> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Marius Grinbergas 2011 m. sausio 27 d. 18:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

A.Guoga: "Mes dar nepasidavėme, kovojame"

Krepšinio rėmėjas Antanas Guoga nenuleidžia rankų ir tiki, kad valdininkai pakeis mąstymą, verčiantį šio verslininko lažybų bendrovę keltis į kitą šalį

A.Guoga (tamsiu kostiumu) padėjo šalies rinktinei gauti bilietą į Turkiją.
Roberto Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.
A.Guoga (tamsiu kostiumu) padėjo šalies rinktinei gauti bilietą į Turkiją.

“Mes čia mokame didelius mokesčius. Bet jei situacija nepasikeis, mokėsime juos Estijoje”, - teigė Antanas Guoga. 37 metų verslininkui priklausanti lažybų bendrovė “TonyBet” nuo praėjusių metų remia Lietuvos krepšinio rinktines bei Vilniaus “Lietuvos ryto” ir “Sakalų” bei Kauno “Žalgirio” klubus.
 

Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK) pernai pavasarį buvo griežtai pareiškusi, jog neleis uždėti “TonyBet” ženklo ant nacionalinės komandos aprangos, o bendrovės pavadinimą paminėjusiems žiniasklaidos šaltiniams siuntinėjo griežtus įspėjimus, kad tai daryti draudžiama.
 

Vėliau VLPK, kuriai tada vadovavo Edmundas Tiesnesis, pozicija pasikeitė ir šalies vyrų rinktinė į pasaulio čempionatą išvyko su apranga, ant kurios buvo “TonyBet” ženklas. O dar anksčiau A.Guoga pasirūpino, kad Lietuvos verslininkai suvienytų jėgas ir padėtų gauti krepšininkams kelialapį į planetos pirmenybes, pasibaigusias istoriniu lietuvių žygiu ant garbės pakylos.
 

Vėliau lažybininkams buvo padaryta ir kitų nuolaidų, kad jie galėtų bent kiek konkuruoti su Lietuvoje nelegaliai besireklamuojančiomis ir veikiančiomis užsienio lažybų bendrovėmis, kurioms VLPK neturi jokių priežiūros svertų.
 

Tačiau mūsų šalyje registruotoms lažybų bendrovėms neseniai sąlygos vėl buvo sugriežtintos. Tad iš Australijos į Lietuvą atskubėjęs A.Guoga pareiškė, jog  "TonyBet" neberems krepšinio komandų ir persikels į Estiją, nes VLPK, kuriai dabar vadovauja Robertas Kvietkovskis, vėl surišo legaliai čia veikiančioms lažybų bendrovėms rankas.
 

“Mūsų rankos surištos. Mes negalėsime turėti klientų iš užsienio, negalėsime reklamuoti savo veiklos, būsime priversti uždaryti daugiau nei pusę savo lažybų punktų Lietuvoje. Kodėl? Nes pasikeitusi komisijos valdžia savaip interpretuoja Azartinių lošimų įstatymą”, - pareiškė verslininkas, kuris yra žinomas ir kaip pokerio žvaigždė Tony G.
 

VLPK, savo ruožtu, paskelbė, jog kategoriškai atmeta šį kaltinimą: “Atkreipiame dėmesį, kad Priežiūros komisija, vykdydama savo funkcijas, iš verslo subjektų reikalavo ir ateityje reikalaus laikytis galiojančių teisės aktų.
 

Lietuvos Respublikos Seimo Finansų ir biudžeto komiteto sudaryta darbo grupė, kurioje kartu su Seimo nariais dirba Finansų ministerijos bei Priežiūros komisijos atstovai, jau yra parengusi Lažybų ir totalizatoriaus įstatymo projektą, kuris numato liberalesnes sąlygas lažybų verslui.  Naujojo įstatymo projektas buvo rengiamas išklausius ir šios verslo grupės atstovų argumentus dėl nelegaliai Lietuvoje savo paslaugas siūlančių užsienio operatorių invazijos į Lietuvos lošimų rinką, kurie sudaro nevienodas konkurencines sąlygas licencijuotiems Lietuvos operatoriams. Taip pat derinant verslo ir lošėjų interesus buvo įvertintos šiuolaikinių technologijų ir interneto plėtros tendencijos, būdingos visam Europos regionui. Minėtas projektas jau yra užregistruotas Seime, tačiau, kol jis neįsigaliojęs, visiems verslo subjektams galioja 2001 m. redakcijos Azartinių lošimų įstatymas”.
 

Priežiūros komisijos nuomone, bendrovė „Lošimų strateginė grupė“, kuriai priklauso “TonyBet”, pasitelkusi žiniasklaidą bei paliesdama visiems labai jautrią vietą – Lietuvos krepšinį, siekia atkreipti tiek visuomenės, tiek įstatymų leidėjų dėmesį į susiklosčiusią situaciją ir taip paspartinti naujojo Lažybų ir totalizatoriaus įstatymo priėmimą.

Tuo tarpu A.Guoga teigia, jog nori tik vieno - kad lietuviams būtų leista konkuruoti su Lietuvos lažybų rinką internete užkariavusiomis užsienio bendrovėmis.
Ar jau galutinei nusprendėte neberemti Lietuvos krepšinio?

Situacija keičiasi kiekvieną dieną. Mes dar nepasidavėme, kovojame. Kas vakar atrodė beviltiška, šiandien jau vilties yra daugiau. Kalbame su visomis instancijomis ir norime, kad valdininkai pradėtų mąstyti blaiviau.
 

Kad ir kas bebūtų, rėmimas išliks. Jei ne per “TonyBet”, tai remsiu asmeniškai. 
 

Neatmetate galimybės remti krepšinį asmeniniais pinigais?

Šiaip nėra didelio skirtumo, tai beveik tas pats. Tik norėjosi naudos bendrovei. O jei naudos negalima gauti, niekas negrįžta, tai  rėmimas virsta paprasčiausia labdara. Bet galutinio sprendimo dar tikrai nepriėmėme.
 

Pagrindine “TonyBet” pasitraukimo priežastimi įvardijamas draudimas lažybų bendrovės klientams registruotis ir lažintis internete atliekant pervedimus per bankus.

Šiuo metu VLPK neleidžia registruotis naujiems klientams internetu. Ir lietuviams, ir užsieniečiams. Komisija nori priversti visus klientus atvykti į lažybų punktus,čia pasirašyti sutartis, įnešti pinigus į savo sąskaitą.
 

Nors buvusi komisija jau buvo nutarusi, kad lažybų bendrovės klientai galės viską daryti internetu, dabar pozicija pasikeitė. Netrūksta ir kitokių veiksmų, kurie nukreipti prieš Lietuvoje registruotas bendroves.
 

Užsienio bendrovės ramiai reklamuojasi internete, nors nemoka Lietuvoje jokių mokesčių. O lietuviškoms bendrovėms yra daugybė kliūčių, kurioms įveikti prireikia daug energijos ir lėšų. Ir vis tiek nieko nepeša.
 

Kodėl “TonyBet” planuoja keltis būtent į Estiją, o ne, pavyzdžiui, Angliją?

Todėl, kad norisi būti arčiau gimtinės. Estija yra priėmusi labai gerą lažybų įstatymą. Jie leidžia savo šalies bendrovių registruotis klientams internetu. Kaip buvo ir Lietuvoje. Bet dabar VLPK nusprendė kitaip.
 

Tad mano planai investuoti į technologijas Lietuvoje, sukurti darbo vietas, iš čia konkuruoti su užsienio bendrovėmis lažybų rinkoje ir mokėti čia mokesčius, žlugdomi. Dabar mes sumokame tikrai daug mokesčių. Bet jei pozicija nepasikeis, mokesčius mokėsime estams.
 

Rankų nenuleistume ir persikėlę į Estiją. Gal tai būtų tik laikinas dalykas. Juk komisijos sudėtis vėl keisis, tad gal atsiras žmonių, kurie mąsto kitaip. O dabar yra totalitarinis mąstymas.
 

Tai Lietuvoje “TonyBet” gali visai nelikti?

Mums jau dabar liepia uždaryti nemažai punktų. Bet keli liktų. Tačiau visos bendrovės “smegenys” atsidurtų Estijoje. Čia liktų tik labai nedidelė šio verslo dalis.
 

Komisija mus dabar labai smarkiai prispaudė. Klaipėdos “Akropolyje” esame išsinuomoję patalpas, investuota didžiulė suma įrengiant lažybų punktą, bet jo neleidžia atidaryti. Prašo Ūkio ministerijos arba savivaldybės išaiškinimo. Tai kas ten sėdi toje komisijoje, jei neturi kompetencijos priimti sprendimų? Jei jie taip dirbs, netrukus Prezidentė turės kiekvieną žingsnį palaiminti.
 

“TonyBet” sukūrė projektą nebenoriu-losti.lt, kuris skirtas žmonėms, norintiems atsikratyti liguisto polinkio lošti. Ar tektų nutraukti šią iniciatyvą?

Projektas tikrai bus tęsiamas. Jį remsiu ir toliau. Nors VLPK atstovai ir aiškina, kad nutylėjau, jog azartiniai lošimai yra liga. Bet aš pirmasis sukūriau interneto puslapį, skirtą padėti žmonėms priklausomiems nuo lošimų, o komisija to kažkodėl nedarė. Juk tai yra labai svarbu.

Žmogus gali turėti ir kitokių priklausomybių – rūkymas, alkoholizmas, narkomanija. Bet jei mane lygina su šiais dalykais, tai parodo komisijos požiūrį.

Aludariai irgi remia sportą. Mes norime daryti tą patį. Pritariu, kad lažybos – slidus dalykas. Bet laisvoje šalyje tai yra normalus verslas. Žmonės gali pasirinkti, ką daryti su savo pinigais. O valstybei tai duoda nemažas pajamas.
 

Gal žmonėms ir būtų geriau, jei nebebūtų alkoholinių gėrimų, nei cigarečių, nei lažybų. Bet žmonės nori pramogų. O lažybos yra pramoga.

Gal pradės drausti žmonėms pasirinkti ir tikėjimą?

Lietuvoje turite ne vieną bendrovę, susijusią su internetu ir kitomis šiuolaikinėmis technologijomis. Ar šios įmonės irgi išsikeltų į užsienį?

Ne. Jos jau nemažai metų čia veikia, sukuriame daug darbo vietų, stengiamės mokėti normalius atlyginimus. Ir toliau plečiamės, duodame žmonėms darbo. Išvyktų tik “TonyBet”, jei to prireiktų.
 

Jei rėmimo visgi tektų atsisakyti, ar įvykdytum sutartyse numatytus įsipareigojimus Lietuvos komandoms?

Be abejo. Viskas, kas pažadėta, bus pervesta. 
 

Interneto komentaruose pasirodo ir tokių nuomonių, jog neberemtumėte krepšinio, nes daug pinigų pralošėte prie pokerio stalo. Ar tokios kalbos yra pagrįstos?

Čia kažkokia mistika. Pokeris yra tik mano pomėgis, bet tai neturi nieko bendra su rėmimu. Pokeris, lažybos – mano gyvenimo stilius, kurį pats pasirinkau. Kitas gali pasirinkti daug geresnį, daug švaresnį gyvenimą. Žmogus daro tai, ką jis nori.  Krepšinį remiu iš versle uždirbtų pinigų.

 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas