Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 13 d. 17:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai

LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“

I.Navickienė (dešinėje) ir E.Kažytė Europos stalo teniso sąjungos kongrese
I.Navickienė (dešinėje) ir E.Kažytė Europos stalo teniso sąjungos kongrese
Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentė, Kauno „Gajos“ sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoja Inga Navickienė teigia, kad Lietuvoje stalo tenisą žaidžia apie 4 tūkst. žmonių ir ši sporto šaka yra populiari. 

Tačiau šie metai stalo tenisininkams nėra sėkmingi, o ir Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąrašuose tėra vienintelė kaunietė Rūta Paškauskienė. Bet didelį optimizmą kelia tai, kad Lietuvos stalo teniso lyderei auga gera pamaina.  

Lietuvos stalo teniso asociacijai vadovaujate antrus metus. Ar jau spėjote apsiprasti su prezidentės postu ir kaip sekasi vadovauti?, - paklausiau I.Navickienės.
Nespėjau, nes nebuvo kada apie tai galvoti. Užėmus šį postą, prasidėjo lyg koks maratonas: daugybė reikalų, sprendžiant vidaus ir tarptautinius reikalus. Kaip sekasi vadovauti, pačiai sunku save vertinti. LSTA lyg maža, tačiau joje susiduriu su įvairiais iššūkiais. 
 
Stengiuosi komunikuoti su visais besikreipiančiais, priimu ir vertinu kritiką kaip galimybę tobulėti. Asociacijos vykdomojo komiteto posėdžius rengiame kas mėnesį, juose kartu su komanda diskutuojame ir sprendžiame įvairius klausimus. Svarbu, kad turėtume bendrą tikslą ir kartu jo siektume.

Prieš porą metų Lietuvos stalo tenisas minėjo 90 metų jubiliejų, kurį dešimtmetį norėtumėte išskirti?
Manau, kad kiekvienas dešimtmetis buvo savaip svarbus. Nežinau kuo jį matuoti. Tikriausiai pasiekimais tarptautinėje arenoje. Ilgą laiką Lietuva buvo TSRS sudėtyje ir konkurencija buvo visai kita. 
 
2008–aisiais per Europos asmeninį čempionatą Rūtos Paškauskienės iškovotas aukso medalis buvo labai svarbus laimėjimas, o 2010-aisiais per Europos čempionatą ji pelnė net 3 medalius: auksą – moterų dvejetų ir du bronzos – asmeninėse ir mišrių dvejetų varžybose. 
 
Šį Rūtos dešimtmetį galima pavadinti aukso amžiumi. Praeitis mums malonus ir garbingas priminimas apie tai, kad nuo Lietuvos stalo teniso eros pradžios nuolat turėjome stiprių sportininkų, kuriais galime didžiuotis. Svarbu juos prisiminti, bet turime galvoti ir apie tai, ką darome šiandien ir kokią kuriame ateitį. 

Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąraše – vienintelė Rūta Paškauskienė, kuriai jau 42-eji, ji Lietuvai svarbiausiose metų varžybose atstovauja nuo 1994-ųjų. Kokia pamaina jai užaugo?
Taip, šiame sąraše tik viena sportininkė, bet olimpinės pamainos – trys. Tai - Medardas Stankevičius, kuris prieš ketverius metus atstovavo Europai pasaulio čempionate ir tapo planetos čempionu, o vaikinų dvejetų varžybose užėmė trečią vietą. Jau pirmame kvalifikacinių žaidynių atrankos etape jis pateko į 3–iąsias olimpines jaunimo žaidynes, o šiais metais  buvo pakviestas dalyvauti 2-ose Europos žaidynėse. Tiesa, aukštų vietų jaunasis sportininkas jose neiškovojo, nes konkurencija buvo ypač didelė. 

Kitą sezoną Medardas žais Vokietijos antroje Bundeslygoje, kurioje labai stiprūs varžovai ir komandos draugai. Tikimės, kad sportininko meistriškumas dar labiau išaugs.  

Kitos dvi stalo tenisininkės, patenkančios į olimpinės pamainos sąrašą - seserys Kornelija ir Emilija Riliškytės, treniruojamos praeityje garsios sportininkės Jolantos Prūsienė. Jos jau džiugina svariais pasiekimais.  

2018 –aisiais per Europos jaunučių čempionatą jos iškovojo šeštą vietą. Kornelija praėjusiais metais buvo pakviesta atstovauti Europos jaunučių rinktinei pasaulio čempionate, kur merginų dvejete pelnė bronzos medalį. 

Šiais metais jos jau žais jaunių grupėje, kur bus sunkiau iškovoti aukštas vietas. Bet, vadovaujamos atsidavusios trenerės ir būdamos itin darbščios, sesutės neabejotinai po poros metų atsidurs ir olimpinių kandidatų sąraše.

Geriausie Lietuvos stalo tenisininkai susibūrė Vilniuje ir Kaune, o ką galite pasakyti apie kitus miestus?
Pastaruosius 2-3 metus Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatuose ryškiai dominuoja Vilnius. Bet į atskirų amžiaus grupių rinktines patenka sportininkai iš kitų miestų: Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Mažeikių, Joniškio, Jonavos ir kt. 
 
Komandų varžybose pagal amžiaus grupes prizininkai išsidėsto skirtingai. Tačiau į didžiuosius Lietuvos miestus Vilnių ir Kauną atvažiuoja studijuoti sportininkai, todėl nori nenori šie miestai ir tampa susibūrimo vietomis.

Kokie Lietuvos stalo tenisininkams šie metai?
Prieš keletą dienų per LSTA vykdomojo komiteto posėdį analizavome mūsų stalo tenisininkų pasirodymą šių metų varžybose. 
 
Pasiekimai yra vieni prastesnių. Jaunių ir jaunučių užimtos vietos per Europos čempionatus apytiksliai svyruoja per kelis metus, o štai suaugusiųjų rinktinių nepatekimas į Europos koman dųčempionatą buvo skaudus smūgis. 
 
Nors moterų ir vyrų komandos pirmajame Europos čempionato atrankos etape pogrupiuose iškovojo pirmąsias vietas, abi ekipos nepraėjo antrojo etapo ir šių metų Europos komandinį čempionatą teko praleisti.
 
Dauguma rinktinių trenerių užimtas prastas vietas teisina tarptautinių varžybų patirties stoka. 
 
Iš tiesų konkurencija yra ypač didelė, dauguma Europos šalių nuolat dalyvauja tarptautinėse varžybose, kuriose renka ne tik reitingo, lemiančio skirstymą, taškus, bet ir kaupia patirtį. 
 
Gi Lietuvos sportininkai gali sau leisti nuvykti geriausiu atveju į dvejas varžybas, o suaugusiųjų pasirengimo lėšos buvo išnaudotos dalyvauti Europos komandų čempionato atrankos varžybose. O lėšų daugiau nenusimato. Visi žinome apie pasikeitusią Sporto rėmimo fondo finansavimo tvarką – pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatinimui, bet dideliam meistriškumui tai nepadeda.Kaip galvojate, ar stalo tenisas Lietuvoje populiarus, į kokią vietą pagal populiarumą jį įrašytumėte?
Lietuvoje stalo tenisą žaidžia apie 4 tūkst. žmonių. Todėl galiu drąsiai teigti, kad stalo tenisas yra populiari sporto šaka. Skirčiau jam 5-6 vietą. 

Asociacija vienija 36 narius, su kokiomis pagrindinėmis problemomis jie susiduria?
Pagrindinė problema - labai skiriasi komercinių klubų ir sporto mokymo įstaigų trenerių požiūris. Nerandame sąlyčio taškų. 
 
Komerciniai klubai pyksta, kad didelį dėmesį skiriame „savo rinktinėms“. Bet mes už jų pasiekimus gauname valstybės finansavimą. 
 
Asociacija organizuoja Lietuvos lygų komandų varžybas, kuriose dalyvauja visi norintys. Lygų sezonas prasideda spalio mėnesį, o baigiasi – balandį. Varžybos vyksta beveik kiekvieną savaitgalį. Tai tikrai nėra mažai.

Ar vis dar tokios masiškos asociacijos rengiamos 7 vyrų ir 3 moterų lygų varžybos, kiek komandų šiemet jose dalyvauja?
Varžybos vis dar rengiamos, tik jų lygis žemesnis, nes sportininkai išvyksta žaisti į užsienio klubus. 
 
Kol kas negaliu pasakyti tikslaus komandų skaičiaus, kadangi registracija dar vyksta. Tikimės, kad jėgas bandys apie 250 komandų. 

Kada prasideda stalo teniso sezonas ir kada jis baigiasi?
Prasideda rugpjūčio mėnesį Europos mini jaunučių čempionatu, o baigiasi liepą Europos jaunių ir jaunučių čempionatu. Atokvėpiui laiko lieka nedaug.
 
Koks jūsų, LSTA prezidentės, pagrindinis tikslas? 
Labai norėčiau asociaciją kilstelėti į aukštesnį lygmenį. Tai galėtume pasiekti organizuojant tarptautinius renginius: trenerių seminarus, tarptautines treniruočių stovyklas, tarptautines varžybas. Tada gal padidėtų trenerių ambicijos rengiant sportininkus.
 
Lietuvos stalo teniso asociacija priėmė sprendimą 2021 aisiais rengti Europos jaunių ir jaunučių TOP-10 pirmenybes Lietuvoje. 
 
Šių varžybų projektą Europos komandinio čempionato išvakarėse su  tarptautinių ryšių vadove Eglė Kažyte pristačiau Europos stalo teniso sąjungos Vykdomajai valdybai per kongresą.
 
Pristatant šias varžybas reikėjo suformuluoti keliamus tikslus, dėl ko mes norime jas rengti. Mums buvo ypač svarbu atkreipti didžiųjų valstybių dėmesį, kad ir mažosios šalys, nors ir su mažais biudžetais, yra šios šeimos narės. 
 
Mes norime, kad Lietuvoje, rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą. 
 
Šiais laikais sportas tampa vis daugiau komercinis ir reikia surasti būdų pritraukti ne tik stalo teniso mėgėjus, bet ir sudominti nesidominčius šia sporto šaka. 
 
Labai svarbu ir kokybiškai surengti tas varžybas. Tai - jau teisėjavimo sritis, kuri mūsų šalyje nėra tinkamai išvystyta. 
 
Mes tikimės, kad organizuojant aukšto lygio tarptautinius renginius ir pasikvietus į pagalbą užsienio teisėjus, bus galima nukreipti tinkama linkme mūsų šalies teisėjavimą. 
 
Dar viena priežastis, dėl ko norime rengti tokias varžybas – tai galimybė jose dalyvauti Lietuvos sportininkams, nes pagal varžybų taisykles, organizuojančiai šaliai suteikiama tokia teisė. 
 
Didžiausia kliūtis, su kuria susidursime organizuojant varžybas – grindų dangos įsigijimas. Kokybiška, pritaikyta stalo tenisui grindų danga yra būtina siekiant išvengti traumų per varžybas. 
 
Įsigiję šioms pirmenybėms dangą, mes ją naudotume ir per kitos Lietuvoje vykstančias varžybas. 

Kaip komisija įvertino mūsų pristatymą? 
Komisijos nariams patiko Druskininkai, nes viena iš užduočių – pristatyti ir savo kraštą, parodyti miestą kaip patrauklų turistams, tinkamą ne tik poilsiui, bet ir organizuoti sporto renginius. 
 
Bet sporto centras dar yra įrenginėjamas ir, nors jo infrastruktūra atitinka tarptautinius standartus, nėra galutinio vaizdo. 
 
Be mūsų nuomonės, dar buvo išklausyta Europos sąjungos generalinio sekretoriaus nuomonė, kuris lankėsi Lietuvoje 2018 ųjų rudenį ir įvertino šio centro tinkamumą rengti varžybas. 
 
Generalinio sekretoriaus atsiliepimai buvo mums palankūs. Džiugina tai, kad kai kurie komisijos nariai mielai pasiūlė mums savo pagalbą – organizaciniais patarimais, dangos įsigijimo ir kitais klausimais. 
 
Iki gruodžio mėnesio turime parengti išsamią šio renginio sąmatą ir sprendimo būdus, kaip padengsime visas susijusias išlaidas ir tik tada gausime leidimą organizuoti šias varžybas. 
 
Galime būti nepajėgūs įgyvendinti visus keliamus reikalavimus, todėl kreipsimės į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir prašysime padėti organizuoti šį tarptautinį renginį, nes tai - didelė atsakomybė tinkamai reprezentuoja šalį. 
 
Po Europos stalo teniso sąjungos suvažiavimo, kuriame buvo aptarti įvairūs klausimai, vyko Šiaurės Europos šalių susirinkimas. 
 
Šiam regionui priklauso 10 šalių. Susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas ieškoti bendradarbiavimo būdų ir stiprinti stalo teniso svarbą Šiaurės Europos šalių regione. 
 
2020–aisiais Lietuva pagal įsipareigojimus privalo surengti šių šalių čempionatą. Tai taip pat yra sudėtingos organizacine prasme varžybos, nes dalyvauja 10 šalių, apie 200 žaidėjų. 
 
Tos varžybos mums būtų tinkamas pasirengimo etapas Europos jaunių ir jaunučių TOP-10 pirmenybes rengti. 

Todėl, norėdami užmegzti naujus santykius ir įtvirtinti partnerystę su kitomis šalimis, padidinti sportininkų, trenerių bei teisėjų motyvaciją, siekdami suburti žmones, pagerinti organizacijos įvaizdį, sudominti rėmėjus. Ieškosime būdų organizuoti šias svarbias mūsų sporto šakai varžybas. 
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas