Inga Juškevičiūtė 2019 m. birželio 12 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

BaTCC ir NEZ lenktynės keliasi į Suomiją

Savaitgalis Suomijoje taps ypatingu ir visoms komandoms, kurios dar niekada neturėjo progos lenktyniauti šioje valstybėje.

NEZ lenktynės vyks Suomijoje.
Organizatorių nuotr.
NEZ lenktynės vyks Suomijoje.
Jau kelis sezonus iš eilės Baltijos šalių sprinto ir ištvermės lenktynių dalyviai keliavo tarp dviejų trasų: „Bikernieki“ Rygoje ir „Auto24Ring“ šalia Pernu kurorto Estijoje. DTačiau šiais metais organizatoriai pateikė staigmeną ir jau šį savaitgalį „Baltic Touring Cars Championship“, „North European Zone“ ištvermės lenktynės bei kitos NEZ serijos keliasi į Suomiją. 

Būtent Suomijos „Botniaring“ trasoje įvyks antrasis Baltijos regiono ištvermės lenktynių etapas. Tai – istoriškai svarbios lenktynės ne tik „BaTCC“ ir Šiaurės Europos zonos čempionatams, bet ir „TCR“  serijos mėgėjams, kur pirmą kartą istorijoje įvyks ir pastarųjų lenktynės. Žinoma, šis savaitgalis Suomijoje taps ypatingu ir visoms komandoms, kurios dar niekada neturėjo progos lenktyniauti šioje valstybėje. Į ištvermės lenktynes jau užsiregistravo devyniolika komandų. Tiek pat dalyvių ruošiasi ir „BaTCC“ serijos lenktynių startui. Tiesa, tiek trumpųjų nuotolių, tiek endurance tipo lenktynėse pastebimos itin gausios „TCR“ automobilių gretos.

Organizatoriai: „Dalyviams to reikėjo“

Vienas Baltijos šalių lenktynių organizatorių Andis Meilandas, pasakodamas apie etapą Suomijoje, buvo atviras ir lakoniškai išdėstė kelias priežastis, kodėl lenktynės iškeliavo į tolimąją Suomijos trasą: „Buvo pats laikas išvažiuoti ir kitur, dalyviams jau to tikrai reikėjo. Mes suprantame, kad dalyviams pabosta vėžintis tarp dviejų trasų Baltijos šalyse. Gaila, bet „Nemuno žiedas“ vis dar neatitinka reikalavimų, būtinų ištvermės lenktynėms. Paprastai mes sprendimus priimame tik iš pradžių pasitarę su dalyviais ir jų balsų dėka mes su lenktynėmis adrenalino savaitgaliui keliamės į kitą pusę jūros. Neturėtume pamiršti, kad mes turime ne tik Baltijos šalių čempionatą, bet ir Šiaurės Europos zonos lenktynių serijas. Tai sudaro puikias sąlygas keliauti, išmėginti naujas trasas. Šį kartą – tai „Botniaring“.  

Ši trasa įsikūrusi šalia Jurva miestelio: važiuojant automobiliu nuo Helsinio užtrunkama apie 4 su puse valandos. Nors trasa ir nėra lengvai pasiekiama, vietiniai Suomijos lenktynininkai prisiekia, kad ją tikrai verta pamatyti ir ypač – joje lenktyniauti. Yra dvi skirtingos trasos konfigūracijos, trumpesnė – apie 2700 metrų ir ilgesnė – 4014 metrų. Būtent pastaroji ir bus naudojama būsimose savaitgalio lenktynėse.  


Suomijos komanda „Black Rose Racing“: „Tai- tikrai darbinga trasa“

Ne visi lenktynių dalyviai „Botniaring“ trasoje varžysis pirmąjį kartą. Kai kurie Suomijos lenktynininkai čia jaučiasi kaip namuose. Vieni tokių – „Black Rose Racing Team”, žiedinėse lenktynėse dalyvaujantys nuo 2001 metų. Nepakitusia komandos sudėtimi komanda varžybose dalyvauja jau penktąjį sezoną: tai Vesa Kinnunenas, Toni Virtanenas ir Tuomas Halonenas.  Naujausias narys – „VW Golf GTI TCR“ automobilis, pakeitęs ilgametį komandos automobilį „BMW“. 

„Tai – priekine ašimi varomas automobilis ir mes vis dar turime daug ko išmokti, pritaikant tiek vairavimo stilių, tiek pačius automobilio nustatymus ilgų nuotolių lenktynėms. Automobilis tikrai geras ir malonus vairuoti, o konkurencija „TCR“ klasėje – tikrai stipri ir smagi. Tuo mes tikrai mėgaujamės. Pirmosios lenktynės praėjo ne visai taip, kaip tikėjomės, bet mes daug ko išmokome. Kvalifikacijos metu parodėme, kad galime greitai važiuoti. Tą mėginsime patvirtinti ir lenktynėse Suomijoje.“ – pasakojo komandos lenktynininkas T.Halonenas.   

Paklaustas apie „Botniaring“ trasą, T.Halonenas buvo ramus: „Mes paprastai namuose demonstruojame gerus rezultatus ir tikrai esame stiprūs Suomijos ištvermės lenktynėse. Jeigu pasidarysime visus namų darbus iki galo, turėtume startuoti iš pole pozicijos ir kovoti dėl pergalės lenktynėse.“ 

Komanda turėjo ir gerų naujienų dalyviams, kuriems šios lenktynės „Botniaring“ pirmosios: „Lenktyniauti šioje trasoje išties smagu. Tai – tikrai greita trasa ir tuo įsitikinti turėjome ne vieną progą. „Botniaring“ turi viską: didelio greičio sekcijas ir posūkius, lėtas vietas ir sekcijas. Mes tikimės, kad tiek dalyviai, tiek žiūrovai puikiai praleis laiką šioje mūsų namų trasoje“. 

Ramūnas Čapkauskas: „Suomijos trasos konfigūracijos – sudėtingos“

Daugiau nei trisdešimt metų žiedinėse lenktynėse dalyvaujantis Ramūnas Čapkauskas ne vieną kartą suko ratus ir Suomijoje – dar tuomet, kai varžybose lenktyniavo su formule.

Paklaustas apie Suomijos trasų specifiką, R. Čapkauskas neslėpė nusivylimo, kad neturėjo galimybės išmėginti šios trasos tiesiųjų ir posūkių. Tačiau jis įsitikinęs, kad lenktynių savaitgalis bus išties smagus ir trasa pareikalaus gerų lenktynininkų įgūdžių. „Suomijos trasų konfigūracijos – labai sudėtingos ir reikalaujančios iš sportininkų daug sugebėjimų jose sukurti greitį. 6 valandų lenktynėse sieksime aukščiausių rezultatų, o „TCR“ klasėje „BaTCC“ serijoje – noriu pakartoti Rygoje pademonstruotą rezultatą. Man šios lenktynės – labai svarbios.“ – pasakojo patyręs sportininkas.  

Dalyvių sąrašus ir tikslų varžybų tvarkaraštį galima rasti organizatorių internetiniame puslapyje  www.batcc.eu. 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas