Dominykas Genevičius/LTF 2019 m. spalio 18 d. 10:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės

Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.

Tinklininkai kovos dėl Baltijos taurės.
Volley.ee nuotr.
Tinklininkai kovos dėl Baltijos taurės.
Šį turnyrą rotacijos principu rengia trys Baltijos šalys, o šiais metais estafetę perėmė Lietuva. Į Šiaulius į svečius sugužės daugiau 200 jaunųjų tinklininkų ir stipriausi Baltijos šalių jaunimo treneriai. 

Merginos varžysis 16-17 metų ir 14-15 metų amžiaus grupėse, o vaikinai – 17-18 ir 15-16 metų. Lietuviai taip pat į šį turnyrą pakvietė pajėgias Baltarusijos komandas, kurios suteiks papildomos intrigos ir leis mūsiškiams įgyti gero lygio žaidimo patirties.
 
„Šiauliuose šį turnyrą organizuojame jau ketvirtą kartą, turime patirties. Tiek dėl salių, tiek dėl maitinimo, personalo, aptarnavimo turime stiprią organizaciją. Jeigu mūsų ko nors paprašo, stengiamės viską išpildyti“, - kalbėjo renginį kartu su Lietuvos tinklinio federacija organizuojančio „SC Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis.

Pasak A. Strockio, tokie turnyrai padeda populiarinti tinklinį Šiauliuose.

„Tokiais čempionatais galime mieste populiarinti tinklinio sporto šaką. Taip pat į Lietuvą atvyksta stipriausi Estijos, Latvijos ir Baltarusijos žaidėjai su treneriais, todėl lietuviai gali gauti daug naudingos informacijos. Šiauliuose turime daug žmonių, žaidžiančių salės arba paplūdimio tinklinį, todėl miestui tai bus didelė šventė“, - pridūrė A. Strockis.

Šis turnyras taip pat bus svarbus ir Lietuvos jaunių (iki 17 metų) merginų ir jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinėms, kadangi tai bus svarbus pasiruošimo etapas prieš lapkričio mėnesį vyksiančius 2020 metų Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos turnyrus.

Paklausti, kaip sekasi ruoštis Europos čempionato atrankos turnyrams, vyriausieji rinktinių treneriai kalbėjo skirtingai.

„Pasiruošimas vyksta sunkiai, nes net penkios žaidėjos yra traumuotos. Pagrindinė jungianti žaidėja nuo rugsėjo mėnesio dar nedalyvavo nei vienoje pasiruošimo stovyklėlėje. Šiuo metu esame išvykusios į Gardiną (Baltarusija), o vėliau lauks Baltijos taurė. Ieškome naujų žaidėjų, po truputį susižaidžiame, bet naujokėms trūksta laiko. Bijau, kad Baltijos taurės varžybos bus tik pasiruošimas Europos čempionato atrankai“, - kalbėjo merginų rinktinės trenerė Jolita Kontvainienė.


Tuo tarpu Jono Adomaičio treniruojama vaikinų rinktinė taip pat žada pasitikrinti savo jėgas dar prieš Baltijos taurės varžybas. Šeštadienį ir sekmadienį (spalio 19-20 d.) Vilniuje, „SM Tauro“ sporto salėje vyks antrasis nusipelniusio Lietuvos tinklinio trenerio Bronislavo Tarasovo atminimo taurės turnyras. 

Turnyre dalyvaus Vilniaus, Kauno, Šalčininkų, Druskininkų komandos ir, kaip minėta, Lietuvos jaunių rinktinė.

„B. Tarasovo turnyre turėsime ketverias rungtynes, kuriose išbandysime visus kandidatus į rinktinę. Turime 15-16 kandidatų. Po Baltijos taurės varžybų jau turėsime visą sudėtį, kuri ruošis Europos čempionato atrankai. Bet kokiu atveju, į rinktinę galės pretenduoti tik tie, kurie dalyvaus B. Tarasovo taurėje. Nebent bus ligos ar kitos pateisinamos priežastys. Bet kokiu atveju, svarbiausia – noras. Jei nėra noro, tai meilės tinkliniui mes neįskiepysim”, - teigė J. Adomaitis.

Lietuvos tinklininkų treneris prisipažįsta, kad Baltijos taurėje varžovus nustebinti bus sudėtinga, nes visos kaimyninės šalys turi ir gilesnes tradicijas ir didesnį žaidėjų pasirinkimą. 
„Nesu matęs dar latvių ir estų, todėl sunku pasakyti mūsų galimybes Baltijos taurėje. Keletą latvių žaidėjų mačiau turnyre Latvijoje, bet suprantame, kad pasirinkimas pas latvius yra didesnis. Estų tinklinio mokyklą mes žinome. Jų tinklinio tradicijos yra senos ir geros. Todėl tikrai nebus lengva. Bet kokiu atveju, mums svarbiausia yra ruoštis Europos čempionato atrankos turnyrui, todėl Baltijos taurėje nesieksime būti formos viršūnėje. Liks dar mėnuo susistyguoti žaidimą“, - pridūrė J. Adomaitis.

Sėkmės pasiruošime į Baltijos taurės varžybas sportininkams ir vyriausiems rinktinių treneriams linki ir Lietuvos tinklinio federacija.  Šios varžybos yra pirmasis žvilgsnis į trenerių buriamų kandidatų į rinktines pajėgumą ir galimybė įvertinti Lietuvos sportininkų perspektyvas Europos čempionato atrankos varžybose.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas