Dominykas Genevičius/regbis.lt 2019 m. birželio 12 d. 09:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Genetiškai lietuviai yra tinkami regbiui“

Žinomas muzikantas, publicistas, humoristas Tomas Sinickis apie regbį: „Iš šono gali atrodyti, kad tai šiurkštus sportas, bet iš tiesų taip nėra.“

T.Sinickis.
T.Sinickis.
Lietuvos vyrų regbio rinktinė savaitgalį baigė savo istorinį žygį Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyre. Pirmą sykį antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione rungtyniavę lietuviai iškovojo vieną pergalę, patyrė keturias nesėkmes ir išsaugojo vietą šiame lygmenyje.
 
Paskutinėse rungtynėse Panevėžyje lietuviai 3:50 nusileido „Trophy“ turnyro vicečempionei Olandijos komandai. Prieš tai šiame cikle lietuviai nugalėjo čekus, bet pralaimėjo Lenkijai, Šveicarijai ir buvusiai Europos čempionei Portugalijai.

„Pradėję žaisti šiame divizione pamatėme, kad tai jau kitas lygis. Viskas vyksta daug greičiau, žaidėjai fiziškai stipresni, daugiau taktikos. Bet, nors kai kurias rungtynes pralaimėjome dideliu skirtumu, kai kurias mažesniu, supratome, jog galime čia žaisti ir išlikti šiame divizione“, - kalbėjo Lietuvos rinktinės narys Paulius Strigūnas.
 
Nors paskutinės rungtynės lietuviams ir olandams jau nieko nelėmė, jų likimas praktiškai buvo nuspręstas dar prieš rungtynes. Net 16 pagrindinės sudėties žaidėjų negalėjo padėti Lietuvai, nes su mažojo regbio (regbio-7) rinktine ruošiasi kovoti dėl patekimo į Europos elitą. Dėl to pasipriešinti pajėgiai Olandijos komandai buvo sudėtinga.
 
„Tai buvo didelis išbandymas mūsų komandai. Kai sužinojau, kad neturėsime regbio-7 rinktinės žaidėjų, buvo liūdna, bet tuo pačiu tai buvo didelis iššūkis ir naujos galimybės tiek man, tiek naujokams. Kai kurie vyrukai pamatė, ko reikia šiame lygyje ir ateityje mums dar labiau padės. Viskas ateina su patirtimi. Kitais metais mūsų tikslai bus panašūs. Mes dar nesame tokio lygio, kad prilygtume stipriausioms komandoms. Galime galvoti apie dvi ar tris pergales, bet svarbiausia yra toliau visiems augti“, - teigė Lietuvos rinktinės treneris iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Ntando Manyosha.


Treneriui antrino ir P. Strigūnas: „Manau, kad rungtynės būtų buvę visai kitokios. Turėjome daug jaunimo, kuris kartu nėra žaidęs. Su pagrindine sudėtimi mažų mažiausiai būtume su Nyderlandais žaidė lygiai. O mūsų jaunimo pasirodymą vertinu labai gerai. Pats pamenu, koks būna jaudulys, kai debiutuoji. Jis daro savo, bet vyrai kovėsi kaip lygūs su lygiais. Jokių priekaištų“.

Rungtynėse Panevėžyje apsilankė ir žinomas muzikantas, publicistas, humoristas Tomas Sinickis. Jis prisipažino, kad regbiu domisi jau seniai, o Lietuvos rinktinę nuolat stengiasi palaikyti gyvai stadione.
„Regbio rungtynėse esu šeštą ar septintą kartą. Tik žiūrovų mažokai, bet futbolui jau nenusileidžia, - šypsojosi T. Sinickis. - Kadangi pats esu mažiukas, tai gyvenime neturėjau progos žaisti regbį, bet tas uždraustas ir nepasiekiamas vaisius visą laiką atrodo skaniausias“.

T. Sinickis pabrėžė, kad jį žavi regbio specifika ir mano, kad lietuviai sutverti šiam sportui.

„Regbis - labai dinamiškas sportas. Nepasakyčiau, kad tai yra vien tik kietas, vyriškas sportas. Čia yra daug technikos ir jei esi protingas aikštėje, galima daug ką pasiekti. Iš šono gali atrodyti, kad tai grubus sportas, bet iš tiesų taip nėra. Čia kaip ir bokse - kol nepradedi tuo užsiimti, tol atrodo, kad tai tik muštynės, bet iš tikro visas susideda iš ilgo pasiruošimo ir sunkaus darbo. Kaip tauta, lietuviai genetiškai turėtų sėkmingai žaisti regbį. Esame greiti ir stiprūs, todėl regbis turėtų augti“, - kalbėjo T. Sinickis.

Paklaustas, ar neplanuoja sukurti dainos regbiui, atlikėjas prisipažino, kad muzika šiuo metu nėra jo pagrindinė veikla.

„Dabar apie nieką dainų nebūna iš manęs, - nusijuokė T. Sinickis. - Linkiu visiems palaikyti visas rinktines, o regbio - ypatingai“.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas