sportas.info 2019 m. spalio 22 d. 07:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos dziudo lyderiai kyla į atvirą kovą

Dauguma geriausių mūsų šalies dziudo atletų atsisako dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.

M.Paškevičius.
Vytauto Dranginio nuotr.
M.Paškevičius.
Nacionalinė dziudo asociacija vienija daugumą stipriausių šalies dziudo imtynininkų. Jai vadovauja olimpietis, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Marius Paškevičius.

Anot M.Paškevičiaus, rengti protesto akciją - protestą dziudo imtynininkus ir trenerius verčia Lietuvos dziudo federacijos prezidento Vigmanto Sinkevičiaus ir jo komandos vykdoma veikla, griaunanti dziudo sportą, skaldanti dziudo sportininkų ir trenerių bendruomenę, visiškas Lietuvos dziudo federacijos narių ignoravimas ir nebendradarbiavimas.
 
Atvirame laiške, adresuotame Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui bei viceministrei Kornelijai Tiesnesytei, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkui Kęstučiui Smirnovui, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, Lietuvos miestų ir rajonų sporto mokyklų ir sporto centrų vadovams, laikraščio „Sportas“ ir portalo sportas.info redakcijai, rašoma:
 
„Šiuo atviru laišku kreipiamės į Lietuvos sporto bendruomenę, norėdami pranešti apie situaciją Lietuvos dziudo sporte ir informuoti apie rengiamą viešą protesto akciją.
 
Protesto akcija yra svarbus žingsnis, norint atkreipti dėmesį į susikaupusias ir nesprendžiamas problemas bei Lietuvos dziudo federacijos (toliau - LDF) prezidento autoritarinį valdymą bei dziudo sportininkų ir trenerių ignoravimą.
 
LDF (prezidentas ir jo komanda – vykdomojo komiteto nariai) ne tik nebendrauja ir nereaguoja į dziudo bendruomenės (LDF narių – klubų, trenerių ir didelio meistriškumo sportininkų) prašymus, paklausimus ir sprendimus atsiribodama tylos siena, bet piktybiškai daro priešingai, demonstruodami nebaudžiamumą. Visus sprendimus priima vienas asmuo, o visas LDF vykdomasis komitetas atlieka tik statistų vaidmenį, vykdydami prezidento nurodymus ir „priimdami“ sprendimus, kartais net nedalyvaudami posėdyje. Posėdžiai nėra viešinami, protokolai neskelbiami (išskyrus kelis atvejus), informacija slepiama ir pateikiama tik tada, kai kyla konfliktas – protokolai ir realybės neatitinkantys sprendimai, dažnai prieštaraujantys vienas kitam, pateikiami atgalinėmis datomis ir taip, kaip palanku konkrečioje situacijoje LDF vykdomajai valdžiai.
 
Į Tarptautinę dziudo federaciją išsiųstas laiškas (su trenerių ir sportininkų parašais) su prašymu dėl susidariusios situacijos leisti sportininkams dalyvauti varžybose po Tarptautinės dziudo federacijos vėliava - sportininkai atsisako dalyvauti Europos ir Pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.
 
Sportininkų kreipimasis į LDF ir sportą kuruojančias organizacijas dėl atsisakymo LDF vyriausio trenerio vadovavimo rinktinei liko be atsako – ir toliau LDF į varžybas siunčia sportininkų pasirengimu bei rezultatais nesidominčius trenerius, kai kuriuos ir neturinčius tam reikiamos kvalifikacijos, tačiau tyliai pritariančius LDF prezidento vykdomai Lietuvos dziudo sporto žlugdymo politikai. Rezultatai grėsmingai blogėja, tačiau vietoje susirūpinimo LDF toleruoja tokią situaciją, kaltę suversdami sportininkams bei jų asmeniniams treneriams dėl neva nevykdomų planų (planai nebuvo pateikti nei vienam sportininkui ar jų asmeniniam treneriui), tačiau nevertina ir neanalizuoja LDF skirtų vyriausių trenerių darbo/nedarbo.
 
Kadangi sportą kuruojančios institucijos negali kištis į visuomeninių organizacijų veiklą, o tuo naudodamasi LDF toliau vykdo žlugdančius dziudo sportą ir bendruomenę veiksmus, nesąžiningą biudžetinių lėšų švaistymą ir netikslingą panaudojimą (prašymai LDF nariams leisti susipažinti su LDF finansine veikla buvo ignoruoti taip pat, o iš LDF įstatų jau senokai dingo punktas apie revizijos komisiją, tad LDF finansai valdomi neskaidriai), Lietuvos dziudo treneriai ir sportininkai skelbia viešą akciją – protestą prieš LDF nebaudžiamumą ir atsisako dalyvauti LDF rengiamame čempionate Kaune š.m. spalio 25-26 dienomis reikalaudami LDF prezidento ir jo komandos atsistatydinimo (balsavimo metu perrinkti prezidento neįmanoma, nes LDF nariais yra LDF prezidento valdomos organizacijos,
neturinčios sportininkų, tačiau turinčios balso teisę, o dziudo klubai, norintys tapti nariais, į LDF negali pakliūti dėl dviejų priežasčių:
 
* jauni klubai neturi LDF nustatyto 1000 eurų stojamojo mokesčio;

* klubų prašymai yra atmetami, nepaaiškinant nepriėmimo sprendimo priežasčių).“Šis atviras laiškas – pratęsė nepasitenkinimo Lietuvos dziudo federacijos veikla bangą.

Dar liepą Nacionalinės rinktinės lyderia Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei sportininkų asociacijai išsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog rinktinės vyriausiasis treneris Eduardas Techovas nevykdo savo įsipareigojimų, o federacijos prezidentas V.Sinkevičius tokį elgesį toleruoja.

Apie tai galite skaityti čia>>>

O rugsėjo 9 d. būrys geriausių mūsų dziudo imtyininkų ir trenerių pasirašė kreipimąsį į Lietuvos sportą kuruojančias institucijas, norėdami informuoti apie susidariusių situaciją. Jų teigimu, Lietuvos dziudo treneriai ir šalies rinktinių nariai jaučiasi atstumti ir ignoruojami Lietuvos dziudo federacijos vadovybės, atsitvėrusios tylos siena.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas