ELTA 2019 m. spalio 15 d. 20:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje

Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“

S.Maslobojevas.
pliadisfoto.com nuotr.
S.Maslobojevas.
Vienas geriausių Lietuvos kotovojų Sergejus Maslobojevas gyvena pergalingu ritmu. 2019 metų spalio mėnesis jam įstrigs dėl dviejų priežasčių – jis pergalingai debiutavo labiausiai prestižinėje kikbokso organizacijoje „Glory“, o taip pat antrą kartą tapo tėvu.
 
Diuseldorfe (Vokietija) vykusiame turnyre „Glory 69“ S. Maslobojevas šeštadienį nugalėjo Azerbaidžano atstovą Bahramą Rajabdzadehą. Sportininkai kovojo svorio kategorijoje iki 95 kg, o pergalė mūsiškiui po visų trijų raundų atiteko teisėjų sprendimu.
 
Kaip naujienų agentūrai ELTA teigė kovotojas, tėvystės rūpesčiai išblaškė pasiruošimą svarbiai kovai, tačiau motyvacija būti pavyzdžiu savo atžaloms suteikė papildomų jėgų.

Pirmą kartą kovojote „Glory“ organizacijoje. Ar galima tai laikyti didžiausiu karjeros pasiekimu?, - ELTA paklausė S. Maslobojevo.
Taip, „Glory“ yra viena iš aukščiausiai reitinguojamų organizacijų, todėl tai didelis pasiekimas apskritai visai Lietuvos kovos menų bendruomenei. Tai turi didžiulę reikšmę, bet man tai yra tik dar vienas žingsnelis pagrindinio tikslo link, o jis yra tapti šios organizacijos pasaulio čempionu.
 
Į „Glory“ organizaciją patekote jau perkopęs 30-metį. Ko trūko, kad joje būtumėte debiutavęs anksčiau?
Lietuviai iš vis sunkiai kažkur gali patekti. Kai kurie išvyksta sportuoti į užsienį, pavyzdžiui, į kokį nors Nyderlandų klubą, kur sportuoja visas pasaulio elitas. Jie be problemų patenka į turnyrus. Man reikėjo eiti per aplinkui – per „One Championship“ ir kitus turnyrus, kol galiausiai buvau pastebėtas.
 
Iš pradžių buvote pakviestas į „Glory“ turnyrą JAV, bet negalėjote ten išvykti. Ar problemos su viza išsprendžiamos? Ar yra skirtumas, kurioje šalyje kovoti?
Visi „Glory“ turnyrai yra transliuojami ir juos stebi tie patys žmonės, ar tai būtų JAV, ar Europa. Galbūt tik Europoje yra daugiau reklamos. Bet kokiu atveju, dalyvavimas „Glory“ turnyre yra prestižas. Mano problemos su viza yra išsprendžiamos, čia tik laiko klausimas.

 
Uždarbis turbūt irgi vienas didžiausių karjeroje?
Uždarbis daug kartų skiriasi nuo KOK turnyrų, bet tai nebuvo didžiausias karjeroje. „One Championship“ už kovą taip pat mokėjo nemažai. „One“ daro didžiulius MMA ir kikbokso turnyrus, nes ten didelė rinka. Todėl uždarbis ten panašus, kaip ir „Glory“.

O šios organizacijos netrukdo viena kitai?
Su „ONE FC“ sutartį aš nutraukiau. Jie nustojo reklamuoti mano svorio kategoriją, naujų kovų nepasiūlė, todėl ir išsiskyrėme. Dabar turiu kontraktą tik su „Glory“.
 
Tai dabar lauksite tik „Glory“ pasiūlymų dėl kovų?
Kitą savaitę dalyvausiu WAKO pasaulio mėgėjų čempionate, kur mėginsiu Lietuvai iškovoti medalį. Po WAKO čempionato, jei dar nebūsiu gavęs pasiūlymo iš „Glory“, rašysiu jiems laišką ir paprašysiu leidimo sudalyvauti KOK turnyre Vilniuje. Labai noriu kovoti Lietuvoje. Jeigu „Glory“ leidimą suteiks, tai bandysiu, jei ne, tada lauksiu naujo jų pasiūlymo.

Kiek daugiau nei savaitė prieš kovą Vokietijoje antrą kartą tapote tėvu. Kaip pavyko suderinti tėvystės rūpesčius su pasiruošimu?
Nežinau, ar čia buvo papildoma motyvacija, nes iš pradžių buvo labai daug įtampos. Jau buvo praėjęs numatytas laikas vaiko gimimui, viskas nusikėlė, pastoviai važiavome į ligoninę tikrintis. Nerimas buvo, naktimis trūko miego, net treniruočių visų nebepatempiau. Buvo didelis psichologinis iššūkis. Kai žmona važiavo į ligoninę gimdyti, aš ryte dar buvau rytinėje treniruotėje. Tada jaučiausi kaip užvartojęs dopingo – atsirado motyvacija, ištvermė. Po vaiko gimimo, vakarinėje treniruotėje, jau, žinoma, buvau kiek pasėdęs, bet tada sugrįžo motyvacija eiti į priekį ir būti nugalėtoju. Mano vaikai mane visada motyvuoja tapti geriausiu. Noriu, kad kiek paaugę, jie galėtų didžiuotis tėčiu.
 
Anksčiau jautėtės neįvertintas valstybės už pasiekimus mėgėjų čempionatuose. Kodėl šįkart nusprendėte atstovauti Lietuvai WAKO mėgėjų čempionate?
Dabar bus kiek laisvesnis periodas ir norėčiau dar pakovoti už savo šalį. Realiai tik dėl savęs. Suprantu, kažkokio įvertinimo gauti neįmanoma ir nereikia. Šiuo metu aš dirbu labai daug, treniruoju žmones, kovoju turnyruose. Pragyvenimui man užtenka, todėl WAKO dalyvausiu savo malonumui. Anksčiau atsisakydavau profesionalių kovų, uždarbio, kad galėčiau atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate ir už tai nieko negaudavau. Dabar situacija kitokia ir galiu leisti išvykti savo malonumui. Taip pat bus labai įdomu pasitikrinti savo jėgas, nes ten visai kitoks stilius nei profesionaliose kovose. Taip pat kikboksas gali 2024 metais tapti olimpine sporto šaka, todėl įdomu būtų pasitikrinti, ar įmanoma dar kažko tikėtis, ar ne.

Kas labiausiai jus motyvuoja sportuoti ir kaip motyvuojate savo auklėtinius?
Jaunimą ir ne tik stengiuosi motyvuoti savo pavyzdžiu. Mane patį motyvavo prieš tai buvusi kovotų karta – Remigijus Morkevičius ir kiti, kurie parodė, kad įmanoma išvažiuoti į užsienį ir ten parodyti savo klasę. Tą akcentuoju ir jaunimui – viskas yra įmanoma. Visas galimybes jie turi. Visi gali bet kada prieiti, pasidomėti ir visiems pateiksime atsakymą. Jeigu tu nori tapti kovotu, tu gali juo tapti. Svarbiausia – noras. Kovinės sporto šakos yra naudingos, ypač vyrams, nes jų prigimtis yra kariauti, medžioti ir būti tikrais lyderiais. Dvikovinės sporto šakos išvysto drąsą, reakciją, pasitikėjimą savimi, gerina reakciją į stresines situacijas, padeda priimti teisingus sprendimus, leidžia atsakyti už savo klaidas patiems. Niekas nežaidžia bokso – padarai klaidą ir iškart už ją atsakai. Būtent tai man padėjo gyvenime – mokėjimas prisiimti atsakomybę už savo klaidas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas