Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 20 d. 19:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biržų pilies kieme – 620 bėgikų

Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų

Renginio akimirka.
Audronės Nemanienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Rungtyniavo įvairaus amžiaus sportininkai. Vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bėgo 300 m, pradinių klasių moksleiviai – 500 m, o vyresnio amžiaus sportininkai ir veteranai – 1000 m nuotolį. 
 
P.Karoblio auklėtinis, praeityje puikus bėgikas, o dabar Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, organizuojantis taurės varžybas, į Biržus atvežė pilną mašiną dovanų. 

Visiems dalyviams, įveikusiems distancijas, buvo įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams – 40 LAA rėmėjų „Stiklita“ prizų. 

Sportininkams vėl buvo dosnus bendrovės „Naradava“ direktorius Aloyzas Grigalis, nepagalėjęs 8 didelių dėžių rudens obuolių, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris - savo produkcija.

Biržų šaulių sąjunga visus  vaišino koše ir karšta arbata.
 
Savo darbais buvo pasiskirstęs Biržų kūno kultūros ir sporto centras, vadovaujamas direktoriaus Sigito Mitrochino. Plušo darbuotojai, treneriai, auklėtiniai. 

Vieni teisėjavo, kiti prie starto linijos rikiavo bėgikus, treti nuo mažųjų dalyvių nuiminėjo starto numerius ir baigusiems distancijas kabino medalius. 

Visas varžybas nuo jų pradžios iki pabaigos stebėjo Biržų r. meras Vytas Jareckas ir Povilo Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė su vyru Liutauru Aleksa, rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Kiek vėliau į varžybas atvyko LAA prezidentas Danielius Kuprys.

Šviesaus atminimo P.Karoblio dukra, dantų technikė D. Aleksė ypač džiaugėsi, kad jos tėvas nėra  užmirštas ir taip gražiai gimtinėje prisimenamas bei pagerbiamas. 

Praeityje P. Karoblis buvo puikus lengvaatletis, ėjikas ir slidininkas, vėliau tapo geru treneriu ir įžymiu sporto mokslininku. 

„Nors prabėgo vieneri metai nuo tėčio mirties, tačiau jo man labai trūksta ir yra ypač jautru.  Prieš šias varžybas naktį negalėjau ramiai miegoti, varčiausi nuo vieno šono ant kito, labai džiaugiuosi, kad tėtis nėra užmirštas.  Girdžiu daug gražių atsiliepimų apie savo tėtį, kuris su mama buvo dideli bėgimo puoselėtojai, jam paskyrė savo gyvenimą. Aš taip pat mėgėjiškai pabėgioju, tarsi tęsiu tėvų tradiciją. Biržų pilies kieme matydama tiek daug gražaus jaunimo, neabejoju, kad dauguma jų, kaip ir mano tėvai, savo gyvenimą tikrai susies su sportu“, - sakė D. Aleksė.  
 
Rajono meras V. Jareckas akcentavo, kad biržiečiams labai svarbus šių įžymių kraštiečių, daug prisidėjusių prie sporto populiarinimo, atminimas. 

„Matydamas tokią gražią bėgikų šventę ir tiek daug apdovanojimų, tikrai tikiu, jog kitąmet Biržų pilies kieme turėtų susirinkti 700 arba net iki 1000 sportuojančio jaunimo. Kitąmet įsteigsime ir savivaldybės prizą – galbūt, masiškiausiai varžybose dalyvavusiai komandai, jauniausiam ar vyriausiam bėgikui. Šiemet varžybose turėjo dalyvauti mūsų kaimynai latviai, tačiau jie kažkodėl atsisakė. Renginyje vangiai dalyvavo rajono mokyklos, kuriose mokosi 3 tūkst. mokinių, todėl kitąmet jas raginsime aktyviau įsilieti į šią bėgikų šventę. Šiose masinėse varžybose mūsų įžymiems krašto žmonėms atminti reikėtų pakviesti dalyvauti ir mūsų organizacijas. Pavyzdį galėtų parodyti mūsų savivaldybės darbuotojai, kuriems tikrai nebūtų sunku įveikti 500 m ar 1000 m nuotolius.   

Biržuose sportinį kelią pradėjo daug įžymių žmonių, bet dabar didelį poveikį daro išmaniosios technologijos, kurios sportą stengiasi nustumti į antrą planą.

Stengdamiesi plėtoti fizinį aktyvumą, su Lengvosios atletikos asociacija, galbūt, organizuosime ir daugiau renginių.  

Artimiausi metu priimsime sprendimą dėl sporto komplekso su plaukimo baseinu statybos“, - kalbėjo meras V. Jareckas.    Pačius jauniausius dalyvius, kad jie nepasiklystų, į trasą išlydėdavo priekyje važiavęs dviratininkas. Tarp jų - ir KKSC direktoriaus S. Mitrochino sūnus, dziudo imtynininkas  Marijus Mitrochinas, Baltijos šalių jaunučių šuolių į tolį čempionas Arnas Sapatka.

Bėgikus į startą kviesdavo vilnietis Borisas Gilevskis, starterio karjerą pradėjęs dar 1973-iaisiais. Pats jaunystėje aktyviai sportavęs ir bėgiojęs 100 m nuotolį, jis atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo vietovių vaikai yra fiziškai stiprūs ir be jokių treniruočių gana neblogai bėga. 

Pirmąją nugalėtoja tapo Biržų lopšelio-darželio „Genys“ auklėtinė, penkerių metų Elija Žukaitė, greičiausiai įveikusi 300 m nuotolį. Jos pergalę matė ir šio darželio auklėtoja Sandra Einorienė, kuri sakė, kad varžybose dalyvavo 17 jų auklėtinių bei keturios darželio grupės – iš viso  apie 70 vaikų. 

„Mes atėjome pėsčiomis, tie 2 km niekam neprailgo. Vaikai žinojo, kad į namus grįš su medaliais.  Darželyje juos stengiamės auginti sveikus. Tam turime sąlygas: yra salė, futbolo aikštynas, dirba sporto mokytoja Dalia Kurklienė. Varžybose gerai pasirodė ne tik E. Žukaitė, bet ir ketverių metukų Patricija Visockaitė bei Povilas Palvys“, - sakė S. Einorienė.   
 
Sunku spręsti, ar greitakojė „Genio“ mergaitė E. Žukaitė taps bėgike, nes ji lanko šokių pratybas. Varžybose dalyvavo ir jos brolis, „Aušros“ pagrindinės mokyklos ketvirtokas Simonas Žukas, lankantis dziudo pratybas ir mėgstantis žaisti kvadratą. 

Vyriausiųjų grupėje 1000 m distancijoje visas pralenkė vyriausia tarp bėgikių „Jonas maratonas“ dalyvė, 32-erių Laura Dževečkienė. 

„Sportuoju ištisus metus. Kai dalyvauju tokių trumpų distancijų varžybose, specialiai joms nesirengiu.  Lapkričio 10 d. Pakruojo dvare vyks 10 km nuotolio varžybos, tai joms jau reikės rimčiau rengtis“, - finišavusi kalbėjo L. Dževečkienė. 
 
2005-aisiais ji baigė Biržų Petro Poškaus Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir varžybų informatorius, tos mokyklos direktorius Audris Vidulis, kuris treniravo ir šią bėgikę, paskelbė, kad 800 m distancijoje iki šiol dar nėra pagerinti jai priklausantys mokyklos ir rajono rekordai. 

Vaikinų grupėje dideliu pranašumu 1000 m nuotolį greičiausiai įveikė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dvyliktokas Laurynas Tamulynas, lankantis lengvosios atletikos treniruotes. 

Mėgstamiausia  sportininko distancija – 1500 m, kurioje jis yra jau pelnęs nemažai apdovanojimų. Lauryno treneris – šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bogamolovas. 

„Treniruotis tenka važinėti į Biržus iš Vabalninko– 25 km. Turiu savo automobilį ir vairuotojo pažymėjimą, todėl neiškyla jokių problemų - po pamokų triskart per savaitę važinėju treniruotis. Turėjau stiprių varžovų, tačiau už juos labiau norėjau nugalėti. Kitąmet baigsiu gimnaziją, norėčiau studijuoti sporto vadybą“, - savo planais  pasidalijo L. Tamulynas.   
 
Varžybose jėgas bandė ir du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazistai Matas Vilimas ir Tadas Palilionis, kuriuos į varžybas savo mašina atsivežė didelis bėgimo entuziastas mokytojas ir treneris Zenonas Balčiauskas.  

Jie visi į namus grįžo su prizais: veteranų varžybas laimėjo treneris, o jo auklėtiniai savo grupėse užėmė antrąsias vietas. 

„Praėjusiais metais šiose varžybose pavyko nugalėti, o šiemet 500 m distancijoje užleidau pozicijas ir buvau antras. Reikės daugiau treniruotis“, - sakė šeštą klasę lankantis M. Vilimas.

Po ilgesnės pertraukos vėl rungtyniavo 83-ejų vilnietis Petras Janulionis, kuris veteranų grupėje bėgo 1000 m distanciją. 

„Aktyviai jau nebesportuoju, dėl savo sveikatos minu dviračio pedalus ir  du-tris kartus per savaitę lankau vandens parką, kur plaukioju. Mano aktyvųjį sportą stabdo sąnarių skausmas ir širdies problemos. Tačiau Biržai – mano gimtinė, negalėjau atsispirti pagundai neatvažiuoti į Biržus ir dalyvauti varžybose“, - sakė P. Janulionis.  
 
Jis finišavo kartu su Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos devintoku Ugniumi Vaičekausku iškėlęs rankas. 

Kai Petras sužinojo savo rezultatą, tik nusišypsojo ir tarė: „Anksčiau tokiu rezultatu įveikdavau dukart ilgesnį nuotolį, o dabar metai jau ne tie, nesu greitas“... 

P. Janulionis buvo vyriausias varžybos dalyvis, ir LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jį apdovanojo specialiu prizu. Kaip ir ankstesniais metais, Petras dainuoja trijuose ansambliuose ir šoka dvejuose kolektyvuose.    

Kitose bėgikų amžiaus grupėse dar nugalėjo kupiškietė Ugnė Vinikaitė, biržietės Vytautė Gasiūnaitė, Simona Murauskaitė, Vakarė Kastickytė, biržiečiai Simas Galinis, Ovidijus Remeika, Oskaras Radzevičius, Eivydas Dūda, Dovydas Murauskas ir  Arnas Adukauskas.   

„Tai pirmieji sportininkų medaliai, tačiau tikrai ne paskutiniai. Reikia treniruotis daug ir tų apdovanojimų tikrai bus“, - per mikrofoną kalbėjo varžybų informatorius A. Viduolis.  

Gausiausiai varžybose dalyvavo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Tai buvo priešpaskutinės LAA varžybos šiemet. Lapkričio 8 d. Svėdasuose, Šimonių girioje bus rengiamas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ . 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas