supažindino su šios sporto šakos subtilybėmis. Per dieną prie Katedros orientavimosi sportą išbandė per 700 miestiečių: vieniems tai buvo pirmoji pažintis su šia šaka, o orientavimosi sporto gerbėjams – puiki proga susitikti su draugais ir palenktyniauti vienas prieš vieną greitame labirinte.

Vakare į aikštę rinkosi žiūrovai, norintys išvysti pajėgiausių orientacininkų ir bėgikų dvikovas. Labirintą įveikė gausus būrys „Capital Runners Vilnius“ ir Vilniaus bėgimo klubo bėgikų, taip pat maratonininkas Ignas Brasevičius. Jie varžėsi su daugkartiniais Lietuvos orientavimosi sporto čempionais Gabija Ražaityte, Tekle Emilija Gvildyte ir Jonu Vytautu Gvildžiu. Vakarą vainikavo loterija, kurioje du labirintą įveikę laimingieji džiaugėsi vertingais prizais - bėgimo bateliais ir sportiniu laikrodžiu.

Kaune – renginiai darželinukams ir moksleiviams
Kaune Pasaulinės orientavimosi sporto dienos renginiai keliavo po miesto mokyklas ir darželius. Orientavimosi trasos buvo įrengtos net 7 Kauno vietose, o jose apsilankė daugiau nei 2800 vaikų iš kelių dešimčių ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų.

„Labai džiaugiamės Kauno sporto mokyklos „Gaja“ trenerių iniciatyva organizuoti Pasaulinės orientavimosi sporto dienos renginius įvairiose Kauno miesto mokyklose. Tai puiki proga ne tik supažindinti su šia sporto šaka moksleivius, bet ir pakviesti juos lankyti orientavimosi sporto užsiėmimus. Kiekvienais metais po Pasaulinės orientavimosi sporto dienos renginių sulaukiame susidomėjusių tėvelių skambučių ir naujų vaikų treniruotėse. Taip pat Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas“, bendradarbiaudamas su Respublikine ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija, jau ketvirtus metus organizuoja šios dienos renginį Kauno darželinukams. Šiemet renginyje dalyvavo beveik 800 mažųjų kauniečių, kurie orientavimosi trasą įveikė Kalniečių parke“, Pasaulinės orientavimosi sporto dienos pasiekimais džiaugėsi viena šio renginio organizatorių ir Lietuvos orientavimosi sporto federacijos viceprezidentė Lina Balčiūnaitė.

Pasaulinė orientavimosi sporto diena pirmą kartą buvo surengta 2016 m. Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos iniciatyva tą dieną buvo siekiama pasaulio rekordo – daugiausia žmonių per vieną dieną įveikusių orientavimosi sporto trasą. 2016 m. šios dienos renginiuose dalyvavo per 250 tūkst. žmonių. Pernai visame pasaulyje šią dieną orientavimosi sportą išbandė kiek daugiau nei 349 tūkst. žmonių, o Lietuvoje  per 6 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

Pasaulinės orientavimosi sporto dienos renginiai Lietuvoje yra dalinai finansuojami „LTeam Start Up“ programos lėšomis. Programa „LTeam Start Up“ – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo projektas, skirtas fiziniam aktyvumui didinti ieškant iniciatyvių lyderių, skatinant juos kurti ir vykdyti fizinio aktyvumo projektus.


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas