Laisvė Radzevičienė | 2019 m. birželio 10 d. 16:50 |
![]() ![]() |
Naujas iššūkis – ne visiems įveikiama kliūtis
Vandenlenčių sporto entuziastė Agnė Šimanskytė: „Kiekvienas triukas reiškia, kad demonstruoji charakterį ir įveiki save“
Pradėjusi nuo jėgos aitvarų, vandenlente ji skraidė devyniolikos, dvidešimt dviejų jau mokė ant vandens laikytis kitus. Apkeliavusi daugybę pasaulio šalių ir gausybę vandenlenčių parkų, gaudžiusi bangas skirtingose jūrose ir vandenynuose, Agnė Šimanskytė šiandien visiškai tikra: Lietuvoje sparčiai mažėja žmonių, kurie šios sporto šakos nebūtų išmėginę.
Naujausia vienos iš Lietuvos vandenlenčių čempionato organizatorių Agnės Šimanskytės idėja – „Borjomi Ollie“ varžybos ir po jų viename didžiausių ir moderniausių vandenlenčių parkų Lietuvoje „313 Cable Park” likusi 1,25 m aukščio kliūtis. Kartu su Agne šias varžybas surengė mineralinis vanduo „Borjomi“. Jose pristatytas naujasis, 1,25 litro vandens buteliukas, kuris ir tapo įkvėpimu sukurti 1 metro, 25 centimetrų aukščio kliūtį vandenyje. „Daugiau „Borjomi“ – daugiau vasaros malonumų“, - skelbia šio sezono šūkis ir kviečia žmones laisvalaikį paversti aktyviomis, netikėtų atradimų, malonumų ir džiaugsmo kupinomis dienomis.
Agne, Palangoje varžybų dalyviai pirmą kartą Lietuvoje įveikė 1,25 metrų aukščio kliūtį. Ar tai didelis aukštis vandenlenčių gerbėjams?
Tai aukšta kliūtis, peršokti ją – labai sunku. Visi šokinėja aukštai, tačiau tokių varžybų nesu mačiusi. Palangoje 1,25 metro įveikti pavyko vos vienai merginai ir vienam vaikinui. Šiose varžybose bet kas galėjo išmėginti savo jėgas. Dalyviams taip patiko šokinėti per tokio aukščio kliūtį, kad nusprendėme ją palikti. Atrodo, turime naują madą.
Agne, ar pati tokią kliūtį irgi pamėginai įveikti?
Varžybose jau nedalyvauju daug metų, aš jas organizuoju. Kartu su komanda tai darome nuo 2013-ųjų. Galiu pasakyti, kad per pastaruosius penkerius metus ši sporto šaka labai stipriai išaugo. Ir nors daugeliui vandenlentės vis dar atrodo smagus laisvalaikis, iš tiesų – tai rimtas sportas su visomis tarptautinėmis varžybomis, pasaulio čempionatais. 2024 metais vandenlentės pretenduoja tapti olimpine sporto šaka. Tai – puikus įvertinimas ir galiu pasakyti, kad Lietuvoje jau nebėra daug žmonių, kurie šio sporto nebūtų išmėginę.
Vandenlenčių sporte triukai yra viskas. Ar daug jų moki?
Varžybose triukai yra svarbu, sutinku, tačiau didžiausias smagumas yra išmokti naujų dalykų, save nugalėti. Žmonės, bėgantys maratoną, vis didina distanciją, čia irgi panašiai – užsibrėži tikslus ir nuolat tobulėji. Be to, plaukiojimas išplauna galvą, pasimiršta problemos darbe ir gyvenime. O aš pati nors ir nebesivaržau, plaukioju savo malonumui ir stengiuosi tobulėti, nuolat mokausi naujų dalykų. Netgi po „Borjomi Ollie“ varžybų svarsčiau – ar važiuoti į Vilnių pailsėti, ar dar kartą praplaukti. Nė nepajutau, kaip pasukau automobilio vairą link vandenlenčių parko.
Kokio dydžio Lietuvoje yra vandenlentininkų bendruomenė?
Pasakyti, kiek žmonių yra mūsų bendruomenėje - neįmanoma. Bet argi ne smagu girdėti, kad pagal vandenlenčių parkus, tenkančius vienam šalies gyventojui, mes beveik lenkiame Vokietiją. O ši šalis yra laikoma vandenlenčių valstybe.


Kaip tau atrodo, kuo lietuvius žavi šis sportas?
Mes turime puikias sąlygas – fantastiška gamta, daugybė natūralių ežerų, kuriuose nėra sudėtinga įrengti vandenlenčių parkus. Turime daugybę entuziastų, kurie mini parkus yra įsirengę šalia savo sodybų, vandenlenčių parkų galima rasti netgi mažuose miesteliuose. Lietuviai mėgsta aktyviai leisti laiką, mes turime ilgas vasaros dienas, kai parkai dirba iki dešimtos valandos vakaro nuo pat ankstaus ryto. Visada sakau, kad sezonas pas mus – ilgas, geri keturi mėnesiai. Taigi, plaukiojimui turime daug laiko.
Agne, nuo ko prasidėjo tavo pačios vandenlenčių istorija?
Mokyklą baigiau devyniolikos. Užaugau Kaune, visą laiką daug sportavau – žaidžiau krepšinį. Galėjau tęsti karjerą krepšinio aikštelėje, tačiau nutiko taip, kad sutikau savo dabartinius verslo partnerius – Joną ir Antaną Kriščiūnus, Martyną Šliką. Gimtadienio proga jie man padovanojo kelionę – pasiūlė važiuoti kartu kaituoti. Jiems kažkodėl pasirodė, kad šis sportas man labai tinka ir, žinoma, jie buvo teisūs. Taip prasidėjo mano kelionės po pasaulį, aš ne tik plaukiojau jėgos aitvarais, bet ir daug mokiausi, dirbau užsienyje. Kai grįžau į Lietuvą, čia jau buvo pradėję populiarėti vandenlenčių parkai. Matyt, taip jau nutinka, kai sutinki tinkamus žmones tinkamu laiku, tavo gyvenimas pasisuka ta kryptimi, kuri tau yra skirta. Visai nesigailiu, jau vienuoliktus metus dirbu, man nuostabu stebėti, kaip vandens sporto kultūra auga, plečiasi, kaip žmonės darosi vis aktyvesni. Būna, prieš varžybas apima nerimas , ar tikrai susirinks dalyvių ir žiūrovų, bet jų visada būna pilna.
Atrodo, jėgos aitvarai atviroje jūroje suteikia laisvės pojūtį. Koks malonumas sukti ratus vandenlenčių parke, prisikabinus už lyno?
Tie, kurie nesupranta, koks tai malonumas, turėtų pabandyti. Jausmas, kai stovi ant vandens ir tarsi juo vaikštai, čiuoži, yra nenusakomas. Plaukti jėgos aitvarais reikia specialios vietos, specialaus oro. Vandenlenčių parke plaukti gali visada. Paprastai jos įsikūrę netoli nuo miesto, o parke yra viskas, ko tau gali prireikti – drabužiai, lenta. Fizinei formai tai – taip pat geras sportas, o ir išmokti visiškai nesunku.
Ar gali pasakyti, kada į Lietuvą atkeliavo pirmoji vandenlentė?
Lengviau būtų pasakyti, kada atsirado pirmasis vandenlenčių parkas Lietuvoje. Tai įvyko 2010 metais, praėjus vos dviem metams po to, kai mažosios – ne tiek daug investicijų reikalaujančios, vadinamosios 2.0 sistemos – buvo pradėtos statyti vandenlenčių parkuose. Juose plaukiama pirmyn ir atgal. Lietuviai nuo pasaulio madų tikrai neatsilieka! Mūsų parkus labai mėgsta užsieniečiai, jie dažnai sugrįžta čia, dalyvauja varžybose. Turime keletą čempionių, kurie Lietuvoje mėgsta plaukioti ir treniruotis. Gal kad esame nedidelė šalis, mūsų bendruomenė – labai vieninga, o tai užsieniečius labai žavi.
Ar tavo tėvai yra išmėginę vandenlentes?
Jie kartais ir į mano stovyklas atvažiuoja. Tėvams - apie šešiasdešimt, taigi, amžiaus ribų šiame sporte nėra. Ant lentos mėgina stotis trimečiai, ir septyniasdešimties sulaukę.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.