Julius Bliūdžius (15min.lt) 2011 m. sausio 26 d. 15:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų boksas laužo stereotipus

Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“.

Alfredo Pliadžio nuotr.
Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“. Mintis, kad kaimynų pusrūsyje galbūt pluša būsima pasaulio ar olimpinė bokso čempionė, vis dar skamba pernelyg neįtikimai.

Vis dėlto stereotipai lūžta ir į šipulius žada subyrėti tuomet, kai Lietuvos olimpines rinktinės sąraše pagaliau išvysime ir merginos boksininkės pavardę. Tokia netolimos ateities perspektyva tiki Kauno sporto klubo „Dainralfas“ treneris Vytautas Binkis.

Treneri, kokia moterų bokso situacija pasaulyje? Kokios šalys užima tvirčiausias pozicijas?
Pasaulyje moterų boksas yra smarkiai populiarėjanti sporto šaka. Jau daug metų vyksta Europos, pasaulio čempionatai, o 2012 metais moterų bokso varžybos bus ir Londono olimpinėse žaidynėse. Šiuo metu moterų bokso madas pasaulyje diktuoja Rusija, Kinija, Korėja, Filipinai ir Lenkija, tačiau šalių, kuriose stiprus moterų boksas, yra ganėtinai daug.

Kaip kitų šalių kontekste atrodo Lietuvos moterų boksas?
Lietuvos moterų boksas šiuo metu žengia pirmuosius žingsnius, todėl mes esame autsaideriai.  Po kelerių metų norėtume pradėti konkuruoti su kaimynėmis iš Skandinavijos ir Baltijos šalių.

Pirmosios moterų bokso užuomazgos Lietuvoje – kada viskas prasidėjo ir kas moterų bokso gyvenime vyksta šiuo metu?
Galima sakyti, kad Lietuvos moterų bokso istorija bus pradėta rašyti 2011 m. kovo 11 dieną, kai vyks pirmasis Lietuvos moterų bokso čempionatas. Žinoma, buvo pavienių sportininkių, kurios sportuodavo ir anksčiau, tačiau su jomis nebuvo dirbama sistemingai, jos nebuvo planingai ruošiamos varžyboms užsienyje.

Šiuo metu Lietuvos boksininkės tik pradeda planingai ruoštis artėjančioms varžyboms.  Organizuojamos stovyklos, kviečiami treneriai iš užsienio, kurie dalijasi patirtimi. Norėdami, kad mūsų sportininkės progresuotų, organizuosime bokso turnyrus, į kuriuos kviesime sportininkes iš užsienio.Kiek maždaug merginų šiuo metu užsiima boksu Lietuvoje? Kuriuose klubuose jos treniruojasi?
Tikimės, kad į pirmąjį Lietuvos moterų bokso čempionatą Kaune susirinks 20–30 sportininkių iš visos Lietuvos. Kol kas nežinau nė vieno trenerio, kuris turėtų atskirą merginų grupę, išskyrus Kauno sporto klubą „Dainralfą“, kuriame jaunąsias boksininkes treniruoju su treneriu Dainium Daukšu. Vis dėlto po truputį pradedama dirbti Panevėžyje (sporto klubas „Olimpietis“, treneris Petras Prokofjevas), Pasvalyje (bokso klubas „Boksininkas“, treneris Stasys Balčiauskas), kelios boksininkės, kiek žinau, treniruojasi Vilniuje.

Kas yra perspektyviausios Lietuvos boksininkės?
Šiuo metu  Lietuvoje yra vienintelė moteris, turinti tarptautinės patirties, – tai panevėžietė  Deimantė Sipavičiūtė, atstovaujanti klubui „Olimpietis“. Ji 2010 metais dalyvavo pasaulio moterų bokso čempionate Barbadose.

Jaunimo gretose gerus rezultatus rodo klubo „Dainralfas“ boksininkės Simona Tamulaitytė ir  Evelina Tamulaitytė. Šioms merginoms tik po septyniolika, todėl jų galimybes parodys laikas. Vasarą Antalijoje, Turkijoje, vyks pasaulio merginų jaunimo čempionatas, kuriame, planuojame, dalyvaus ir Simona bei Evelina.

Kokie lietuvaičių šansai patekti jau į Londono olimpines žaidynes?
Į Londono olimpines žaidynes kol kas gali pretenduoti tik D.Sipavičiūtė, kitoms merginos dar reikia įdėti labai daug darbo. Kai vyks atranka į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire, konkurencija, manau, bus žymiai didesnė.

Kiek bokso trenerių Lietuvoje šiuo metu dirba su merginomis? Nesunku įsivaizduoti, kad ir bokso treneriams darbas su moterimis yra pakankamai naujas dalykas...
Tikslaus skaičiaus nepasakysiu. Kaip minėjau, su merginomis dirba treneriai iš Panevėžio, Pasvalio, Kauno ir Vilniaus. Vyresnės kartos treneriams moterys bokse kol kas yra tabu. Jie vadovaujasi stereotipais, kad moterims bokse ne vieta, nors moterys dabar aktyviai dalyvauja įvairiose dvikovės sporto šakose – karatė, imtynėse, taikvondo ir taip toliau. Mūsų treneriams trūksta patirties dirbant su merginomis, bet, manau, tie treneriai, kurie norės, tikrai ras galimybių tobulėti ir augti su savo sportininkėmis.

Kokios merginos paprastai renkasi boksą ir kodėl būtent boksą?
Merginos į boksą treniruotes ateina dėl įvairių priežasčių. Vienos susidomi siekdamos paneigti stereotipą, kad tai vyriška sporto šaka, kitos ateina norėdamos pakoreguoti kūno formas, trečios nori sustiprėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Išbandžiusios šią sporto šaką, dažniausiai lieka joje ilgam. Ne vien dėl noro siekti rezultatų, kovoti ringe. Bosas yra labai dinamiška sporto šaka, čia daug įvairių pratimų, kuriais lavinamas visas kūnas. Derinant mitybą su bokso treniruotėmis kūno korekcijos rezultatų galima pasiekti per kur kas trumpesnį laiką nei tik laikantis įvairių dietų. Boksą renkasi merginos, kurios nebijo naujovių ir iššūkių, kurios nori pabandyti tai, kas daugelį metų mūsų šalyje buvo tabu.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas