fkvilnius.lt 2019 m. rugpjučio 15 d. 13:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas

FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“

E.Monteiro.
fkvilnius.lt nuotr.
E.Monteiro.
Jau rugpjūčio 25 dieną FK "Vilnius" futbolo šventės metu vilniečiams pristatys savo futbolo mokyklos konceptą. Klubas nuo rugsėjo 5-10 metų vaikams žada pasiūlyti ir anglų kalba vykdomus futbolo užsiėmimus.

Erickas Monteiro Quirino ką tik įsijungė į klubo mokyklos trenerių gretas. Treniravimo patirties dirbant su jaunimu E. Monteiro jau spėjo sukaupti tiek gimtojoje šalyje, tiek Anglijos futbolo klubuose.

Treneris turi Anglijos FA futbolo trenerio licencija ir žada visą vertingiausią darbo patirtį panaudoti dirbant su į "Vilniaus" futbolo mokyklą įsijungsiančiais jaunaisiais žaidėjais.
 
Galite trumpai prisistatyti ir papasakoti apie savo ryšį su futbolu?
Esu Erickas Monteiro Quirino, pusiau brazilas, pusiau - portugalas. Užaugau Brazilijoje, kur futbolas yra antroji šalies religija, kuri vienija visą šią didelę šalį. Tai atrodo kiek kurioziška, bet kai rinktinė žaidžia pasaulio čempionate, ta diena, dažniausiai, visiems būna išeiginė. Mes anksčiau baigiame darbus, arba į juos net nevykstame, visos parduotuvės, kavinės užsidaro anksčiau...
 
Kur teko dirbti ir tobulinti save, būtent su futbolu susijusioje veikloje?
Brazilijoje baigiau edukologiją, susijusią su sportu. Jau studijuodamas ten dirbau futbolo treneriu. Po studijų gavau kvietimą atvykti dirbti į vieną iš Anglijos futbolo klubų, ten dirbau dvejus metus. Anglijoje gavau futbolo trenerio licenciją. Dirbdamas Anglijoje supratau, kad šių šalių futbolas visiškai skirtingas. Brazilijoje mes daug daugiau improvizuojame, Anglijoje taktiniai aspektai yra daug svarbesni. 
 
Kada supratote, kad futbolo trenerio darbas yra jūsų pašaukimas?
Brazilijoje mes visi mylime futbolą, bet ne visi esame tiek gabūs, kad taptume profesionaliais žaidėjais, bet mes vis tiek mylime šį žaidimą ir visi skirtingai stengiamės prie to prisidėti. Mano kelias buvo universitetas. Ten studijavau trenerio specialybę pasirinkęs futbolo pakraipą, tada ir supratau, kad tai tikrai skirta man.
 
Lietuvą visi žino kaip krepšinio šalį. Kodėl nusprendėte čia atvykti ir treniruoti būtent čia?
Į Lietuvą atvykau pernai kaip turistas ir iškart įsimylėjau šią šalį. Man čia patiko viskas: aplinka, kultūra, unikali kalba, Vilnius, kuris yra palyginti nedidelis, bet labai žavus miestas. Po dvejų metų Londone man reikėjo kažko mažesnio ir ramesnio savo gyvenamajai  vietai. Taigi, atvykus čia, aš radau viską, ko man tuo metu reikėjo. Grįžęs atgal pradėjau mokytis lietuvių kalbos, ieškotis būsto Vilniuje ir taip atsikrausčiau čia.



Ką esate girdėjęs apie FK „Vilnius“ ir kodėl nusprendėte prisijungti būtent į šią komandą?
Man labai patiko projekto vizija. Auginti futbolininką nuo mažų dienų, stebėti jo pažangą, motyvaciją, norą žaisti. Taip, tai dar tik šio projekto pradžia, bet aš matau jo tęstinumą, tas man ir patiko. Taip, galbūt Lietuva ir nėra futbolo šalis, bet pamažu visi kartu galime keisti šį požiūri, tik tam reikia laiko ir tokių projektų, kokį šiuo metu kuria FK „Vilnius“.

Jau netrukus startuos FK "Vilnius" futbolo mokykla, visi vaikai gali atvykti nemokamai išbandyti treniruotes. Kaip manote, kas svarbiausia šiose pirmose treniruotėse?
Svarbiausia ne tai, ką gali pasiūlyti klubas, bet visų pirma, ar vaikui patinka tai, ką jis daro, ar ne. Jei jis turi aistrą ir motyvaciją, jis pats padarys viską, kad ateitų į treniruotes, varžybas. Jis atiduos visas savo jėgas. Aš kaip treneris, turiu parodyti vaikui galimybes, mokyti jį, padėti jam tobulėti ir judėti toliau. Jei mes, treneriai savo darbą atliksime gerai, manau, vis daugiau ir daugiau vaikų ateis sportuoti. Ir ne tik į FK "Vilnius".
 
Ką turi pasiūlyti treneris ir futbolo mokykla vaikui iki 10 metų, kad jam patiktų ir jis pamėgų šį sportą?
Iki 10 metų labai svarbu vaiką išmokyti technikos, bet taip pat jam reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.
 
„Vilnius“ vykdys futbolo treniruotes anglų kalba. Ar nebijote, kad vaikai jūsų nesupras? Ar manote, kad futbolo kalba lengvai suprantama visiems?
Manau, kad sporto kalba suprantama visiems. Ji gera tuo, kad jei vaikas nesupranta, kuomet jam tik pasakoji, visada gali parodyti. Vaikams tai gera proga ne tik pramokti anglų kalbos, bet ir gauti pamokų iš trenerių, kurie dirbo ne tik Lietuvoje.

Kodėl vaikai turėtų pasirinkti būtent futbolą kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą?
Manau, tai labiausiai nenuspėjamas sportas, kur abi komandos turi vienodus šansus laimėti, o tu turi padaryti viską, kad padėtum savo komandai iškovoti pergalę. Štai kas mane labiausiai žavi futbole, manau, tas patinka ir vaikams.
 
Jau rugpjūčio 25 dieną klubas organizuoja didelę šventę visai šeimai, kurioje bus pristatoma nauja futbolo mokykla. Kodėl verta atvykti ir dalyvauti šiame renginyje kartu su visa šeima?
Vaikų laukia galybė pramogų, prizų, žaidimų, taip pat "vienas prieš vieną" turnyras. Kol brolis ar sesė žais, kiti šeimos nariai tikrai atras sau smagios veiklos. Visi turėtų atvykti pasilinksminti, pamatyti, kas yra futbolas ir kokia smagi gali būti atmosfera futbolo stadione.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas