tornadas.lt 2011 m. sausio 24 d. 15:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuskriaustos krepšinio mokyklos kyla į kovą

Kauno savivaldybė pinigų pažadėjo tik Arvydo Sabonio krepšinio centrui, tad kitų privačių krepšinio mokyklų atstovai irgi ketina prašyti po milijoną.

tornadas.lt nuotr.
Praėjusią savaitę Kauno miesto Savivaldybė spręsdama biudžeto klausimus nutarė Kauno „Žalgirio“ ekipai skirti 5 milijonus litų, o krepšinio klubui „Kaunas“ ir Arvydo Sabonio krepšinio centrui po vieną milijoną litų. Būtent didelės pinigų sumos skyrimas A. Sabonio KC papiktino kitas Kauno privačias krepšinio mokyklas. Kaip teigia mokyklų atstovai, jie iš miesto nėra nieko gavę, o čia laisva ranka buvo skirtas milijonas.

„Mes visą šitą situaciją sužinojome tik iš interneto ir tikimės, kad Kauno valdžia viską dar paaiškins. Jeigu tas faktas yra tikras ir kitaip nebus, tada labai gaila, kad Kaune yra tokia valdžia. Daugelis yra išrinkti ne pirmą kadenciją ir jie turi žinoti kas Kaune vyksta, kas yra vaikų krepšinis ir kokios mokyklos tame dalyvauja.

Taryba išskyrė vieną mokyklą, nors Kaune jų yra žymiai daugiau, - piktinosi, „Perkūno“ krepšinio mokyklos direktorius Rimas Navickas. - Tikimės, kad valdžia paaiškins, kodėl vieniems skiriamas milijonas, o kiti nemato nieko. Kauno vaikų krepšinis yra geriausias Lietuvoje, tačiau, jeigu tokie sprendimai priimami, vadinasi kitos krepšinio mokyklos nereikalingos“.

„Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovybei pritarė ir kitos laikinosios sostinės krepšinio mokyklos.

„Šią situaciją vertinų labai neigiamai, - teigia „Tornado“ krepšinio mokyklos prezidentas Kęstutis Naruševičius. - Man pikta, kaip eiliniam piliečiui. Ką mes išrenkame į Kauno miesto savivaldybės narius? Man atrodo, kad jie nežino kad Kaune be A. Sabonio KC veikia dar trys krepšinio mokyklos. Dvi iš jų vaikų skaičiumi su saboniukais yra vienodos. Man tikrai yra pikta ir tokį sprendimą galiu komentuoti vienareikšmiai – tik neigiamai. Savivaldybės nariai bent jau galėtų pasidomėti, kas vyksta mieste, kokios mokyklos dar yra ir galėtų paskelbti konkursą tam, kad visos Kauno krepšinio mokyklos galėtų pretenduoti į tuos pinigus“.

„Manau, kad turėtų būti Kauno krepšinio mokyklų dialogas su miesto savivaldybe. Tai vyksta ne tik šiais metais, tai vyksta daugybę metų. Mes nuolat ko nors prašydami iš savivaldybės atsimušame į sieną. Esame prašę tokių paprastų dalykų, kaip padėti  rengiat tarptautinius turnyrus į kuriuos atvažiuoja dvidešimt užsienio komandų du kartus per metus. O kaip paramą gavome poperinių diplomų, kuriems gauti reikėjo pristatyti didžiausią pluoštą dokumentų. Mes iš savivaldybės negauname nieko. Aš nežinau, tačiau, mano nuomone, čia yra tik vienos Kauno krepšinio mokyklos protegavimas. O kaip padalinti tuos pinigus? Čia turėtų būti diskusija. Nesakau, kad turėtų būti po lygiai, tačiau galėtų būti arba pagal pasiekimus, arba pagal vaikų skaičių ar dar pagak kažkokius kriterijus. Turėtų susėsti visų krepšinio mokyklų vadovai ir surasti bendrą sprendimą su tarybos nariais“, - dėstė K. Naruševičius.

A. Sabonio KC sportuoja apie 500 vaikų, o kitose trijose privačiose Kauno krepšinio mokyklose - 1200. Tačiau jie dėl miesto tarybos sprendimo geresnių sąlygų sportuoti neturės.

„Tai, kad Kauno miesto savivaldybė davė pinigų tai yra labai gerai, tačiau, kad taip labai netikėtai skyrė pinigų, manau, labai neteisinga, - kalba „ABC“ krepšinio mokyklos prezidentas Arūnas Juknevičius. - Turėtų būti kažkokie kriterijai: kam, kada, kaip ir už kiek. O čia buvo taip: paprašė ir prašau, imkite vieną milijoną. Taip manau, neturėtų vykti. Taip pat vertinu neigiamai.

Jau dvidešimt Nepriklausomybės metų, o vis niekaip nesugeba sukurti užklasinės veiklos krepšelio. Tai yra antra neteisybė. Yra valdiškos mokyklos, kurios gauna finansavimą iš valstybės ir yra privačios iniciatyvos krepšinio mokyklos, kurios negauna nieko. Ta pati A.Sabonio krepšinio mokykla anksčiau nieko negaudavo. Tai irgi yra neteisinga. O dabar neteisybė toliau gilėja, nes vieni vaikai gauna iš valstybės, o kiti negauna nieko. Čia ir Seimas, kuris turėtų priimti kitokius įstatymus, delsia ilgai. Kaune yra apie 2500 krepšinį žaidžiančių vaikų, o A.Sabonio krepšinio mokykloje sportuoja apie 500 vaikų ir jie gavo milijoną litų. Tokiu būdu, kiekvienam jų vaikui skiriama po 2000 litųKauno miesto meras, komentuodamas šią susidariusią situaciją, kalbėjo apie norą padėti garsiam Lietuvos krepšininkui Arvydui Saboniui.

„A.Sabonio krepšinio centras yra privati krepšinio mokykla ir mes keliame tikslą, kad tie mokesčiai renkami iš vaikų būtų adekvatūs. Kitose krepšinio mokyklose yra daug mažesni mokesčiai vaikams, jiems reikia mokėti tik 40– 50 litų, o A. Sabonio KC auklėtiniams reikia mokėti apie 150 litų. Pats Arvydas skundžiasi, kad nebegali išlaikyti visos mokyklos, judama link to, kad greičiausiai savivaldybė taps A. Sabonio KC dalininke“, - kalbėjo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Privačių Kauno krepšinio mokyklų atstovai dabar taip pat žada taip eiti į savivaldybę ir prašyti milijonų.

„Mes dabar irgi ruošiamės paprašyti, žiūrėsim kas bus, - juokėsi „ABC“ krepšinio mokyklos prezidentas.  - Anksčiau niekada neduodavo, tai nebūdavo net tokios minties paprašyti. Aš nesuprantu to paprašymo, Paprašė ir davė? Yra juk ir kitos sporto šakos, ne tik krepšinis. Jeigu yra tam tikros tikslinės lėšos, skirtos vaikų krepšiniui, tai iškviestų visas Kauno krepšinio mokyklas ir tada mes jau tikrai suderintume kažkokius kriterijus, pagal kuriuos tuos pinigus reikėtų padalinti.

Kitas kelias, kad Kauno savivaldybė paskelbtų kažkokius kriterijus ir mes bandytume pagal juos gauti tam tikrą dalį paramos. Kuo tas vaikas yra kitoks, jeigu jis eina į A.Sabonio KC? Ir kuo jis skiriasi,  jei neina? Juk vaikas lygiai toks pats ir jo tėveliai lygiai tokie patys mokesčių mokėtojai. Tai, kodėl vienas vaikas paremiamas, o kitas ne? Galbūt reikia paremti talentingesnius vaikus ar geriau dirbančias mokyklas? Aš su tuo sutinku, tačiau privalo būti aiškūs kriterijai“.

„Būtinai artimiausioje ateityje reikės nueiti į savivaldybę ir prašyti pinigų, - liūdnai ironizavo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius. -  Aš negaliu teigti, kad niekas nėjo. Mes tikrai ėjome. Bandėm prašyti, kad mums kokias nors patalpas suteiktų, tačiau atsimušėme į sieną. Kai mes susikūrėme 2001 metais, tada po metų mums sakė, kad jūs išgyvenkite penkerius metus. Mes tuos penkerius metus išgyvenom, toliau bandėme. Mes neprašėme milijono, neprašėme tūkstančių, o prašėme tik turnyrui paramos, tačiau ir tai negavome. Juokingai skamba, kai devynerius metus iš savivaldybės nieko negauni, turi puse tūkstančio vaikų, dešimt trenerių ir skaudu, kad tarybos nariai net nežino ar net nepasidomi, kas čia vyksta. Arba jie žino ir daro atvirkščiai. Mes neprieštaraujame, kad A.Sabonio KC gautų paramą, bet mes norime, kad bent jau būtų lygios teisės, juk yra konkurencingumo įstatymas“. 

Kaip pasakoja „Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovas, jeigu savivaldybė taip dosniai visoms krepšinio mokykloms dalins pinigus, tai kauniečiai neturės lygių visoje Lietuvoje.

„Dabar jau matyt visi turime eiti ir prašyti po milijoną. Šiandien valdžia deklaruoja, kad pinigų nėra, tačiau, atėjus ir paprašius milijono, jis atsiranda. Tai tada ir mes eisime prašyti ir žiūrėsime, kuo tai pasibaigs. Bus labai malonu, jeigu visiems duos. Neturėsime tada lygių Lietuvoje“, - kalbėjo R. Navickas.

„Mes esame prašę Kauno tarybos per sporto skyrių, tačiau niekada nieko nesame gavę. Nežinome, kad galima tiesiai kreiptis į tarybą ir gauti milijoną. Mes civilizuotai bendraujame per sporto skyrių, bet kaip minėjau, nieko negauname. Motyvai? Krizė, nėra pinigų, o čia staiga atsiranda milijonas apie kurį niekas nieko nežinojo.

Manau, jeigu tas milijonas iš tikrųjų atsirado, tai yra geras dalykas, nes tie pinigai keliaus vaikų sportui. Bet tada turėtų būti ir kažkoks paskirstymo principas, kad galėtume įvertinti visų Kauno krepšinio mokyklų darbą. Valdžia turėtų į visus žiūrėti vienodai ir padėti visiems“, - tikina „Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovas.

Kauno meras teisinosi, kad toks tarybos sprendimas yra tik siūlymas. Pasak jo, kol kas niekas nenuspręsta.

„Reikės pasidomėti kitomis privačiomis Kauno krepšinio mokyklomis. Čia yra rekomendacinio tipo sprendimas, biudžete tos sumos neatsispindi. Mes deklaravome tokią politinę valią, o paskui 2012, 2013 ir 2014 metais tuometinės tarybos turės konkrečiai apsispręsti“,  - teigia A. Kupčinskas.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas