rankiniolyga.lt 2019 m. spalio 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis

Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.

Vilniaus derbis.
Vilniaus derbis.
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės.
 
Uteniškiai priėmė Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą” – rungtynės baigėsi svečių pergale 31:26 (16:16). Klaipėdos “Dragūnas” svečiuose įveikė Šiaulių “Dubysą” – 47:25 (27:14).
 
Sostinės derbis tarp HC “Vilnius” ir VHC “Šviesa” baigėsi “Šviesos” pergale – 36:22 (17:8). O ekologinė katastrofa nesustabdė Alytaus “Varsos-Stronglaso” ir “Kauno Ąžuolo-KTU” dvikovos. Pergalę intensyvioje ir šiurkščioje kovoje išplėšė aikštelės šeimininkai – 31:24 (17:16).

Ekstremali situacija rungtynių nepaveikė
 
Iki pat rungtynių pradžios Alytuje nebuvo aišku, ar jos įvyks. Dėl didžiulio gaisro mieste paskelbus ekstremalią padėtį, alytiškiai sprendė, ar mačas su KTU ekipa bus sužaistas. Vis dėlto buvo nuspręsta rungtynių nenukelti ir jos vyko numatytu laiku.
 
Pirmasis kėlinys vyko įvartis įvartin, tačiau nežymiai pirmavo Alytaus komanda, kuriai ant kulnų lipo kauniečiai (3:2, 8:5, 10:9, 11:11, 15:12). Kėlinys baigėsi dzūkų persvara – 17:16.
 
Antrąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo atkarpa 7:0, taip stipriai apsunkindami kauniečių padėtį. Ir nors rungtynių pabaiga vėl buvo apylygė, priartėti arčiau nei 6 įvarčiais kauniečiams nebepavyko (25:18, 27:21, 30:23).
 
“Abi komandos norėjo laimėti, tačiau per daug stengėsi ir šiurkščiai sužaidė. Labai padėjo vartininkas ir taip įvyko lūžis. O priešininkai, matyt, galvojo, kad bus lengva. Lengva čia nebūna niekam. Aišku, daug kartų pataikėme į vartų konstrukciją, bet kartais taip būna, kad jie tarsi užkeikti – pradeda trauktis žaidimo metu. Norime padėkoti ir žiūrovams, ir priešininkams, kad sutiko atvykti ir žaisti tokiomis sąlygomis. Rytoj dėl vėjo krypties jokios rungtynės čia nevyks. Ačiū už palaikymą”, – neeilines rungtynes reziumavo “Varsos-Stronglaso” trenerio asistentas Robertas Paužuolis.
 
„Prieš nepilną savaitę turėjome geriausias sezono rungtynes užsienyje, bet tikėtis, kad tokios pat lengvos rungtynės bus ir Alytuje, naivu. Alytuje rungtynės visada sunkios. Nesupratau kai kurių žaidėjų ir kitų aikštelėje buvusių asmenų sprendimų. Bet su tiek nepataikytų metimų iš tokių pozicijų laimėti buvo neįmanoma”, –  neslėpė “Kauno Ąžuolo-KTU”  treneris Darius Talačka.
 
Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius – 8, Nedas Buronko – 7, Gintautas Adamkevičius – 4, Rokas Lastauskas ir Aurelijus Sabonis – po 3, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas ir Ridas Čeginskas – po 2.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Arminas Stankūnas – 8, Karolis Jankauskas – 6, Vilius Juozaitis – 5, Mantas Sturonas – 3, Lukas Sutkus ir Aurimas Balčiūnas – po 1.
 
Pirmoji panevėžiečių pergalė
 
HC “Utena” šįkart priėmė lygiavertį priešininką. Nuo pat pirmųjų minučių iki kėlinio pabaigos rungtynių lyderis taip ir neišaiškėjo. Nors Panevėžio rankininkai porą kartų ir išsiveržė į priekį, tačiau uteniškiai greitai juos pasivydavo (3:3, 9:7, 11:11, 14:12, 15:15). Kėlinys baigėsi lygiosiomis – 16:16.
 
Antrojo kėlinio pradžioje “Grifas” vėl atitolo, tik jau ryškesne persvara. Nepaisant to, Utenos rankininkai vis tiek išlygino rezultatą (22:18, 22:22). Kėlinio pabaigoje “Grifas” parodė nagus ir, priartėdamas prie pergalės, sužaidė atkarpą 6:0. Tuo metu už per grubų žaidimą panevėžietis Evaldas Vėta buvo diskvalifikuotas. Nors uteniškiai dar bandė tirpdyti skirtumą, tačiau laikas buvo priešininkų naudai (28:22, 29:26). Rungtynės baigėsi panevėžiečių pergale – 31:26.
 
“Rungtynės buvo sunkios. Pradėjome jas gerai, susikaupę. Gana tvarkingai ir taktiškai žaidėme, buvome priekyje keliais įvarčiais, nedideliu pranašumu, bet pabaigoje jėgų šiek tiek pritrūko. Galbūt trūko indėlio nuo suoliuko ir pabaigoje viskas sugriuvo, tačiau žaisti sekėsi tikrai neblogai”, –  rungtynių eigą ir baigtį apibūdino HC “Utena” žaidėjas Andrius Katinas.
 
“Rezultatas gal ir tenkina mus, kadangi mes esame apylygiai varžovai. Tokioje kovoje bet kas gali lengvai paimti taškus. Antrajame kėlinyje mums padėjo vartininkas ir gynyba, todėl priešininkams įvarčius pelnyti buvo sunkiau. Taip pat pirmą kartą išleidau žaisti visiškai naują žaidėją. Klaidų buvo, bet jas analizuosime jau žiūrėdami rungtynių įrašą”, – pergale buvo patenkintas “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.
 
HC “Utena”: Rokas Palskys – 8, Eimantas Sinkevičius – 6, Pijus Gimbutas – 4, Kasparas Ubeika ir  Rokas Liulevičius – po 2, Karolis Ubeika, Andrius Katinas, Dovydas Vitkus ir Pijus Jakimavičius – po 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas“: Paulius Linkevičius – 8, Amandas Šarkanas – 7, Evaldas Vėta – 6,  Pavelas Zeifertas – 4, Titas Vaidžiūnas ir Titas Žebelys – po 2, Eligijus Leveika ir Ignas Storukas – po 1.


Sostinės derbyje “Šviesa” buvo stipresnė
 
Pirmojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai HC “Vilnius” lipo “Šviesai” ant kulnų (2:1, 5:5, 8:7). Tačiau tuomet “Šviesa” blykstelėjo ir iki kėlinio pabaigos priešininkams leido įmesti tik 1 įvartį, kuomet patys įmetė 9 (12:7, 15:8). Kėlinys baigėsi rezultatu 17:8.
 
Antrajame kėlinyje matėsi akivaizdžios “Vilniaus” pastangos pavyti varžovus, tačiau arčiau nei per 8 įvarčius svečiai jų nebeprisileido (23:13, 25:17, 30:21). Paskutinėmis minutėmis “Šviesa” sužaidė atkarpą 5:0 ir užtikrintai laimėjo.
 
“Leidome išsiveržti varžovams. Prastai apsigynėme ir puolėme rungtynių pradžioje, dėl to turėjome tokį rezultatą, o tokią komandą po to labai sunku vėl pasivyti“, – neslėpė  HC “Vilnius” žaidėjas Ignas Valiušis.
 
“Žaidėme, manau, neblogai. Po Europos taurės turėjome tris treniruotes, gerai dirbome ir žaidimas pagerėjo. Priešininkų stipriausios pusės yra tolimi metimai ir metimai nuo linijos, tad čia apsigynėme neblogai”, – rezultatu ir komandos pasiruošimu buvo patenkintas VHC “Šviesa” žaidėjas Karolis Antanavičius.
 
HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 8, Martynas Lapinskas ir Martynas Žala – 4, Evaldas Veida – 2, Deivydas Matulis, Airidas Petronis, Aurimas Petravičius ir Domantas Raudonius – po 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 9, Laurynas Palevičius – 5, Tomas Bernatavičius ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Valdas Drabavičius – 3, Ignas Grigas, Taurintas Markiavičius ir Rosvaldas Ramunis – po 2, Karolis Antonovičius, Artūras Švilpa, Ignas Jonuška, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.

Šiauliuose “Dragūnas” nesunkiai laimėjo
 
Pirmajame kėlinyje “Dragūnas” nuolat didino savo persvarą ir vieną šiauliečių įvartį lydėdavo du Klaipėdos komandos įvarčiai (6:4, 12:7, 21:13). Kėlinį atkarpa 5:0 užbaigė “Dragūnas” – 27:14.
 
Antrasis kėlinys uostamiesčio komandai taip pat nebuvo per sunkus. Komandas visą laiką skyrė daugiau nei 15 įvarčių (32:17, 38:22, 42:25). Rungtynes, kaip ir pirmąjį kėlinį, “Dragūnas” užbaigė atkarpa 5:0 ir laimėjo rezultatu 47:25.
 
“Žaidėme neblogai, tačiau nespėdavome grįžti į gynybą ir taip leidome “Dragūnui” susikrauti įvarčių persvarą. Laimėjo stipresnė komanda”, –  pagrindinį šiandienos trūkumą įvardijo Šiaulių “SC Dubysa” treneris Artūras Strupas.
 
“Bėgome, žaidėme greitą žaidimą su greitomis atakomis ir mums viskas pavyko. Įmetėme pakankamai, maždaug taip ir planavome”, – trumpai pakomentavo "Dragūno” vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas .
 
Šiaulių “SC Dubysa”: Donatas Stripeika – 6, Justas Mielenis ir Tomas Baliutavičius – po 5,  Aivaras Budrys – 4, Arūnas Tribė – 2, Robertas Ramašauskas, Gedvinas Jocas ir Povilas Šalna – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Deividas Virbauskas ir Benas Butkus – po 7, Gytis Šmantauskas – 6, Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 5, Laurynas Simonavičius ir Orestas Biknius – po 4, Arvydas Bučius, Mykolas Lapiniauskas ir Tomas Valentukevičius – po 2, Gintaras Cibulskis, Ignas Savičius ir Edvinas Aidukonis – po 1.
 
Artimiausios rungtynės vyks spalio 29 dieną – tuomet LSMU VA sporto salėje Kauno “Granitas-Karys” susirems su Alytaus “Varsa-Stronglasu”.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas