Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 8 d. 13:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos rinktinei – neįkainojamos pamokos

Lietuvos žolės riedulio vyrų rinktinę pradėjęs treniruoti olandas Casperas Claassenas: „Malonu dirbti su motyvuota komanda.“

LŽRF nuotrauka
   
Lietuvos žolės riedulio moterų ir vyrų nacionalinės rinktinės kruopščiai rengiasi šių metų Europos čempionato trečios pagal pajėgumą pakopos varžyboms.
 
Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d. moterys rungtyniaus Slovėnijoje, o vyrai tomis pat dienomis – Gibraltare. 

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) moterims kelia užduotį sugrįžti į Europos čempionato antrąją pakopą, o vyrams išsilaikyti trečiojoje.

Pasak LŽRF prezidento Leonardo Čaikausko, istoriškai susiklostė, jog iki šiol pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos moterų rinktinei, kuri pasiekdavo svaresnių rezultatų. Pats svariausias jos pasiekimas – Europos čempionate užimta 8-oji vieta.

„Pamažu tobulėjo ir mūsų vyrai žolės riedulininkai, kurie šiandien rodo didesnį norą rengtis svarbiausioms metų varžyboms. Prieš porą metų per pastarąjį Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje buvo 18-a, o vyrai – 22–i“, - sako L. Čaikauskas.  
 
LŽRF prezidentas akcentuoja, kad Europos žolės riedulio federacijai (EHF) moterys tapo nemažu iššūkiu. Mat treneriams vis sunkiau rasti mergaičių, norinčių žaisti žolės riedulį. 

Olandų trenerio iniciatyva

Gražią iniciatyvą parodė olandų treneris Casperas Claassenas, kuris praėjusiais metais buvo atvykęs stebėti Lietuvos čempionato. Gerai įvertinęs mūsų šalies vaikinų žaidimą, jis pasisiūlė padėti Lietuvos vyrų rinktinei. 

„Man tai buvo malonus netikėtumas ir pasididžiavimas, kad olandų treneris nori treniruoti mūsų nacionalinę vyrų komandą Su juo visus planus aptarėme praėjusiais metais. Trečius metus dalyvaujame „EHF Twinning Project“, mūsų nacionalinę moterų rinktinę šefuoja irgi olandas Svenas Van de Mostas. Tame projekte dalyvavo mūsų treneriai Maksimas Tarasovas, Jūratė Juodytė ir Donata Grigienė. Tiesa, pastaroji netrukus pasitraukė iš projekto, nes susilaukė dukters. Mūsų vyrų rinktinei pasisiūlius padėti Casperui Claassenui, apie tai informavome EHF. Šiemet olandų treneris bus įtrauktas į „EHF Twinning Project“, kur viena šalis globoja kitą“, - aiškina L. Čaikauskas. 
 
C.Claassenas, nuo šių metų dirbantis HC „Hisalis“ klubo moterų treneriu ir čia per mėnesį gaunantis 5 tūkst. eurų atlyginimą – buvęs vienas geriausių Olandijos vartininkų, kelerius metus atstovavęs Barselonos klubui.           

„EHF Twinning Project“ šiemet dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Bulgarijos ir Ukrainos žolės riedulio federacijos.  

Į darbą kibta balandį 

Šiemet balandžio 12-14 d. Vilniuje, vadovaujant C.Claassenui, buvo surengta pirmoji treniruočių stovykla. 

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsisakius Artūrui Macijauskui, su olandų specialistu kartu dirbo naująja komandos stratege patvirtinta  Donata Grigienė.   

Kita treniruočių stovykla buvo surengta Olandijoje gegužės 23-28 d. Joje dalyvavo 17 mūsų žolės riedulininkų. 

Rinktinei atstovavo 8 šiauliečiai, 4 širvintiškiai, 4 vilniečiai ir 1 rudaminietis. Iš Anglijos atvyko puolėjas Kristis Bubnelis.    

Į Olandiją dėl darbo negalėjo išvykti šeši pagrindiniai rintinės žaidėjai, nebuvo ir D. Grigienės, kurią pakeitė Lietuvos moterų rinktinės treneris Maksimas Tarasovas. 

Olandijoje per penkias dienas buvo surengtos šešios pratybos ir sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės su Olandijos antrojo ešelono komandomis. 

„Olandai mus labai maloniai priėmė, rinktinę šefavo „Broekhuis Volvo“ automobilių prekybos bendrovė, kuri žaidėjams leido naudotis penkiomis naujomis mašinomis. Daug naudingų pamokų gavo treneris Maksimas Tarasovas, kuris dar ir pats aktyviai žaidžia, Lietuvos čempionate atstovauja Širvintų komandai. Jis vyko pasisemti žinių ir patirties bei puikiai susitvarkė su olandų trenerių duotomis užduotimis, taip pat buvo gera grandis tarp olandų ir mūsų rinktinės žaidėjų“, - pasakoja L. Čaikauskas. Pirmosios rungtynės žaistos su HC „Hisalis“. Susirinko gausus žiūrovų būrys.

Per varžybų atidaryma rėmėjai klubui padovanojo naują švieslentę. Buvo atlikti valstybių himnai. 

HC „Hisalis“ ekipai lietuviai pralaimėjo 0:1. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis, mūsų rinktinė nepasinaudojo keliomis puikiomis progomis įvarčiams pasiekti. Per antrąją pusę mūsų šalies žaidėjai pritrūko gero fizinio pasirengimo. 

LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, stebėjo rinktinės treniruotes ir varžybas, daug bendravo su Olandijos treneriais, susitiko su HC „Hisalis“ prezidentu Jonu Karelu, klubo rėmėjais ir oficialioje aplinkoje padėkojo klubui už suteiktas puikias treniruočių sąlygas.

Šis klubas naudojasi trimis žolės riedulio aikštėmis. „Kalbant apie šio klubo, kuris vienija apie 700 narių, aikštes, tai lyg mažoji Lietuva. Mes irgi turime tris žolės riedulio aikštes Šiauliuose, Vilniuje ir Rudaminoje.  Pas mus žolės riedulį žaidžia 1000 sportininkų, o tik vienasmeolandų klube - 700“, - kalbėjo L. Čaikauskas. 
 
Po intensyvių pratybų kitos rungtynės žaistos su MHC „Barneveld“ klubu ir pralaimėtos 2:6. 

Pirmame kėlinyje varžovai pirmavo 2:0, tačiau Žygimanto Balsiuko po mažojo kampinio ir Roko Galkaus žaidybinio įvarčio pavyko išlyginti rezultatą. Bet vėliau išryškėjo olandų pranašumas. 

Rinktinė alkana naujų patirčių    

Įvertindamas treniruočių stovyklą, C.Claassenas sakė:  „Dirbti su motyvuota komanda, kuri yra alkana naujų patirčių - tikras malonumas. Išbandėme daug įvairių taktikų skirtingose žolės riedulio aikštelėse, žaidėjai galėjo pajusti jų skirtumus. Po abejų draugiškų rungtynių Lietuvos sportininkai praleido laiką su Olandijos klubų žaidėjais, dalijosi idėjomis, daug sužinojo apie mūsų šalies žolės riedulį. 
 
Per treniruočių stovyklą pamatėme stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas.  Labai svarbu, kad Lietuvos vyrų rinktinė turi didžiulį norą mokytis, todėl kiekvienas žingsnis mus veda į tikslą.“

Nusiteikė dirbti dar daugiau 
 
Komandos kapitonas Ž. Balsiukas po pratybų Olandijoje sakė: "Treniruočių stovykla buvo ypač naudinga ir produktyvi. Kiekvienas mūsų patobulėjome, pasisėmėme naujų taktikos ir technikos žinių. 

Olandų treneris C. Claassenas - ne tik geras treneris, kuris strategavo mūsų žaidimo grandis, bet ir puiki asmenybė, daug bendravo su mumis ir negailėjo patarimų. 
 
Labai patiko jo pritaikyta žaidimo taktika. Džiaugiamės, kad turėjome atskirą vartininkų trenerį, kuris mokė įvairių žaidybinių variantų.  Buvo smagu iš arti pamatyti didelį olandų žolės riedulio lygį. Mūsų treniruotės buvo efektyvios ir naudingos. 

Po šios stovyklos sustiprėjome kaip komanda, tarpusavyje puikiai sutariame. Stovykloje kiekvienas daug ko išmokome, pasipildėme motyvacijos ir nusiteikėme dar daugiau dirbti“. 

Komandos vadovė Monika Ivanauskaitė teigė, kad Lietuvos žolės riedulio rinktinė per treniruočių stovyklą gavo neįkainuojamų pamokų: „Rinktinės žaidėjai buvo vieningos nuomonės: tai buvo viena geriausių pasirengimo stovyklų, kokią yra turėję.  Naujas treneris, visiškai kitoks požiūris į sporto šaką ir treniruotes – visa tai  suteikia komandai norą tobulėti. Dabar turime mėnesį laiko iki kitos treniruočių stovyklos, todėl rinktinė toliau dirbs individualiai pagal Andriaus Norkaus parengtus fizinio pasirengimo planus.

Olandų klubai patikino, jog mūsų žolės riedulininkų lauks ir kitais metais“. 

Besirengiant Europos čempionatui, Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nuo birželio 28 d. iki liepos 21 d. kiekvieną savaitgalį vėl rinksis kartu ir treniruosis bei žais kontrolines rungtynes.      
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas