rallyzemaitija.lt. 2019 m. birželio 13 d. 16:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Rally Žemaitija 2019“: gidas žiūrovams

Varžybų organizatoriai rekomenduoja tiek gatvių lenktynes, tiek kovas klasikiniuose greičio ruožuose stebėti iš specialiai žiūrovams skirtų erdvių.

Ralio akimirka.
Organizatorių nuotr.
Ralio akimirka.
Oficialaus profesionalų ralio vasaros sezono pradžia tradiciškai skelbiama lenktynėmis Kelmėje. Šįkart „Rally Žemaitija 2019“ Lietuvos čempionato ir istorinių automobilių įskaitose startuosiantys ekipažai turės įveikti 13 greičio ruožų: jų ilgis – 113,09 km, bendras ralio ilgis – beveik 382 km.

Ralio sprinto įskaitos dalyvių laukia 9 greičio ruožai, kurių ilgis 64,09 km, o bendras ralio ilgis – beveik 240 km.

Štai kokį suflerį ralio fiestos organizatoriai parengė žiūrovams:
 
Pirmosios varžybų dienos programoje penki greičio ruožai, iš kurių GR2 visiškai naujas - 7,67 km atkarpos nė karto nėra įveikę net „Žemaitijos ralio“ senbuviai. Tą patį galima pasakyti ir apie karuselines lenktynes Kelmės mieste koviniu režimu nėra įveikęs nei vienas pilotas. Šios neįprastos  lenktynės vyks Birutės, Tiesos, Vytauto Didžiojo, Dvaro, Serbentų ir S. Neries gatvėmis. Vieną kartą išsprendę 1,7 km ilgio asfalto uždavinį sportininkai iškart vėl keliaus į startą Birutės gatvėje ir ta pačia trasa pralėks antrą kartą, įsiterpdami į savo starto laukiančių varžovų rikiuotę. Varžybų organizatoriai rekomenduoja tiek gatvių lenktynes, tiek kovas klasikiniuose greičio ruožuose stebėti iš specialiai žiūrovams skirtų erdvių, kurias nesudėtinga pasiekti ir iš kurių atsiveria puikus reginys. 
 
Ralį mieste bus galima pamatyti tiesioginėje vaizdo transliacijoje per „Žemaitijos ralio“  informacinio partnerio portale 15min.lt. 
 
Visų kitų greičio ruožų koordinates ir žemėlapius galite rasti „Rally Žemaitija“ interneto svetainėje esančiame „Gide II“>>>

Tiesa, žiūrovų zona nėra numatyta GR2, tačiau atidžiai panagrinėjus žemėlapį nesunku susiorientuoti kaip privažiuoti prie trasos netoli starto vietos prie Sutkių kaimo, aštrių posūkių prie Kušlekių ar Vaidžių, prie finišo ties Dievonimis.


 
Ko gero mažiausiai klausimų kur įdomiausia stebėti ralį kils susiruošusiems į GR 1-3. Šis 12,5 km ilgio greičio ruožas pastaraisiais metais būdavo nuolat įtraukiamas į sportinę programą. Skirdavosi tik starto ir finišo vietos ar judėjimo kryptis. Taip bus ir šiais metais: ralio mašinų karavanas 16:25 val. pajudės nuo Petkiškių ir sustos Kūprės. Greičio ruožo viduryje esančios žiūrovų zonos PA1 koordinatės  N-55.5760 / E-22.7666. Trasa bus uždaroma 15:25 val., o eismas vėl leidžiamas 19:30 val. 
 
Ralio organizatoriai atkreipia dėmesį, kad tarp PA1 ir PA2 žiūrovų zonos yra 18,5 kilometrų ilgio kelias, kurį įveikti turėtų pakakti mažiau nei 20 minučių. Nei įvažiavimo nei išvažiavimo laikas į šias zonas nėra ribojamas. 
 
Antroji varžybų diena prasidės kelios minutės po  9 val. ryto (trasa daroma 8;05 val) GR 6 startu netoli Kražių prie Vėjinės tvenkinio. „Pusryčiams“ ralio meistrų meniu bus pasiūlyta 9,21 km ilgio žvyrkelio atkarpa, o žiūrovams PA3 zona, netoli itin lengvai pasiekiamo Burnių kaimo. Šiuo greičio ruožą sportininkai pralėks du kartus, jei tik sėkmingai įveiks vėlesnį – vieną trumpiausių (4,6 km ilgio) lenktynėse GR 7-9. Pirmojo automobilio startas GR 8 numatytas 10:55 val.
 
Kovos GR 10-12 prasidės po visų ralio automobilių apsilankymo serviso zonoje Kelmės centre. Mechanikai turės lygiai valandą laiko atsiradusiems gedimams ar pastebėtiems defektams pašalinti. Lemiamų kovų startas numatytas 15:55 val. lyderių bolido startu netoli Pakėvio. Žiūrovai kviečiami į zoną PA4  (jos koordinatės  N-55.6546 / E-22.7741). Čia keliausiantiems ne iš Kelmės pusės, o iš PA3 žiūrovų zonos, reiktų turėti galvoje, kad 22 km pervažiavimui prireiks mažiausiai pusvalandžio.
 
GR 11-13 šiųmetinėje „Rally Žemaitija“ programoje pats ilgiausias: nuo starto netoli Pagių iki finišo netoli Karklėnų – 16,33 km. Specialių erdvių žiūrovams šioje atkarpoje nėra numatyta, tačiau tankus vietinės reikšmės keliukų tinklas leidžia sąlyginai nesunkiai pasiekti norimą trasos vietą. Šis greičio ruožas civiliams eismo dalyviams bus uždarytas nuo 14:30 iki 19:00 val.
 
„Rally Žemaitija“ organizatoriai primygtinai prašo visų automobilių sporto gerbėjų savo transportą statyti tik tam skirtose vietose, bet ne gyventojų pievose ar pasėliuose. Taip pat neužstatyti evakuacinių kelių, kad atsitikus nelaimei į trasą galėtų maksimaliai greitai patekti medikai ar gelbėjimo tarnybų žmonės.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas