commedia.lt inf. 2019 m. liepos 9 d. 10:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo teisėjavimo iki autosporto inžinerijos

Prieš trejus metus pabandę teisėjauti kartingų varžybose, šiandien studentai prižiūri mėgėjų kartingo akademijos autoparką ir ruošia mašinas lenktynėms.

Lentynių akimirka.
KTK „Racing Division“ komandos nuotr.
Lentynių akimirka.
   
Kauno technikos kolegijos (KTK) lenktynių komandos nariai nuolatos ieško naujų iššūkių ir galimybių. Viena tokių virto jau trejus metus stiprėjanti draugystė bei plėtojama bendra veikla su „Kartlandas Racing“. Kolegijos KTK „Racing Division“ komandos vadovo Povilo Bonkevičiaus teigimu, tai, kas prasidėjo teisėjavimu žiemos sezono metu, šiandien tapo visapuse veikla ir įgūdžių lavinimo mokykla jauniems autosporto inžinerijos specialistams.

Galimybė kaupti patirtį   

„Esame jaunų ir labai aktyvių studentų komanda, kuri dega aistra autosportui, todėl ieškome įvairių galimybių tobulinti savo įgūdžius ne tik paskaitų metu, bet ir po jų. Dėl mūsų aktyvios veiklos ir įsitraukimo į beveik visas įmanomas veiklas susipažįstame su daug įvairių žmonių. Vienas tokių – „Kartlandas racing“ vadovas Edvardas Grabliauskas, kuris prieš kelis metus pasiūlė KTK studentams teisėjauti kartingų varžybose. Žinoma, mes sutikome ir mūsų savaitgaliai ir laisvalaikis persikėlė į kartodromą.

Pamažu atsirado vis daugiau veiklos, kuri mūsų jaunus specialistus ruošia visapusiškai. Čia mes galime dirbti prie sportinių kartingų, automobilių, organizuoti varžybas, teisėjauti. Tai neįkainojama patirtis, kuri po kelių metu darbo rinkai ir autosporto bendruomenei paruoš jau nebe žalius, tik teoriją skaičiusius, pradedančius savo kelią inžinierius, o patyrius, ekstremaliose situacijose dalyvavusius ir sprendimus priimti bei problemas numatyti mokančius specialistus.

Juk viena didžiausių problemų, su kuria susiduria jauni entuziastai ir būsimi specialistai, – stereotipai, kad jie dar žali, nieko nemoka, žino tik tai, kas parašyta knygose, į juos reikės daug investuoti, o atsipirks negreitai. Mes norime paneigti šiuos mitus ir įrodyti, kad kartais jauni, tačiau besidomintys viskuo žmonės gali turėti daugiau praktinių gebėjimų, patirties ir noro tinkamai išspręsti problemas nei tą patį darbą dirbantys keturiasdešimtmečiai“, – jaunų specialistų užsidegimą akcentuoja P. Bonkevičius.

Abipusė nauda

KTK komandos nariams pritaria ir „Kartlandas racing“ vadovas E. Grabliauskas, kuris tvirtina, kad matomas jaunų žmonių užsidegimas ir noras tobulėti skatina kartu pradėti vis daugiau skirtingų veiklų ir siekti kuo geresnių rezultatų.

„Kaip Povilas ir minėjo, viskas prasidėjo nuo teisėjavimo. Vėliau su keliais draugais startavau sportinių kartingų varžybose ir pasiūliau KTK komandai prižiūrėti mūsų kartingus. Pradžioje buvo visko, tačiau su kiekviena diena Kauno technikos kolegijos studentai išmokdavo vis daugiau, o rezultatai gerėjo. Pirmomis dienomis 15 jaunų inžinierių tvarkydavosi su 4 kartingais, o šiandien 4 vyrukai prižiūri per 20 kartingų. Prakaitas, aišku, bėga, tačiau jie susitvarko ir susitvarko labai gerai. Progreso kreivė yra akivaizdi ir tai natūralu – viskam reikia laiko ir galimybės praktikuotis.

Mums galbūt būtų buvę paprasčiau pasamdyti profesionalus ir turėti rezultatą iškart, tačiau norėjosi atiduoti duoklę jaunimui, suteikti galimybę jiems augti ir rodyti gerą pavyzdį.

Užsimezgė mūsų ryšys, augo pasitikėjimas ir iš to atsirado kartingų akademija, o šiemet prie mūsų veiklos dar pridėjome ir sportinių automobilių priežiūrą, nes startavome 2.5 l BMW klasėje. Susidarė tarsi kelių sudėtingumo lygių praktikos bazė. Galiausiai planuojame startuoti ir ilgo nuotolio 1006 km lenktynėse Palangoje, kurios bus didžiausias iššūkis ir dar vienas didelis laiptelis aukštyn“, – su KTK komanda vystomus projektus pristato E. Grabliauskas.

Nuo 7 iki 3,5 minučių pituose

Sportininko teigimu, KTK studentuose jis mato daug motyvacijos, talento ir noro dirbti, o tai tiesiausias kelias į profesionalo karjerą.

„Norint tapti geru inžinieriumi reikia labai daug užsispyrimo, be kurio nieko nebus. Daugelis autosportą įsivaizduoja tik taip, kaip jį matė televizijoje, internetinėse transliacijose ar žurnalų nuotraukose, kur per kelias sekundes prišokę 10 vyrukų pakeičia formulei visus ratus, pripila degalų ir paleidžia atgal į trasą. Tačiau tam, kad tai pasiektum, reikia labai daug dirbti ir būti užsispyrusiam. Ir įveikti labai daug kliūčių, nes trasoje gali būti ir 36 karščio, ir snigti, lyti, ar gali tekti nemiegoti naktimis ir ieškoti gedimų. Gali ir šiaip tiesiog nesisekti, o tai irgi neprideda optimizmo.

Tik dideliu noru ir užsispyrimu atlaikęs ir įveikęs visas kliūtis gali tikėtis tapti geru inžinieriumi, mechaniku, sportininku ar komandos vadovu. KTK vyrai yra puikus pavyzdys. Pradėjome kartingų žiemos taurėje, kur nežinojome, kaip greitai uždėti ir užsukti ratus ar sumontuoti padangą. Dabar jau visi jie tai moka. Studentai patys daro sprendimus, tariasi tarpusavyje, dalinasi savo patirtimi ir manęs jau nebereikia.
Rezultatai rodo tą patį. Pradžioje pituose automobiliui ratus keisdavome ir kurą pildydavome 7 minutes, o dabar telpame į 3,5, o tai reiškia, kad dar 3,5 minutės turime pasitarti ir palydėti automobilį į trasą.
Juodas darbas suformuoja nuojautą, kuri, pavyzdžiui, keičiant ratą leidžia pamatyti gilesnę bėdą ir ją ištaisyti dar prieš atsirandant didesnėms problemoms“, – patirtimi dalinasi E. Grabliauskas.


Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas