Marius Grinbergas 2011 m. sausio 23 d. 19:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas verslininko tikslas - 100 taškų per mačą

“Vėl tas pilvūzas mums primėtė”, - burbteli krepšinio mėgėjai, aikštėje susidūrę su Rolandu Dovidaičiu, kurio pavardė gali atsidurti rekordų knygoje.

R.Dovidaitis (trečias iš kairės) garsėja taiklia ranka.
KKML nuotr.
R.Dovidaitis (trečias iš kairės) garsėja taiklia ranka.

Per vienerias rungtynes vienas žaidėjas metė 124 tritaškius. Prašymas registruoti šį pasiekimą jau pasiekė Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros “Factum” atstovą.
 

Tokį neįtikėtiną rezultatą pasiekė žmogus, kuris iš esančių aikštėje dažnai būna mažiausiai panašus į krepšininką – 176 cm ūgio 103 kg svorio 45 metų Rolandas Dovidaitis.
 

Sporto pasaulyje šis verslininkas labiau žinomas kaip įvairių sporto šakų rėmėjas ir Lietuvos golfo federacijos prezidentas.
 

Bičiulių rate R.Dovidaitis garsėja ne tik geru humoro jausmu, bet ir pomėgiu priimti įvairiausius iššūkius. Ši savybė ir lėmė, kad per Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) rungtynes verslininkas beveik vienas atakavo varžovų krepšį.
 

R.Dovidaitis neslepia – jei ne buvę krepšinio profesionalai,  irgi vilkintys “Top Sport-Arx Baltica” ekipos aprangą, rekordas tikriausiai būtų nepasiekiamas.
 

Nes buvę LKL klubų žaidėjai Gintaras Staniulis, Vaidas Jurgilas, Vaidas Stiga, Dainius Staugaitis ir kiti žino, kaip padaryti, kad jų komandos draugas galėtų laisvas atakuoti krepšį.
 

“Jau kokius penkerius metus dalyvaujame Europos ir pasaulio dirbančiųjų sporto žaidynėse. Išmaišėme daugybę šalių. Mūsų kompanija – puiki, mėgstame pajuokauti. O aš mėgstu mėtyti tritaškius. Ir pataikau. G.Staniulis man net pralaimėjo kelionę į bet kurią pasaulio šalį. Tada Kroatijoje žaidėme su lenkais. Jis man pasiūlė: “Jei per pataikai penkis tritaškius, tau kelionė”. Pataikiau”, - pasakojo R.Dovidaitis.
 

Kai verslininkas nesenai per vieną mačą metė apie 50 tritaškių, komandos draugai pasiūlė: “Darom rekordą”. Vyrai sukirto rankomis. Iš ko, R.Dovidaitis neatskleidžia: "Būtų nesolidu". Tik paaiškina, kad pagrindinė lažybų sąlyga buvo 20 arba daugiau taiklių tritaškių bei pergalė. Tik vėliau nuspręsta, kad galima pasiekti ir tolimų metimų kiekio rekordą.
 

KKML veteranų (per 35 metus) lygos rungtynėse, kurios vyko “Atžalyno” vidurinės mokyklos salėje, “Top sport-Arx Baltica” praėjusį savaitgalį 103:70 įveikė “Eltel-Network”ekipą. R.Dovidaičio statistika šiame mače: 73 taškai, 1 iš 3 baudų, 0 iš 1 dvitaškio ir 24 iš 124 tritaškių. Naudingumo balas – minus 30.
 

Kad toks pasiekimas neliktų tik rungtynių protokole ir žaidėjų atmintyje, “Top sport-Arx Baltica” nariai jau prieš mačą pasidomėjo, ko reikia, kad būtų galima oficialiai registruoti Lietuvos rekordą.
 

“Pagrindiniai reikalavimai – kas viskas vyktų pagal FIBA taisykles, statistika rašoma pagal visus reikalavimus. Viskas taip ir vyko. Nėra jokių faktų, kad kažkas tai padarė daugiau kartų. Todėl nematau kliūčių registruoti šį rekordą. Bet viskas spręsis per agentūros posėdį”, - paaiškino “Factum” atstovas Laimis Bratikas.
 

Dar vieną įspūdingą rezultatą pasiekė visa “Top sport-Arx Baltica” komanda – atkovojo net 108 kamuolius.
 

 

Ar sunku buvo pasiekti rekordą?, - paklausėme R.Dovidaičio.

Pirmajame kėlinyje man liūdnoka buvo, nepataikiau pirmų 19 metimų. Salės grindys nelygios, lankas lūžęs. Tikrai ne pati palankiausia vieta rekordui. Bet jau buvome užsidegę, nebegalėjome sustoti. Dėl prastos salės pradžioje nesisekė pataikyti. Sunku žaisti, kai muši kamuolį į grindis, o jis atšoka į kitą pusę, nes grindys nelygios. Bet paskui prisitaikiau.
 

Per minutės pertraukėles tarėmės,kaip apgauti varžovus, kad ant manęs taip nepultų. Maniškiai trigubas ir keturgubas užtvaras statė, kad kuo greičiau galėčiau išmesti kamuolį. Jei nepataikydavau, komandos draugai atkovodavo kamuolį ir vėl man mesdavo.
 

Varžovai greitai susigaudė, koks yra jūsų tikslas?

Tik antrajame kėlinyje. Prieš tai pamatęs, kad ant manęs puola, atiduodavau kamuolį komandos draugams, jie surengdavo porą atakų ir sutrikdydavo varžovus. Rungtynių pabaigoje juodai mane užspaudė. Be to, ir jėgos jau ėmė sekti – ne juokas tiek kartų mesti.
 

Ar varžovai nepyko dėl tokio jūsų komandos žaidimo?

Pyktelėjo. Kai suprato, kas vyksta, šiurkščiau pradėjo žaisti, per rankas daužyti. O aš mėčiau ir iš devynių metrų, ir iš toliau. Ir kabliu bandžiau. Esu pataikęs ir taip, bet šįkart nepavyko. Turėjau daugiau baudų mesti, bet pražangų prieš mane beveik nefiksavo. Tik vieną kartą mečiau tris baudas, vieną pataikiau.
 

Esate Lietuvos golfo federacijos prezidentas. Ar nerengiate panašių lažybų golfo laukuose?

Golfas – subtilesnis, lėtesnis žaidimas, visai kitas specifika. Juk negali lažintis, kad iš pirmo smūgio pataikysi į duobutę. Nes už tai jau automobiliai dovanojami. Kaip tik norime tokį prizą padaryti per federacijos taurės varžybas gegužės viduryje Klaipėdos aikštyne. Kas pataisys vienu smūgiu į duobutę, gaus automobilį. Pasaulyje iš milijono smūgių tik vienetai pataiko.
 

Ar po rekordinių rungtynių nesisapnavo, kad metate tritaškius?

Ne.Visi tikėjausi, kad nepakelsiu rankų. Bet netrukus vėl žaidžiau. Nes mes ir Sabonio centre žaidžiame. Arvydas kai grįžta į Lietuvą, visada prisijungia. Du kartus per savaitę susirenkame. Ten atsigaunu – nereikia daug bėgioti, tik mėtyti. Visi žino, kad mėgstu mėtyti, tai labai nepyksta.
 

Kokio rekordo sieksite dabar?

Kalbėjome, kad reikėtų per rungtynes įmesti 100 taškų. Bet tam reikia rimčiau ruoštis, numesti svorio, pagerinti fizinę formą. Nedaug jau ir trūksta. Ypač turint tokią komandą, kuri man užtikrina metimo laisvę. Anksčiau net gaudavau velnių, kad nemetu.
 

Kai žaidžiame “Rotary” klubo sporto žaidynėse, varžovai vis sako: “Tas pilvūzas vėl mus užmėtė”. Kai tenka rungtyniauti gatvės krepšinio varžybose Palangoje, Basanavičiaus gatvėje, turiu savo mėgiamą vietą. Atsistoju ant tokio šuliniuko dangčio, man atmeta G.Staniulis arba V.Jurgilas, taukšt ir yra.
 

Jūsų taiklumu nepakenkė, kad tritaškio linija pernai buvo atitraukta toliau nuo krepšio?

Man į naudą. Nes visada metu iš toliau. Aš metu ne iš riešo. Kurie riešu pasuka kamuolį, tiems sunkiau. Mano technika kitokia. Bet visi pripažįsta, kad labai greitai išmetu kamuolį.

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas