ELTA 2019 m. rugsėjo 19 d. 21:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui

Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.

A.Bužinskas, L.Kleiza, R.Jarutis.
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
A.Bužinskas, L.Kleiza, R.Jarutis.
Naujasis Vilniaus „Ryto“ komandos direktorius Rolandos Jarutis per komandos pristatymą naujajam sezonui atskleidė, kad šiemet klubas dėl persekiojančio skolų šleifo turėjo drastiškai sumažinti biudžetą, bet per artimiausius porą metų ketina visiškai „išsivalyti“ ir su Jonu Kazlausku prezidento poste siekti naujų aukštumų.
 
„Ryto“ biudžetas šiemet sieks 3,5 mln. eurų. Ši suma yra 1 mln. eurų mažesnė nei pernai. Žaidėjų atlyginimams bus skirta 1,5 mln. eurų.
 
„Šiais metais biudžetas gerokai susitraukęs. Pradedant nuo žaidėjams skirtų atlyginimų. Noriu padėkoti treneriui Dainiui Adomaičiui, kuris priėmė klubo pasiūlytą strategiją. Žaidėjus rinkome pagal savo kišenę. Stengsime vaduotis iš tų išsiskolinimų, todėl šiemet klubo biudžetas traukiasi. Neatsisakome savo įsipareigojimų už ankstesnius metus. Reikia visiems kantrybės, laukia sunkūs metai, bet komandos žaidimui tai neturėtų turėti įtakos“, - pasakojo R. Jarulis, pridūręs, kad iš skolų komanda norėtų išsivaduoti per dvejus metus.
 
Nors „Ryto“ vadovai prisipažįsta, kad bus nelengva išsaugoti pozicijas Lietuvoje, o Europos taurėje teks grumtis su gerokai turtingesnėmis komandomis.
 
„Galvoju, kad LKL čempionatas bus lygus, bet tikslas įprastas – patekti į finalą. Tai yra reali užduotis. Taip pat sieksime sėkmingai pasirodyti Karaliaus Mindaugo turnyre. Visi matome, kokie stiprūs varžovai laukia Europos taurėje. Žaisime nuo rungtynių iki rungtynių ir sieksime išeiti iš grupės. Svarbiausia, kad visi atiduotų visas jėgas, gerbtų varžovą ir pačius save“, - pabrėžė R. Jarutis.
 
„Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza džiaugėsi vasaros pirkiniais. Nors biudžetas gerokai apribotas, svarbiausius tarpsezonio tikslus klubas pasiekė.
 
Šiemet „Rytas“ pasirašė sutartis su Doviu Bičkauskiu, australu Cameronu Bairstow, amerikiečiu Tu Holloway‘umi, meksikiečiu Francisko Cruzu, susigrąžino Karolį Giedraitį.
 
„Vasaros darbai buvo įdomūs. Manau, kad esame pasiruošę. Mums tos skolos yra didelė našta. Lyginant su „Žalgirio“ galimybėmis, tai jiems 30 mln. eurų skolų atiduoti būtų panašiai, kaip mums – 4 mln. – teigė L. Kleiza. – Siekėme, kad komandos branduolys būtų lietuviškas. Turime daug intriguojančių dalykų, ypač iš jaunų žaidėjų, kurie gali duoti naudos ne tik aikštėje, bet ir ateityje padėti finansiškai“.
 
L. Kleiza taip pat apgailestavo, kad „Rytas“ be jokio užmokesčio yra paleidęs nemažai gerų žaidėjų, kurie kituose klubuose demonstruoja puikius rezultatus. „Iš tų klaidų pasimokėme ir dirbame ties tuo. Pagal pasiekimus, praėję metai buvo vieni geriausių, todėl šiemet sezonas bus labai intriguojantis“, - pridūrė L. Kleiza.
 
„Ryto“ sporto direktorius džiaugėsi, kad šią vasarą gerokai patobulėjo NBA naujokų biržoje pašauktas Deividas Sirvydis. Taip pat daug vilčių teikia legionieriai.

 
„Turime 10 gerų žaidėjų, todėl tikimės, kad praėjusių metų problemos mums nepasikartos, nes sezono pabaigoje dėl traumų mums pritrūko žaidėjų rotacijoje“, - kalbėjo L. Kleiza.
 
Šią vasarą įvyko pokyčių ne tik Vilniaus komandos administracijoje, bet ir valdyboje. Naujuoju valdybos pirmininku tapo Vilniaus savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas, o buvęs pirmininkas Darius Gudelis liko valdybos nariu.
 
„Keliame klubui tikslą suformuoti jaunimo akademiją, kad vaikai būtų ruošiami nuo ankstyvo amžiaus. Reikia suprasti, kad klubo biudžetas bus kuklesnis, bet mes nebesivaikome vienadienių tikslų ir pergalių. Turime susitvarkyti su buvusių vadovų paliktomis skolomis, bet klubas tvirtai stovi ant kojų ir tą padarys. Miestas yra patenkintas permainomis klube ir tikisi daug gerų emocijų“, - sakė A. Bužinskas.
 
„Iš kai kurių akcininkų ir dalininkų norėtųsi didesnio aktyvumo. Manau, kad šį sezoną jie įneš didesnį indėlį tiek sprendimų priėmimuose, tiek finansiškai“, - teigė R. Jarutis.
 
Nuo balandžio mėnesio „Ryto“ klubas neturi prezidento. Tuomet šias pareigas paliko Antanas Guoga. R. Jarutis atskleidė, kad šis postas yra paruoštas vienam geriausių šalies trenerių Jonui Kazlauskui.
 
„Bendraujame su Jonu Kazlausku ir esame jam numatę tą poziciją, bet pirmiausia turime susitvarkyti klube. Tokio vardo žmogus, su tokiais pasiekimais, čia norės ateiti tik esant švariai situacijai“, - pabrėžė „Ryto“ direktorius.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas