Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 24 d. 18:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimo trasoje – ir mokiniai, ir mokytojai

Biržuose surengtos 20-osios signataro Petro Poškaus atminimo kaimo pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybos ir biržietiškos mylios bėgimas.

Varžybų akimirka.
Audronės Nemanienės, Nijolės Daunoravičienės, Artūro Didzinsko nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Kartu su P.Poškaus atminimo varžybomis surengtas tarptautinis biržietiškos mylios bėgimas buvo skirtas Baltų dienai paminėti. 
 
Šių  varžybų organizatoriai – Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA) . 

Dėl biržiečių ir LAA apdovanojimų rungtyniavo apie 150 jaunųjų sportininkų, atvyko ir biržiečių draugai – Naretų (Latvija) mokyklos sportininkai.  Trijose amžiaus grupėse kova vyko bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose.  

PRADININKAS. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino rajono meras Vytas Jareckas ir signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, kuri stebėjo visas varžybas ir apdovanojo nugalėtojus bei prizininkus. 

Kaip ir ankstesniais metais, varžybų vyr. teisėjo pareigos buvo patikėtos  Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos direktoriui Audriui Viduoliui, kuris kartu buvo ir varžybų diktorius.  Jis akcentavo, kad rajone, turbūt, nėra kito tokio renginio, kuris be pertraukos vyktų 20 metų. 

Mokyklos istorijos mokytojas, praeityje lengvaatletis ir irkluotojas Alfredas Bagdonavičius, visus 20 kartų teisėjavęs šiose varžybose, teigė, kad šios rajono kaimo pagrindinių mokyklų varžybos gali konkuruoti tik su jų armonikierių konkursu, kuris, berods, irgi vyksta jau 20 metų.

Jis prisiminė pirmąsias varžybas, kuriose dalyvaudavo iki 10 mokyklų iš aplinkinių rajonų. Po to jos tapo tarptautinėmis, prisijungė Latvijos mokyklos. Iš pradžių vykdavo ir komandinės varžybos, o dabar formatas pasikeitė ir komandinės įskaitos nebėra.    
 
Šių varžybų pradininkas – jau šviesaus atminimo signataras P.Poškus, kuris įsteigė pereinamąją taurę. Porą metų jis atvažiuodavo įteikti taurę, o po vyro mirties tradiciją tęsia M. Poškienė. 

PAGRINDINIS TIKSLAS. „Į mūsų varžybas atvyksta seni draugai ir varžovai, su jais visada smagu parungtyniauti. Vienais metais jaunimas pasiekia geresnius rezultatus, kitais prastesnius, tačiau ne tame esmė. Mums svarbiausia - kad jaunimas sportuotų. Galime pasidžiaugti, kad per 20 metų laikotarpį mokykla išugdė 15 Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių ir jaunų čempionų bei prizininkų. Mes jais didžiuojamės ir šių sportininkų didelės nuotraukos kabo sporto salėje. 

Baigiantis mokslo metams, signataro P.Poškaus bendražygis Juozas Baršauskas įsteigė prizą geriausiam metų mokyklos sportininkui. Vyksta sveika konkurencija, kas taps geriausiu ir pelnys prizą. Laureatas pagerbiamas per paskutinįjį skambutį.  

Galime pasidžiaugti sportiškais mokyklos vaikais. Tačiau šiemet mūsų rezultatai  kuklesni, nes labai sumažėjo vaikų: beliko 71 mokinys, o kažkada jų buvo net 220. Turime sporto salę, pakankamai sportinio inventoriaus. Kažkada mūsų stadionas buvo vienas geriausių Lietuvoje, tačiau metams bėgant rajono valdžiai kažkuriuo metu buvo sudėtinga sutvarkyti aikštę, todėl negalėjome dalyvauti įvairiuose projektuose.  Šiemet bandėme laimę Sporto rėmimo fondo konkurse ir gavome 14 tūkst. eurų sporto renginiams organizuoti“, - džiaugiasi A. Viduolis. 

VISA MOKYKLA. Į šias varžybas atvyko visa Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla. Ir sportininkai, ir jų mokytojai buvo miesto stadione. Vieni pedagogai teisėjavo, kiti susibūrė į palaikymo komandą.  

Varžyboms teisėjavo ir nuo pat pirmosios dienos mokykloje dirbančios lietuvių ir anglų kalbų mokytojos Vilma Jurgaitienė ir Vilma Greviškienė. 

Mokyklos jaunieji sportininkai sėkmingai rungtyniavo 20-osiose varžybose. Ir tai niekam nekėlė nusistebėjimo, nes mokykla triskart yra laimėjusi  Lietuvos mokyklų žaidynes kaimo mokyklų grupėje, vieną kartą komandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, o prieš trejus metus buvo trečia.

Per varžybas buvo sunku tikėtis svarių rezultatų, nes rungtyniavo jaunieji kaimo vietovių sportininkai, kurių dauguma sporto mokykloje dar nelanko treniruočių.   GERIAUSI. Dviem sportininkams – latvei Amandai Lusei ir pačeriaukštiečiui Oskarui Radzevičiui pavyko laimėti po dvi rungtis: Amanda į aukštį peršoko 1 m 55 cm ir į tolį nušoko 4 m 83 cm, o Oskaras buvo pirmas 60 m (9,51 sek.) ir 300 m (53,29 sek.) bėgimo distancijose.   

LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius juos apdovanojo "Stiklitos“ originaliais prizais. 

„Aštuntus metus lankau lengvosios atletikos pratybas, tačiau vis neišsirenku savo pagrindinės rungties. Gal pasirinksiu šuolius į aukštį, esu peršokusi 1 m 62 cm“, - sakė A. Luse, į Biržus  atvykusi su savo treneriu.      

O. Radzevičius kol kas nelanko treniruočių. Tačiau laisvalaikiu su draugais, o kartais su savo tėvu Dainiumi Radzevičiumi mėgsta pabėgioti. 

Praėjusiais metais per šias varžybas jis irgi buvo greičiausias 300 m distancijoje. Varžybose dalyvavo dar trys O. Radzevičiaus klasiokai, tačiau jiems ne taip gerai nesisekė. „Noriu lygiuotis į tėtį, jis labai gerai bėgioja“, - sakė jaunasis bėgikas.
 
20-ųjų jubiliejinių varžybų proga LAA vadovai įteikė specialiai pagamintus atminimo prizus ir medalius M. Poškienei, merui V. Jareckui, A. Viduoliui, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui, o Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos ilgamečiams darbuotojams - atminimo medalius. 
 
BIRŽIETIŠKA MYLIA. Po kovų bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose buvo surengtos Biržietiškos mylios varžybos, kuriose rungtyniavo daugiau kaip 300 bėgikų. 
 
Šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bagamolovas biržietišką mylią pavadino tolerantišku bėgimu, nes jėgas bandė įvairaus amžiaus sportininkai.
 
Nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų. Tie, kurie baigė 1200 m distanciją, gavo medalius, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše. 
 
Antras atbėgęs Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dešimtokas Ovidijus Valiūnas liko patenkintas renginiu ir savo pasirodymu. Praėjusiais metais jis buvo septintas, o šiemet antras. 
 
„Šioms varžyboms rengiausi, po pamokų nemažai bėgiojau, žaidžiau  krepšinį. Todėl trasoje turėjau daug jėgų“, - sakė O. Valiūnas. 
 
Kaip ir praėjusiais metais, Biržietišką mylią bėgo trys draugės – Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos aštuntokės Greta Petronytė, Milda Kaziūnaitė ir Augustė Navickaitė. „Finišuojant gavome daug adrenalino. Super bėgimas“, - džiaugėsi draugės.  
 
Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Vida Tatorienė džiaugėsi, kad 11 jos auklėtinių iš 52 mokykloje besimokančiųjų bėgo mylią.  
 
„Turime geras sąlygas sportuoti, yra sporto salė, šių metų pavasarį renovuotas mūsų 300 m ilgio stadionas, yra teniso ir krepšinio aikštelės.  Tačiau mus žada uždaryti, nebebus mokyklos. Vaikams integruotis į kitą mokyklą bus labai sunku“, - apgailestavo V. Tatorienė. 
 
Jauniausia biržietiškos mylios bėgimo dalyvė 7-erių kupiškietė Vanesa Gučaitė bėgo  su savo broliu 9-erių Arieliumi Guču. Vyriausias varžybų dalyvis – Pasvalio „Vėtros“ bėgimo klubo narys, 65-erių Zenonas Balčiauskas. Šiems bėgikams teko LAA prizai.
 
„Biržiečių mylią įveikiau pirmą kartą. Labai smagus renginys, Duok Dieve, daugiau tokių varžybų“, - džiaugėsi Z. Balčiauskas. 
 
Džiūgavo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė: jos vadovaujama komanda buvo gausiausia varžybose (130 mokinių) ir buvo apdovanota specialiu LAA prizu. 
 
Kartu su savo mokiniais ketvirtokais bėgo ir jų pradinių klasių mokytoja, 55-erių Gražina Trečiokienė. „Distancijoje sekėsi gerai, nė karto nesustojau. Dalyvavau pirmą kartą, įspūdžių labai daug“, - po finišo sakė L. Kėželienė. 
 
Pasibaigus gražiai šventei, LAA vadovai A. Maldūnas ir R. Daunoravičius specialiais prizais ir medaliais apdovanojo renginio svečius ir organizatorius: Seimo narius Viktorą Rinkevičių ir Audrį Šimą, taip pat Sigitą Mitrochiną, Viktorą Bagamolovą,  svečių iš Latvijos, Joniškio, Kupiškio ir Radviliškio komandų vadovus. 
 
Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti LAA rėmėjų „Rokiškio sūris“ produkcija. Šį penktadienį LAA organizuoja jau kitą renginį – Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybas Garliavoje.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas