racing.lt 2019 m. liepos 15 d. 19:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

1006 km lenktynėse – nežinomasis

„Aurum“ 1006 km lenktynėse M.Matukaitis ne šiaip dalyvaus, o bandys suderinti du lenktynininko vaidmenis dviejose komandose ir dviejuose automobiliuose.

M. Matukaitis.
Vytauto Pilkausko nuotr.
M. Matukaitis.
   
Mantas Matukaitis šio dešimtmečio pradžioje įsiveržė į Lietuvos automobilių sporto padangę ir jau suspėjo užlipti ant daugelio podiumo laiptelių įvairiose varžybose ir susirinkti daugybės gerbėjų armiją.

„Aurum“ 1006 km lenktynėse jis bandys suderinti lenktynininko vaidmenis dviejose komandose su skirtingais vairuotojais, automobiliais ir netgi taktikomis. Kaunietis moka derinti kelias užduotis vienu metu ir tą puikiai įrodė dar šiemet, .

Gegužės mėnesį vykusiose Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato varžybose M. Matukaitis šokinėjo iš vieno automobilio į kitą ir varžėsi net penkiose įskaitose. Rezultatas – trys pirmos ir dvi antros vietos. Be to, lenktynininkas buvo vienas šių daugiau nei šimtą dalyvių ir tūkstančius žiūrovų sutraukusių varžybų organizatorių.

Tačiau „Aurum“ 1006 km lenktynės – ne sprintas, o maždaug devynių valandų bei tūkstančio kilometrų maratonas. Ir vyksta jos ne lenktynių trasoje, kur po daugybės treniruočių gali apvažiuoti trasą užsimerkęs, o Palangos aplinkkelyje, kuris 361 parą per metus būna atviras visiems eismo dalyviams ir uždaromas tik dėl šio prestižinio maratono. Ir taip – jau dvidešimtą kartą, iš kurių M. Matukaitis dalyvaus jau septintame.

Šiemet jo užduotis bus kitokia nei anksčiau. Jis ne tik dalyvaus lenktynėse kaip šviežiai iškeptas tėtis (dėl šios priežasties jo paprastai kartu lenktyniaujanti žmona Aistė šių metų maratoną praleis), bet ir vairuos du visiškai skirtingus automobilius. Vienas jų – BMW 3, kokių maratone ne vienas ir ne du. Kitas – „Chevrolet Corvette“, kurių maratone daugiau nebus nei vieno. O ir per visą lenktynių istoriją tokius automobilius galima skaičiuoti vienos rankos pirštais.

Galimybės nežinomos

„Jau praėjo tie laikai, kai buvo galima sakyti, kad amerikietiški automobiliai sunkiai valdomi ir nevažiuoja: „Corvette“ gali varžytis su greičiausiais „Porsche“ ir kitais GT klasės automobiliais. Konkrečiai ne šis modelis, nes į jį reikia įdėti dar daug darbo, meilės ir pinigų, tačiau manau, kad šiemet jis tikrai nebus lėčiausias ir mums patiems įdomu pasižiūrėti, ką jis gali“, – apie lūkesčius Palangos 1006 km maratone kalbėjo „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komandos lenktynininkas M. Matukaitis.

Automobilis turi 7 litrų darbinio tūrio variklį, pasiekiantį 512 AG ir 637 Nm – tai bus vienas galingiausių automobilių visame Palangos lenktynių maratone.

„Automobilį jau testavome „Nemuno žiede“ su standartine pavarų dėže. Jeigu išvažiuodamas iš posūkio supainiosi pavarą, nelabai pajusi – didžiulis sukimo momentas ištraukia. Dėl ilgų dėžės pavarų perdavimų santykių „Nemuno žiede“ aukštesnės pavaros nei ketvirta net nejungdavom“, – pasakojo lenktynininkas.

Standartinis šios modifikacijos „Corvette C6 Coupe Z06“ sveria 1 420 kg, tačiau amerikiečiai pasirūpino, kad šis skaičius būtų kiek įmanoma mažesnis. Platforma – aliumininė, priekinis bei galinis buferis, kapotas, durys – plastikiniai, priekiniai sparnai pagaminti iš anglies pluošto, galiniai sparnai – iš stiklo pluošto. Tačiau išėmę saloną ir sumontavę saugos lankus, komandos nariai turėjo progą džiaugtis – amerikietiškas kupė palengvėjo iki 1 340 kg.

„Man atsisėdus, svorio balansas tarp ašių yra 50:50, skiriasi tik gramais. Geriau tikėtis nelabai įmanoma. Tai reiškia, kad jau gamykloje automobilis suprojektuotas puikiai, tik reikia jo nesugadinti“, – juokėsi M. Matukaitis, kurio kasdienė veikla – vadovavimas alaus daryklos rinkodaros skyriui.

Svarbu ne greitis, o ištvermė

Kitas M. Matukaičio „Aurum“ 1006 km lenktynėse vairuojamas automobilis – „Dynami:t Energy by CBet“ komandos trečios serijos BMW. Kaip sako pats sportininkas, kol kas greitesnis už „Corvette“ posūkiuose, bet atsiliekantis tiesiojoje. Tačiau specifinei Palangos trasai labiau aktuali galia: čia yra kelios vietos, kur bėgėtis reikia kone sustojus, o posūkius atstoja užvažiavimas ir nuvažiavimas nuo viaduko bei dirbtinės lėtėjimo zonos. Vis tik svarbiausia, pasak lenktynininko, yra neperspausti.

„Palangoje reikia važiuoti ne tik greitai, bet ir protingai. Bandymas įvažiuoti greičiausią ratą ne visada duoda rezultatą – jau esame iš savo klaidų pasimokę, kad taip daryti neverta. Reikia mąstyti strategiškai, tam tikrose vietose patausoti automobilį, pasiekti finišą ir tada jau žiūrėti, kokią ten vietą užėmei“, – apie taktiką lenktynių metu pasakojo M. Matukaitis.

Prie „Chevrolet Corvette“ vairo jis pamainomis sėdės kartu su Tadu Aganausku, Karoliu Gedgaudu ir Drew Hollandu, o BMW 3 vairuotojo vieta dalinsis su Aurimu Mištautu, Danu Azikejevu ir Mindaugu Jankausku. Visi – patyrę žiedinių lenktynių dalyviai.

„GT Open“ klasėje „Chevrolet Corvette“ varžysis su trimis „Lamborghini Huracan ST“ bei vienu „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliu. BMW 3 varžysis gausesnėje TC2 klasėje, jų varžovai – nuo kitų BMW automobilių iki „Honda Civic“, „Peugeot 308“ bei „Subaru BRZ“.

Dvidešimtosios „Aurum 1006 km lenktynės“ prasidės jau artėjantį trečiadienį – Palangos stadione komandos atliks techninę bei administracinę komisijas. Ketvirtadienį vyks pirmosios treniruotės ir iškilmingas varžybų atidarymas Palangoje, Vytauto gatvėje, penktadienio popietę vyks maratoninių lenktynių kvalifikacija, o vakare – „Gera Dovana Drift“ Lietuvos ir Baltijos šalių „drifto“ čempionatų etapai. Šeštadienį, tradiciškai 12 val., prasidės pagrindinės maratoninės lenktynės.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas