Linas Jaurys 2019 m. rugpjučio 14 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Budapešte 25 kartus skambėjo Lietuvos himnas

25 aukso, 18 sidabro, 19 bronzos medalių. Tokį rekordinį medalių kraitį iš Europos „Makabi“ žaidynių Vengrijos sostinėje parsivežė Lietuvos delegacija.

Makabiada Budapešte.
Makabiada Budapešte.
   
Net 62 iškovoti apdovanojimai – geriausias mūsų šalies atstovų pasirodymas pasaulio arba Europos makabiadoje. Lietuviams šis laimėjimas užtikrino penktąją vietą medalių lentelėje tarp 35 juos iškovojusių šalių.

„Iki šiol per visas 16 žaidynių, kuriose buvome dalyvavę, laimėjome 91 medalį. O šįkart iškovojoje net 62 per vieną makabiadą. Tai neįtikėtinas rezultatas“, - džiaugėsi Lietuvos sporto klubo „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas, vadovavęs šalies delegacijai Budapešte. Ją sudarė 30 narių.
 
Lietuvos sportininkai iš viso pelnė net 81 apdovanojimą. Bet galutinėje įskaitoje buvo skaičiuojami tik asmeninėse bei drauge su savo šalies atstovais dvejetų ir komandų varžybose iškovoti apdovanojimai. O Lietuvos rinktonės nariai nemažai kartų ant garbės pakylos kopė su kitų valstybių sportininkais sudarė dvejetus ar estafečių ekipas.

Liūto dalį apdovanojimų Vengrijos sostinėje Lietuvai iškovojo plaukikai. Net 22 nuskynė broliai Fadejevai. Andrejaus sąskaitoje 12 medalių (3 aukso), Aleksejaus – 10 (5 aukso).

Jaunių grupėje Erika Filipavičiūtė iškovojo 13 medalių,  Kamilė Ilijonskytė – 8, Kristijonas Šreiberis ir Robertas Nikitinas – po 11. 

Kiekvienoje rungtyje vyko po vieną plaukimą. Jo rezultatas buvo skaičiuojamas galutinėje kiekvienos amžiaus grupės įskaitoje. 

„Plaukikai atvažiavo su trenere Oksana Sinkevič ir visas dienas iki varžybų išnaudojo treniruotėms. Lietuvos atstovai nutarė dalyvauti beveik visose įmanomose rungtyse, tad kiekvienas startavo nuo 12 iki 16 kartų asmeninėse ir estafečių distancijose“, - pasakojo S.Finkelšteinas.

Fechtuotojas Alanas Rinkevičius iškovojo aukso medalį asmeninėje įskaitoje ir vieną aukso bei  sidabro apdovanojimus komandų varžybose su Švedijos sportininkais.

Badmintono asmeninėse varžybose lygių neturėjo Vitalija Movšovič ir Markas Šamesas. Pastarasis su Danieliu Tarachovskiu iškovojo sidabro medalį vyrų dvejetų turnyre. V. Movšovič kartu su ukrainiete Natalija Rutgauzer užėmė antrąją vietą moterų dvejetų varžyboss, o su D.Tarachovskiu pelnė bronzą tarp mišrių porų.

Moterų teniso turnyrą laimėjo 18-metė Alisa Gaivoronskytė. Po pertraukos į oficialias varžybas grįžusi Lietuvos sportoninkė nepateko tarp pajėgumo numerius gavusių žaidėjų, tad pakeliui pergalės link ji įveikė ne vieną favorite laikytą tenisininkę.  Dar vienas auksas jai atiteko dvejetų varžybose, kuriose vilnietė žaidė drauge su vokiete.


Amžiaus grupėje virš 55 metų Europos „Makabi“ žaidynių teniso čempionės titulas atiteko S.Finkelšteino žmonai Valentinai. Ji užėmė trečiąją vietą, bet finale žaidė Argentinos ir PAR atstovės, o ne Europos sportininkų rezultatai makabiadoje buvo skaičiuojami tik galutinėje medalių įskaitoje, tuo tarpu žaidynių nugalėtojais ir prizininkais būdavo tituluojami europiečiai. 

Staigmeną pateikė 15-metė stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė. Europos jaunučių ir jaunių bei daugkartinio Lietuvos suaugisųjų čempiono Mirono Krejerio anūkė, dalyvaudama suaugusiųjų turnyre, laimėjo bronzos medalį.
 
Ne mažesnę staigmeną, anot S.Finkelšteino, pateikė jauniausias makabiados dalyvis, 10 metų šachmatininkas Danielis Šeras. Šiaulietis užėmė ketvirtąją vietą tarp jaunių iki 18 metų, tarp kurių buvo tarptautiniai meistrai ir didmeistriai. 

„Tai neįtikėtinai talentingas vaikas. Jis ne tik gerai žaidžia, bet ir yra labai komunikabilus, protingas, smalsus. Danielį treniruoja jo tėvas Eduardas Šeras“, - sakė Lietuvos „Makabi“ vadovas.

Sidabrą Budapešte iškovojo ir kartų kaitą išgyvenanti Lietuvos mažojo futbolo komanda. Jos žaidžiantysis treneris – Arūnas Šteinas.

Makabiados dalyviai Budapešte buvo apgyvendinti viešbučiuose ne bendromis delegacijomis, bet suskirstyti pagal sporto šakas. O visų šalių jaunimas buvo įkurdintas drauge. Būtent jauniesiems sportininkams per „Makabi“ žaidynes skiriama daugiausia dėmesio. Jiems parengiama turininga programa, ekskursijos, paskaitos. Jos vyksta anglų kalba.

S.Finkelšteinui didžiausią įspūdį paliko pamaldos didžiausioje Europos sinagogoje, kuriose penktadienio vakarą susirinko visi žaidynių dalyviai. Šabato vakarienės tą vakarą vyko ir kiekviename viešbutyje, kuriame buvo įsikūrę „Makabi“ atstovai.

Įspūdingiausią Lietuvos žydų pasirodymą makabiados istorijoje įamžino drauge su delegacija vykęs operatorius. Jis kuria filmą, kuris rudenį bus parodytas per Lietuvos „Makabi“ atkūrimo 30-mečio šventę. 

Pasaulinės ir Europos „Makabi“ žaidynės keičia viena kitą kas dvejus metus. Lietuvos žydai pasaulinėje makabiadoje debiutavo 1989 m. Jie buvo pirma mūsų šalies sportinė delegacija, per oficialias tarptautines varžybas nešusi Lietuvos trispalvę.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas