parateam.lt 2019 m. rugsėjo 16 d. 21:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikisi įšokti į Tokijo traukinį

Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.

E.Matakas ir M.Dvylaitis.
parateam.lt nuotr.
E.Matakas ir M.Dvylaitis.
Lietuvos plaukikai iš Londone vykusio 2019-ųjų pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionato namo grįžo tuščiomis: be medalių ir tiesioginių kelialapių į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes. 21-erių Edgarui Matakui tik vienoje iš trijų rungčių pavyko prasibrauti į finalą, o 23-ejų Mindaugui Dvylaičiui abu startai baigėsi atrankos varžybose. Vis dėlto regėjimo negalią turintys Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderiai nenusimena, nes atranka į paralimpiadą baigsis 2020-ųjų pavasarį.
 
E. Matakas (S11 klasė) iš prieš dvejus metus iš pasaulio čempionato Meksikoje atsivežė du medalius: auksą, pelnytą plaukiant 50 metrų laisvuoju stiliumi ir bronzą du kartus ilgesnėje distancijoje.
 
Šiemet Londone kauniečiui apginti pozicijų nepavyko. Pagrindinės 50 m laisvuoju stiliumi rungties finale kaunietis (27,28 sek.) buvo greitesnis už vieną varžovą ir liko septintas, o 100 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje neįveikė atrankos barjero ir galutinėje rikiuotėje užėmė 14-ąją vietą. 100 metrų peteliške rungtyje E. Matakas pasirodymą irgi baigė atrankoje – 9-oji vieta bendroje įskaitoje.
 
E. Mataką labiausiai nuvylė pasirodymas plaukiant 50 metrų laisvuoju stiliumi, nes jam nepavyko nei apginti pasaulio čempiono titulo, nei išvystyti tokio greičio, kokį demonstravo treniruotėse.
 
„Neatlaikiau psichologiškai. Pasirengimas buvo tobulas, jaučiausi labai gerai pasiruošęs fiziškai. Bet ne psichologiškai. To pasekmė – nepagerintas asmeninis rezultatas. Džiugu, kad patekau į finalą, aš ten važiavau ne vien to. Važiavau gerinti asmeninių rezultatų ir kilti aukštyn“, – sakė E. Matakas.
 
Pasak E. Matako, vienas pirmųjų žingsnių po trumpų atostogų bus vizitas pas sporto psichologą. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis viliasi, kad tai jam padės išvengti problemų kitą sezoną.
 
„Viskas prasideda prieš pat startą. Per apšilimą, rodosi, plaukiasi gerai, viskas tvarkoje. Bet, artėjant startui, galvoje prasideda kažkokios blokados, pamirštu, ką turiu daryti plaukimo takelyje. Tiesiog kraupu. Reikia dirbti su šiais dalykais, nes kitaip nieko gero nebus“, – atviravo E. Matakas.
 
 
E. Matakui tiesioginį bilietą į Tokijo paralimpines žaidynes būtų garantavusi 1-2 pozicijos pasaulio čempionate Londone. Dabar laukia planas B – kovoti dėl kuo aukštesnės vietos planetos reitinge, kuriame kitų metų vasarą reikės užimti ne žemesnę nei 11-tą poziciją.
 
„Mūsų skaičiavimais, dabar būsiu šeštoje reitingo vietoje. Į žaidynes patenka 11 sportininkų. Net neabejojame, kad būsime Tokijuje. Tiesiog norisi gerinti asmeninius rezultatus. Liūdina, kai tai nepavyksta“, – situaciją apibendrino trenerio Pauliaus Stankevičiaus auklėtinis.
 
Tuo pačiu keliu – per pasaulio reitingą – į Tokiją kitą sezoną bandys prasibrauti ir M. Dvylaitis (S11 klasė). Šis Ditos Kareckienės treniruojamas kaunietis praeitame pasaulio čempionate Meksikoje nuskynė bronzą plaukdamas 100 metrų krūtine, tačiau Londone į šios rugties finalą neprasibrovė ir liko 11-oje vietoje. M. Dvylaičiui finalas buvo nepasiekiamas ir plaukiant 100 metrų nugara – 13-ta pozicija galutinėje rikiuotėje.
 
„Buvau išsikėlęs tikslą patekti į Tokijo paralimpines žaidynes. Tai – viso mano gyvenimo, sportinės karjeros tikslas. Be abejo, niekad dar neprarasta. Reikės kibti į paskutinius šansus, į tai, kas dar liko. Kol kas tikslas dar neįvykdytas, dėl to apmaudu. Bet super žmonės tuo ir pasižymi, kad nugriuvę randa savyje jėgų atsistoti. Tai bandysime atsistoti ir kibti į paskutinius šansus“, – dėstė M. Dvylaitis.
 
Bene paskutinį šansą pagerinti pozicijas pasaulio reitinguose Lietuvos plaukikai turės 2020-ųjų gegužę Madeiroje vyksiančiame Europos čempionate – svarbiausiame kitų metų turnyre.
 
„Taip, Tokijo traukinys dar nenuvažiavo, į jį spėti dar įmanoma. Vis dėlto Londone pamatėme, kad lygis yra labai smarkiai pakilęs ir jau neužtenka to, ką rodėme iki šiol. To neužteks norint patekti į Tokiją, reikės rodyti dar geresnius rezultatus. Šansų yra, jų yra visada, bet jų nedaug“, – į artėjantį lemiamą plaukimo sezoną žvelgė M. Dvylaitis.
 
Kelialapius į Tokijo paralimpines žaidynes Lietuvai jau anksčiau iškovojo maratonininkė Aušra Garunkšnytė ir šalies nacionalinė vyrų golbolo rinktinė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas