Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 30 d. 13:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimtmečio parke – 500 bėgikų

Ketvirtosios Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir Tokijo olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybos buvo surengtos Garliavoje, 100-mečio parke.

Renginio akimirka.
Jonės Kinderytės, Nijolės Daunoravičienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose dalyvavo apie  500 įvairaus amžiaus bėgikų iš visų Kauno rajono gyvenviečių, taip pat atvykusių iš kitų šalies vietovių.   

Varžybų organizatoriai – Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Sportininkai įvairiose amžiaus grupėse bėgo 300 m, 500 m ir 1000 m distancijas. 

Bėgikų laukė  LAA rėmėjų „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Rokiškio sūris“ produkcija, taip pat sportiniai marškinėliai. Juos gavo visi, kurie baigė distancijas.   

PALINKĖJIMAI. Kauno r. vicemeras, didelis svarsčių kilnojimo entuziastas  Paulius Visockas pasidžiaugė šia jaunųjų bėgikų tradicija. 

„Šventėme Europos judumo savaitę, bet mums to negana. Šią savaitę mes dar vis aktyvūs ir norime sportuoti. Tokios gražios tradicijos nenueina veltui. Žmonės išgirsta, pamato gerąjį pavyzdį, kuris sėja sėklą. Zapyškyje jau 10 metų vyksta mūsų sporto žaidynės, šeštus metus bėgimas organizuojamas Ringauduose.  

Mero taurės ir Kęstučio Orento taurės varžybas pradėjome pažindami Raudondvario dvaro apylinkes ir pajausdami grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo šeimos palikuonių istoriją. Po to persikėlėme į kurortinę teritoriją ir galėjome pasidžiaugti Kačerginės bei Kulautuvos vaizdais, iškiliomis asmenybėmis, kurios gyveno tuose kraštuose, o šiandien susirinkome į unikalią vietą – Garliavos 100-mečio parką. 

Prieš gerus metus bendromis jėgomis pasodinome 100 ąžuolų įvairioms progoms atminti. Viliuosi, kad šio parko dvasia padės jauniesiems bėgikams siekti gerų rezultatų šiandien ir ateityje“, - per iškilmingą varžybų atidarymą kalbėjo P. Visockas.  

Kartu su bėgikais buvo ir Tokijo olimpietis K.Orentas, jau kuris laikas vasaras leidžiantis Mindūnuose (Molėtų r.), o žiemas – Vilniuje. Jis gausiai susirinkusiems sportininkams linkėjo ne tik puikių rezultatų, bet ir gerų mokslo metų. 

Legendinis bėgikas prisipažino, kad jis, būdamas tokio amžiaus, kaip jo taurės varžybų dalyviai, dar nesportavo.  

„Bandžiau daug sporto šakų – žaidžiau, važinėjau dviračiu, kol pagaliau suradau savąjį pašukimą – lengvąją atletiką ir nuvažiavau į Tokijo olimpines žaidynes“, - kalbėjo K. Orentas.  Ir dabar įžymusis bėgikas tikisi, kad iš šių varžybų dalyvių išaugs geri sportininkai, olimpiečiai, kurie gerins rekordus. 

PIRMOSIOS NUGALĖTOJOS. Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas ir vilnietis starteris Borisas Gilevskis pirmiausiai į startą pakvietė pačias jauniausias bėgikas, rungtyniavusias 300 m distancijoje. 

Greičiausiai nuotolį įveikė Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pirmokė septynerių metų Marija Vadlugaitė, kuri po finišo pirmiausiai pateko į mamos Indros Vadlugienės glėbį. 
 
Jaunoji sportininkė anksčiau lankė plaukimo baseiną, o dabar žaidžia krepšinį  „Snaiperio“ klube, taip pat lanko karatė, pramoginių šokių pratybas, piešia. 

„Dabar dukros mokslus deriname su būreliais. Jos mokykla labai sportiška, vaikai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Neseniai mokykloje atidaryta nauja sporto salė, tvarkomas stadionas. Mokiniams suteikiamos visos sąlygos sportuoti ir aktyviai leisti laiką“, - pasidžiaugė I. Vadlugienė. 
 
Vėliau paaiškėjo, kad  Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos komanda buvo gausiausia varžybose ir apdovanota specialiu LLA prizu.  

500 m nuotolyje ypač atkali kova vyko tarp Vilkijos gimnazijos šeštokės Rūtos Petrauskaitės ir Garliavos Jonučių progimnazijos mokinės Gabrielės Vėgelytės. Visą distanciją pirmavo pastaroji bėgikė, tačiau prieš pat finišą ją aplenkė R. Petrauskaitė. 

Nugalėtojos kūno kultūros mokytoja Rasa Matuliauskaitė, mokykloje dirbanti jau 30 metų, teigė, kad Rūta – sportiška ir greita iš prigimties mergaitė, dabar pradėjo lankyti futbolo treniruotes.

„Buvo labai sunku bėgti, skaudėjo kojas. Varžybose dalyvavau po vakar vykusių kvadrato pratybų, per kurias kelis kartus nugriuvau.  Mano abu broliai Karolis ir Nerijus bėgioja, noriu nuo jų neatsilikti, nes man patinka bėgimas“, - savo įspūdžiais pasidalijo R. Petrauskaitė.  


 
TRENERIO DŽIAUGSMAS. Vyresniųjų mergaičių grupėje 500 m nuotolio nugalėtoja tapo Garliavos Jonučių progimnazijos septintokė Greta Urbonavičiūtė. Jos pergalę matė ir treneris Alfredas Starkevičius.  
 
Ši sportininkė trečius metus lanko lengvosios atletikos treniruotes ir bėgioja 60 m bei šokinėja į tolį. Varžybose dalyvavo ir jos klasės draugė, sportinės gimnastikos pratybas lankanti Diana Veiverytė, tačiau jai nepavyko patekti tarp prizininkių. 

Nugalėtoja papasakojo, kad jau yra pelniusi 16 medalių, kuriuos laimėjo per įvairias varžybas.

Jai labai patiko šios varžybos, nes vyko ne stadione, o parke. „Vasaros sezoną jau baigiau, dabar rengsiuosi žiemai, kur irgi tikiuosi laimėti medalių“, - sako G. Urbonavičiūtė.   

Vaikinų grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė dar vienas trenerio A. Starkevičiaus auklėtinis, Raudondvario gimnazijos devintokas Jokūbas Mejaras, kuris lengvosios atletikos pratybas lanko vos 9 mėnesius. 

Mėgstamiausios sportininko distancijos - 400 m ir 800 m. Vienerius metus jis lankė krepšinio treniruotes, tačiau 188 cm ūgio jaunuolį sužavėjo lengvoji atletika. 

„Jau turiu ir titulų, esu Kauno ir rajono jaunučių čempionas. Dalyvavau ir Lietuvos jaunučių čempionate, užėmiau aštuntąsias vietas. Pradžiai – visai neblogai, kiti treniruotes lanko jau ketvirtus metus, tačiau jų ne vieną aplenkiau.  Pagrindinis mano tikslas – atstovauti Lietuvai įvairaus amžiaus grupių Europos  čempionatuose, o po to bus galima pagalvoti ir apie olimpines žaidynes. Lengvoji atletika jau mano širdyje, jos į jokią kitą sporto šaką nekeisiu“, - atviravo J. Mejaras. 
 
ATVAŽIAVO DVIRAČIU. Vyresnio amžiaus sportininkai bėgo 1000 m nuotolį. Vienoje iš grupių nugalėtoju tapo klubo „Bėgantis žmogus“ atstovas, 19-metis Karolis Filipavičius iš Rokų. 
 
Jis sportuoja savo malonumui, laisvalaikiu labiausiai mėgsta žaisti salės tinklinį. Į Garliavą iš Rokų sportininkas atvažiavo dviračiu (apie 5,5 km ) ir, kiek pailsėjęs, stojo į 1000 m nuotolio startą.  

„Varžybose teisėjavo vienas mano trenerių Eimantas Petrulevičius, kuris mane ir prikalbino bėgti. Praėjusiais metais baigiau Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją, per šias varžybas bėgau su keturiais savo draugais, žaidžiančiais tinklinį. Varžybos patiko, daug prizų, medalių, gavau ir sportinius marškinėlius“, - džiaugėsi K. Filipavičius.  

Įvairių amžiaus grupių nugalėtojais dar tapo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų gimnazijos bėgikai Goda Miliauskaitė, Gabija Okuškaitė, Donatas Docka, Vėįas Mackela, Lukas Valauskis, Garliavos Jonučių progimnazijos sportininkai Matas Garčinskas, Dovydas Šimkevičius, garliavietis Vytautas Gelčys, klubo „Bėgantis žmogus“ atstovai Ūla Kuzmaitė, Karolina Narbutaitė, Ernestas Žiogas ir kaunietis Andrejus Klimaševskis. 

REKORDAI. Kol buvo rengiamasi iškilmingam varžybų uždarymui, pakalbinome K.Orentą. 

Kęstuti, kaip gyveni?
Kovo 15 d. atšvenčiau savo 80 metų jubiliejų. Vasarą Mindūnuose daug  vaikščiodavau ir kiekvieną dieną ežere irkluodavau valtelę.
 
Nuvažiuodavau ir į mišką, nors grybų ir nedaug rasdavau, čia savo grybavimo rekordais negaliu pasigirti, tačiau gerai pasivaikščiodavau. 

Man sėdimas darbas nelabai tinka, todėl skulptūrų iš medžio mažai drožiu. O Vilniuje, kur gyvenu žiemą, dirbtuvių neturiu. 

Jau išdovanojau visas, gal dešimt Šv. Jurgio skulptūras, ir savo kolekcijoje jų neturiu nė vieno, todėl dabar pradėjau drožti sau šią skulptūrą.

Liepų turiu pakankamai, kaip juokaudamas sakau, dviem savo gyvenimams, man jų privežė olimpietis Romualdas Bitė. 

Ar dažnai prisimeni savo sportinę karjerą?
Dažnai. SSRS rinktinei atstovavau septynerius metus (1962-1969 m.). Lietuvos rekordus gerinau 37 kartų. 

Bėgiojau ir 5000 m nuotolį, ir 3000 m per kliūtis. Tačiau Bukarešte, prieš varžybas, iš vakaro darant treniruotę, plyšo Achilo sausgyslė ir buvau nugabentas į ligoninę. 

Kliūtinio bėgimo rungties teko atsisakyti. Estafetę perdaviau treniruočių draugui Adolfui Aleksejūnui. 

Puikiai prisimenu varžybas Kijeve, kai per futbolo rungtynių pertrauką 5000 m distanciją nubėgau per 13 min. 33,2 sek. ir pagerinau rusui Vladimirui Kucui priklausiusį pasaulio rekordą (13 min. 35 sek.).

Tą informaciją pagarsinus stadione, gausiai susirinkę žiūrovai pratrūko ploti. Tačiau teisėjai neskubėjo baigti darbo ir po ilgų diskusijų nusprendė, jog tą distanciją įveikiau tokiu pat rezultatu, kaip ir V. Kucas. Pabūti pasaulio rekordininku teko tik trumpam. 

1965-aisiais per SSRS čempionatą Leningrade pagerinau ir pasaulio uždarų patalpų rekordą, 5000 m nuotolį nubėgau, berods, per 14 min. 4 sek, tačiau jis buvo neįskaitytas. 

Mano auklėtinis Viačeslavas Kutyrkinas, dabar gyvenantis Sankt Peterburge, neseniai pasidomėjo, kodėl negaunu rentos. 

Atsakiau, kad to rekordo niekas nepripažįsta. Auklėtinis enciklopedijoje surado, kad tas mano rezultatas yra užtvirtintas. Tą žinią sužinojau šiemet. Tačiau rentos vis vien negausiu, negalima to rašyti atbuline data. 

Ką gali pasakyti apie Kauno r. mero ir tavo vardo varžybas?
Gerai, kad vaikučiai pratinasi bėgioti, nes po to pripras pastoviai bėgioti. Tokios varžybos vaikams labai reikalingos, jų Lietuvoje mažai vyksta. Po šių varžybų ne vienas vaikas tikrai užsidegs noru bėgioti. 

DOVANOS. LLA vadovai, valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir generalinis direktorius Rimantas Daunoravičius prizais apdovanojo Kauno r. vicemerą Paulių Visocką, Garliavos seniūnę Nijolę Tarvydienę, rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių ir jo pavaduotoją Arūną Talalą bei kt. 

Prizais buvo apdovanoti ir jauniausi bei vyriausi varžybų dalyviai. Dabar spalio 11 d. Pakruojyje vyks olimpiečio Adolfo Aleksejūno ir Pakruojo r. mero taurės bėgimo varžybos.             
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas