mtb.lt 2019 m. gegužės 21 d. 12:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai

Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.

MTB dviračių maratonas Druskininkuose
Organizatorių nuotr.
MTB dviračių maratonas Druskininkuose
   
Karštą sekmadienį gerokai per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų Druskininkuose pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną: penkių etapų serija nuo šių metų vadinasi „Jeep MTB dviračių maratonų taure“.
 
Patys pirmieji prie simbolinės kelių šimtų metrų distancijos starto linijos stojo darželinukai. Ikimokyklinio amžiaus vaikų buvo per beveik šimtas, o greičiausiai pedalus tarp pačių jauniausių mynė Rusnė Kurlavičiūtė ir Eigirdas Vadapalas.
 
Dar pernai dalis su darželinukais besivaržiusių berniukų ir mergaičių šiemet perėjo į rimtesnių varžovų kompaniją – 6-10 metų vaikai turėjo įveikti beveik 3 kilometrų atstumą. Čia jau reikėjo ir taktikos, ir tinkamai parinktos dviračio pavaros, o favoritų vardus pateisino 2018 metais dažnai tarp lyderių buvę dviratininkai. Tarp mergaičių ant garbės pakylos kopė Irmantė Aleliūnaitė, Elžbieta Seliavaitė bei Urtė Urniežiūtė. Berniukų grupėje prizininkais tapo Matas Kubilius, Jokūnas Dabušinskas ir Jurgis Bagdonas.
 
Lygiai vidurdienį apie tūkstantį sportininkų pajudėjo į 1, 2 arba 3 ratų distanciją. Trasa Druskininkuose mažai keičiasi, tačiau gamta kasmet padaro savų korekcijų. Dar prieš savaitę 23 kilometrų rate buvo daug biraus smėlio atkarpų, kurios galėjo iš dalyvių pareikalauti ypatingos valios ir ištvermės. Tačiau pastarųjų dienų lietūs tą dangą suplūkė, todėl sportininkai labai karštu oru galėjo kiek lengviau įveikti nuotolį.
 
Jau pirmame rate nuo varžovų atitrūko 7 sportininkų grupė, vėliau jie liko penkiese, o paskutiniame rate iniciatyvos ėmėsi daugkartinis šių varžybų laimėtojas Eimantas Gudiškis. „Tame pačiame kalniuke, kur atitrūkau ir prieš metus, pamėginau spurtuoti. Žinojau, kad man pabėgti padės komandos draugas Arnoldas Valiauga – pakentėjau porą kilometrų ir jau žinojau, kad laimėsiu. Tikrai nebuvo lengva, tačiau džiaugiuosi pergale“, - pasakojo „Colibri Cycling Team“ narys. O štai antrą vietą lėmė vos ne fotofinišas: Domas Manikas tik 0,22 sek. aplenkė 2018 m. sezono nugalėtoją A. Valiaugą.
 
M30 amžiaus grupėje greičiausias buvo svečias iš Baltarusijos Jevgenijus Novosadas, aplenkęs Andrejų Dolgovą ir Liną Astrauską. M40 grupėje pirmas distanciją įveikė Artūras Remeika, po jo finišavo Mindaugas Zlatkus, trečias liko Rimas Petrusevičius. Tarp vyriausių dalyvių M50 grupėje irgi vyko atkakli kova, kurią laimėjo Vilmantas Audzijonis, aplenkęs Ramūną Kuklį ir Alvydą Vaurą.

 
Tarp jauniausių pagrindinės maratono distancijos dalyvių nugalėtoju tapo Edgaras Švėgžda, po jo finišo liniją kirto Rytis Žemaitaitis ir Arijus Valantavičius.
 
Stipriausios moterys su beveik 500 vyrų mynė pedalus 2 ratų varžybose: „Turėjau tikslą pakliūti į geriausiųjų trejetą absoliučioje įskaitoje. Nedaug trūko“, - po finišo sakė absoliučią 4-ą vietą šiame nuotolyje užėmusi Silvija Pacevičienė. Ši sportininkė 2018 metais laimėjo visus etapuos, 2017-aisiais iškovojo keturias pergales. „Planuoju šiemet dalyvauti visuose „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapuose, į varžybų kalendorių įtrauktos ir lenktynės užsienyje, tačiau šiose varžybose tikrai ketinu kovoti dėl pergalių visuose etapuose. Absoliučioje moterų įskaitoje antroji vieta atiteko Tatjanai Krasauskienei, kuri nugalėjo W30 amžiaus grupėje, o trečiąją vietą ant garbės pakylos užėmė Gabrielė Andrašiūnienė.
 
W16 grupėje nugalėjo Aušrinė Žvirblytė, W18 – Kornelija Kertenytė, W40 – Renata Paulauskienė.
 
Vyrų grupėje tie „trys muškietininkai“, aplenkę S. Pacevičienę, buvo M16 grupės prizininkai – greičiausi buvo Kostas Kardelis, Vėjas Žigilėjus ir Laurynas Vinskas. Mėgėjų grupėje nugalėjo Antanas Budreckis, o tarp 60-mečių pirmavo Alfredas Vaitkus, kuris aplenkė Algirdą Teškevičių ir Raimondą Skibarką.
 
1 rato distancijoje dėl vietų ant garbės pakylos kovojo patys jauniausi ir patys vyriausi. Tarp 13-mečių vaikinų pirmasis finišavo Ignas Kertenis, aplenkęs Justiną Pavlovą ir Danielių Volkovą, mergaičių grupėje nugalėjo Aistė Butautaitė, kitas vietas ant garbės pakylos užėmė Marta Navickaitė ir Gytė Pupelytė. Tarp pačių vyriausių vyrų greičiausias buvo Petras Kiušas, jis 70-mečių įskaitoje aplenkė Juozą Vilkelį ir Juozą Kišoną. W60 moterų grupėje nugalėtoja tapo Valerija Golerytė.
 
Smagų renginį baigė loterija, kurioje dalyvavo visų dviratininkų numeriai. Fortūna nusišypsojo Sauliui Račkauskui, kuris buvo apdovanotas naujutėliu BMC kalnų dviračiu.
 
Antras „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas birželio mėnesį vyks Vilniuje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas